yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (3)

  10. yağmur vardar'ın önerisi üzerine büyük umutlarla aldığım fakat dökülmeyi azaltmadığı gibi saç diplerimde aşırı kaşıntı ve kepeğe yol açan şampuan.

  saç dökülmesine etkisi sıfır diyebilirim bu ürünün. kokusu da rezalet, aşırı yapay ucuz parfüm gibi kokuyor. 

  bir iki ay kadar kullandım, saç diplerimde aşırı kaşıntı olmaya başladı daha ilk haftalardan, ve kepeklenme oldu çok yoğun.

  prozinc'ten devam edeceğim.

  ekleme: başlıktaki diğer yorumları okuduğumda kokusunun bitkisel hafif olduğu belirtilmiş, benim aldığımda mı acaba bir sorun var diye içime kurt düştü fakat trendyol'da ekokimya adlı puanı yüksek bir satıcıdan almıştım. bu satıcıdan alanların yorumlarını kontrol ettiğimde çok beğenen memnun kalan da olmuş benim gibi hiç beğenmeyen de. satıcı ile alakalı sorun olmadığını düşünüyorum. 

  trendyol yorumlarında kokusu için bir kullanıcı eski ağır kokulu sarı vazelinlere benzetmiş, tam olarak kokunun doğru tasviri bu kesinlikle. berbat. o eski vazelinlerde alttan alta alınan petrol kokusunu hissettim hep. 

  5 şubat 18:07 5 şubat 18:14

  9. indirim dönemlerinde yağlı saçlar için olanı 2'li set halinde uygun fiyata aldığım, benim için fiyat performans şampuanıydı. her popülerleşen üründe olduğu gibi gereksiz fiyat artışı, bu şampuanı tekrar almamam için bir neden oldu.

  arada bir siparişlerim kısmında hangi ürünü ne kadar aldığıma bakıyorum.

  5 kasım 2023 tarihinde 2'li seti 338 lira,

  21 kasım 2023 tarihinde 2'li seti 358 lira.

  5 şubat 2024 tarihinde tanesi 395 lira. ikinci ürüne %50 indirim var. 2 tanesi 592.5 lira oluyor.

  ürünün etkilerine gelecek olursak. ilk zamanlarda temizlik hissini veriyordu ve yağlanma süresini uzatıyordu. şimdilerde etkisinin azaldığını fark ettim. dökülme konusunda da aynı şekilde eski haline döndü. elimde 3 kutu olmasına rağmen kendisiyle bir süre yolları ayırıp ducray ya da vichy markasına şans vermeye karar verdim.

  5 şubat 16:34

  8. Bitkisel, bitki kokulu, biraz da "eski/nostaljik" kokulu şampuan. Çok köpürüyor, bence fazla. İlk aldığımda çok beğendim, 2 hafta sonra bir şişe daha sipariş verdim, 1 ayı geçti kullanıyorum, vichy ile dönüşümlü kullanıyorum genelde. Belki kullandığım saç kreminden bilemiyorum sanki saçımı temizlemiyor gibi gelmeye başladı. İlk başlarda çok sevmiştm halbuki, bir de saç kremini değiştirmeyi deneyeceğim. Son zamanlarda saçlarımda inanılmaz kepek ve kaşıntı başladı. Soapy co da ilk önce çok iyi gelmişti sonra aynı belirtileri yaptı, sanırım bitkisel içeriklerle çok iyi anlaşamıyorum. Elimdeki yedek şişeyi saklasam mı satışa mı çıkarsam karar veremedim. Bence bu şampuanın fiyatı çok fazla, şu an baktım 395 olmuş. Gerçekten 395 edecek ne var allah aşkına, bence çok abartılı bir fiyat politikası izliyorlar, sonra bir gün bakıyorsun hop yüzde 40-50 indirm yapmışlar. Ee bu ürün o fiyata düşüp satılabiliyorsa neden normalde bu kadar fahiş bir fiyaf koyuyorsunuz? Bu durum bende saygı oluşturmuyor açıkçası. 

  3 şubat 01:06


  7. Yağmur Vardar'ın önerisi ve hakkında hemen hemen her yerde olumlu görmem ile aldım ve denedim lakin zaten halihazırsa dökülen saçlarımı 2, hatta 3 kat fazla dökmesi neticesinde kendisiyle vedalaşıyoruz.

  Başta ihtimal vermek istemedim ve uzun süre şans verdim. Yumuşaklık hissi ve temizlik performansı da beni tatmin etmişti çünkü. Lakin bu şampuanı kullanmaya başladığımdan beri kafa derimin görünülürlüğü bayağı arttı. Kan değerlerimden şüphelendim lakin onlar da normal seviyede.

  Ne yazık ki bu da gol değil.

  16 ekim 2023 14:17

  6. İsmi swissoderm olmasına rağmen aslında ekokimya adlı bir türk firmasına ait, normal & kuru saçlar ile yağlı saçlar için iki çeşidi bulunan, piyasada 300 ml'lik orijinal boy ile 50 ml'lik seyahat boyu satışta olan saç dökülmesi karşıtı bir şampuan.

  Ben bu şampuan ile ilk olarak yaklaşık iki yıl önce çocuğuma yine aynı firmanın ürünü olan ecowell organik bebek temizleme jeli aldığımda denemem için gönderilen 50 ml'lik seyahat boyunu kullanarak tanıştım.(gizlinot: O zamanlar bu seyahat boyları satışta değildi, aldığınız orijinal boyların yanında hediye olarak gönderiliyordu :( ) elimdeki normal & kuru saçlar için olan çeşidi. daha önceki girdilerde yazıldığı gibi içinde yok yok. Renksiz, hafif bitkisel kokulu, saçı da burnu da yormayan bir şampuan bu. Ayrıca sülfat içermemesine rağmen az bir miktarı bile güzelce köpürüyor.(gizlinot: Sülfatsız şampuanların ortak derdidir hiç köpürmemesi) kıvırcık saçlıyım, benim kullandığım şampuanlardan beklentim saçı kurutmaması, yumuşatması ancak ağırlık yaparak lülelerimi bozmaması. Aynı zamanda yıkadığımda köpürmesi ki temizlik hissiyatı alabileyim. Bu bahsettiğim tüm beklentilerimi karşılıyor. Saç dökülmesini kullandığım diğer şampuanlara nazaran azaltması ve gerçekten saçı hızlı uzatması, bunun yanında benim saç derimde iritasyon ya da kepeğe neden olmaması bonusları.

  Fakat fiyatların sürekli artması, markanın hiç indirime girmiyor olması ve internet satış platformları dışında hiçbir mağazada fiziksel olarak satılmıyor olması da eksi yönleri.

  Şimdiye kadar birkaç şişe bitirdim, stoğumda iki şişe daha var. Bittikçe aldığım ve alacağım bir ürün. Daha önce araya başka şampuanlar sıkıştırsam da yüksek fiyatına rağmen yine bu şampuana geri döndüm.

  Bu arada firmanın ecos3 adlı ev temizliği ürünleri satan bir markası daha var. Fiyatlar uçmadan önce birkaç ürününü kullanmıştım. Ev temizliğinde doğal ürünlere yönelenler bakabilir.

  8 ağustos 2023 22:07 8 ağustos 2023 22:13

  5. her sene sonbahar başlangıcında mevsimsel dökülme yaşarım. bu sene bu dökülmem daha erken başladı ve önceden çok büyük fayda gördüğüm insight loss control şampuan da buna fayda etmedi maalesef. artık dökülmenin had safhada olduğu bir noktada bu şampuanı kullanmaya başladım. ilk başlarda kullanım talimatında belirtildiği şekilde iki dakika masaj yaparak kullanıyordum ancak sonradan buna pek sabrım kalmadı ve daha kısa süreli yıkadım. beklediğimden geç etkili olmakla birlikte kesinlikle dökülme karşıtı etkisini gözlemledim. özetle bende işe yaradı. olumsuz yönü miktarının az olması ve bunla birlikte fiyatının yüksek kalıyor olması olabilir fakat dökülme boyutum ve geldiğim noktayı düşününce kesinlikle parasını haketti.

  5 mart 2023 23:10 5 mart 2023 23:11

  4. Aşk ve nefret ikişkisi yaşadığım şampuan.

  Saçımı artık boyamadığım için hızlı uzatıp uzatmadığını pek anlayamadım ama dökülme için kesinlikle etkili. Normalde elimi saçıma attığımda bir tomar saç gelirdi ama şimdi 1-2 tel geliyor ve bu çok iyi.

  Ama şampuan saçımda garip bir tabaka bırakıyor ne kadar durularsam durulayım. Yağlı gibi değil de sanki saçıma yapış yapış bir şey bulaşmış gibi. Elimi saçımdan geçiremiyorum ve şekil vermek imkansıza yakın. Ama 140 tl olduğu için bitene kadar kullanacağım. Umarım başka şampuana geçince saç dökülmem geri gelmez. Bu şampuanla saçım dökülmüyor ama çok çirkin bir formda kalıyor.

  20 kasım 2022 00:03


  3. Soapyco katı şampuanıyla dönüşümlü olarak kullanıyorum. Bendeki kuru saçlar için olanı.

  Çisem ve Yağmur çok sevdikleri için uzun zamandır almayı istiyordum.

  Kullanmaya başladığımdan itibaren saçlarımı uzattı resmen, zaten içerik listesi o kadar güzel ki. Saça ve özellikle saç derisine faydalı bir sürü içerikle doldurmuşlar. Kokusunu çok sevdim, çok parfümlü ve ağır şeyleri hiç sevmiyorum, bu böyle bitkisel demeyeyim ama çiçeksi bitkiselimsi kokuyor gibi düşünün. Saç kremiyle birlikte kullanıyorum. Çok memnunum ikisinden de. Bittikçe alırım, saçımı rahatlattığını hissediyorum resmen

  22 ekim 2022 02:02

  2. Ben de yağmur vardar ve çisem çakır ın methiyeleriyle 300 ml 100 liraya satın aldım. Ben normal ve kuru saçlar için olanını aldım. Saçımda bölgesel yanıklar var. Saçımın sol kısmı ipek gibi, sağ kısmında bölgesel ultra kuruluk ,buna bağlı düğümlenme ve saç dökülmesi var. İnanın ne ben ne kuaförüm bu bölgesel saç yanıklarının nasıl oluştuğuna akıl sır erdiremiyoruz. Ambalajın yarısına geldim. Buna bi çözüm olmadı. Saçlarımı abarttıkları kadar hızlı uzatmadı. Saçlarımı güzel nemlendiriyor ki tamamen bitki özlerinden oluşan şampuanlar saçı kuru bırakır. Kokusu hafif, uçucu ve ilaç gibi. İçeriğinde sülfat bulunmamasına rağmen bol köpürüyor, konsantrasyonu yüksek, bu sayede az miktarda ürünü tüm saça yedirip yüksek arınma sağlıyorsunuz. İçerik listesi muazzam. tek kusur orta sıralarda dimethicone var. Bitki özlerinden Yok yok. 100 liranın az bile olduğunu düşünüyorum bu kadar zengin ve temiz içeriğe. Sıradan bi market şampuanı bile 35 40 lira oldu artık. Tekrar satın alacağım.

  17 nisan 2022 14:07 17 nisan 2022 14:11

  1. yağmur vardar ve ardından çisem çakırdan görerek merak ederek almıştım. 2 haftamdayım. gerçekten dökülmeyi azalttı. ama ben asıl çok hızlı uzattığını duyarak almıştım. kutu bitince yorumumu güncelleyeceğim. umutluyuz bakalım. ama fiyatları üzüyor.

  1.5 ay sonra edit (şişenin yarısına geldim) :

  çok hızlı uzatıyor. saçımın arkasında açıp boyamayı ertelediğim bir bölüm vardı. şampuana başladığımda hiç dibim yoktu. 1.5 ay sonra çektiğim fotoğrafta gelen dibimi ordan görünce şok oldum. ✔ (saçım fotoğrafta kirli duşa girmeden önce çekmiştim kusura bakmayın😄)

  saçlarımda 9 yıldır süren kaşıntıyı ta-ma-men alan i̇lk şampuan oldu!!

  dökülmeyi gerçekten kontrol altına alıyor ✔

  bittikten sonra araya başka şampuan sokup sonra tekrar alacağım bir şampuan.

  ilgili medya:
  2
  19 mart 2022 18:17 3 nisan 2022 00:05