sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (377)
 • medya (3)

1. aslında yeterli su içmediğimi, üç gündür gerçekten su içtiğimde anladım. ! :/:S biraz garip bir cümle oldu sanırım. hazır tatil de yaklaşıyorken selülit ve su tutma problemleriyle boğuşuyorken, şortlar bana hüzünle el sallıyorken... dedim ki clairvoyant madem bırakamıyorsun arada tatlı, fast food kaçamaklarını, iki dumble üç squatla da olmuyor su iç annem dedim kendi kendime. Günde 3 litre su içmeye başladım. bir ay boyunca devam edicem, elbette alışkanlık haline getirmeyi planlıyorum. göriciiz... ama her şey iyi hoş güzel de ah o suyun geri atılma seansları yok mu... :(

neyse sözün özü yaz geliyorken ve eğer siz de yeterli sıvı almadığınızı düşünüyorsanız belki bir fikir olur ve siz de böyle bir küre başlarsınız. unutmadan ben not alıyorum. bir şişe+1... falan diye.

Clairvoyant tuvaletten bildirdi

6 mayıs 2014 23:46

2. bildiğin içiyorum arkadaş. ama gel gör ki çalışmayan bağırsak yine bende. böbrek taşı yine benden çıkıyor. ailecek inanamaıştık bende böbrek taşı çıktığına. hatta çok su içiyorum diye şekerimi bile ölçtüryordum. ama vucut ihtiyaç duyuyor demek ki. yine de istediğim kadar yemek yiyip su ile form tutuyorum. yaşıtlarıma göre genç gözüküyorum. yani onlar diyor. onlar yanlış bilmiyorlardır herhalde galiba sanırsam.

7 mayıs 2014 00:15

3. normalde günde 1,5-2 lt civarıyken, spora başladığımdan beri daha çok yaptığım eylem.

7 mayıs 2014 08:54

4. hep cildi nemlendirdiği, güzelleştirdiği söylenen eylem. 2007'de dr. mehmet öz'ün bir tv programı için yaptığı (link: http://www.futurederm.com/2012/08/06/will-drinking-water-improve-skin-hydration-2/ deney)de bir hafta boyunca tek yumurta ikizlerine aynı gıdalar verilmiş, biri diğerinden çok daha az su içmiş. bir haftanın sonunda çok su içen kız cildinin iyi anlamda değiştiğini söylese de iki kızın da cildinin deney öncesi nem, yağ ve esneklik oranında değişme olmadığı görülmüş.

7 mayıs 2014 09:39 7 mayıs 2014 09:40

5. dünyadaki her şeyde olduğu gibi fazlası zarar olan hayati eylem.

fazla su içtiğinizde böbreklerimizi ekstra çalıştırıp yoruyormuşuz. bunu da anlamanın çok basit bir yolu var. Ne kadar zamanda bir tuvalete çıkıyorsunuz? kendimden örnek vereyim; bir dönem 2 lt su içiyordum ve 20 dakikada bir tuvalete gitmem gerekiyordu. isyanlardaydım tabi ki. sonra öğrendim ki bu kadar sık tuvalete gittiğimizde o içtiğimiz su zaten vücuttan çok hızlı atıldığı için çok az işe yarıyormuş. sadece böbrekleri gereksiz yere yoruyormuşum yani.

Uzmanlar gün içinde içtiğimiz çay, kahve vs gibi sıvılarla ve hatta meyve sebzeyle zaten sıvı aldığımızı söylüyorlar. Bu nedenle sadece suyu litrelerce içmeye gerek yokmuş. Tabi belli bir miktarı (ki o miktar da kişinin bünyesine göre değişiyormuş) gene içeceğiz.

Bir başka bildiğim şey de sıvıyı yiyerek almamızın cilde vs.'ye daha yararlı olduğu. Sindirim sistemini düşünürsek oldukça mantıklı aslında. sıvıyı yiyerek de sebze ve meyveyle alıyoruz.

7 mayıs 2014 12:46 7 mayıs 2014 14:29

6. fazla su içme olayı gerçekten de zaralı olabilyor. özellikle beyni sulandırdığı ortaya çıkmış araştırmalarda. ben ramazanda sahurdan sabah ezanına içtiğim suyun haddi hesabı yok. bütün gün yetsin diye çok su içerdim. ama gel gör ki fazla içtiğim su bende baş dönmesi yapardı. vucuda baskı yapıyor. ha bir de suyu otururken içmemizi büyükler söylerdi de inanmazdık. gerçekten de öyleymiş. ayakta içilen su bütün vücdu gezmez direk böbreğe gidermiş. ama otururken vücudu şöyle bir gezermiş. işviçreli bilim adamlarının yalancısıyım. hakketten otururken suyu az içiyorum. ayakta iken sanki hala vucudumda o suya çok yer var gibi rahat içiyorum. garip ötesi

7 mayıs 2014 13:08

7. sol frame'de gördükçe suya abandığım başlık. allah rızası için uplayalım süslüler (gizlinot: swh)

14 eylül 2014 00:57

8. kendim de dahil olmak üzere, bazı insanlara zor gelen eylem.

ünlü cilt doktoru dr. amy wechsler'in bir kitabını okumuştum. adı: (link: http://www.dramywechsler.com/mind-beauty-connection.php mind body connection) idi. yani akıl ve vücut ilişkisi. bu kitapta kendisi şu içemediğini, suyu tek başına içmekten hazzetmediğini anlatıyor. onun yerine günde 6 bardak kadar bitki çayı içiyormuş kafeinsiz (uyku duzenini korumak amaciyla). aynı su ihtiyacını görür diyor. ayrıca geçenlerde bir makalede içinde alkol olmayan ne içerseniz için, ki buna kahve de dahil, vücudun su ihtiyacını karşılarsınız diyor. su yıkılmıyormuş vücutta alkol almadığınız sürece.

su içemeyen süslüler bitki çayına hatta kahveye korkmadan abanabilir. rica ederim dünya.

14 eylül 2014 07:14 14 eylül 2014 07:19

9. Denizkizi gibi ben de çok su içemiyorum.ama bitki çayı ve meyve suyunu çok içiyorum ihtiyaç duyduğum suyu öyle karşılıyorum. Bu yaz avrupa turu yaparken ihmal ettiğim eylem.ve çok hasta oldum bi hafta kırk derece ateşle yattım. Antibiyotik, limonlu bol su ve kızılcık suyuyla atlattım hastalığı. Zorla da olsa su için süslüler kadınların vücuttaki bakterileri atması için daha çok suya ihtiyaçları varmış bu da daha çok idrara çıkmak demek. Doktorumun da başına gelmiş kanlı idrara kadar gidiyormuş su içmemenin sonucu.

14 eylül 2014 09:58

10. Susadığım anda su içmekten başka hiç birşey beni kesmez. Bütün gün çay,kahve içip su ihtiyacını öyle karşılayan insanlar da var ama ben genelde bir yere gittiğimde bir kahve alıyorsam yanına bir de su alırım. Özellikle sabahtan öğle saatlerine kadar en az 1 lt su tüketebiliyorum.

Cildime olan pozitif etkisinin çok bilincinde olduğumu söyleyemem ama vücuttaki o şişkinlik hissini çok güzel yok ettiği bir gerçek. Kilolu da olsanız şişmiş hissetmiyorsunuz bol su içtiğiniz sürece.

14 eylül 2014 10:29

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar