yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (46)
  • medya (0)

  1. taciz kelimesi genel olarak "rahatsız, tedirgin etme" anlamına gelse de bizler bu ülkede maruz kaldığımız çeşit çeşit (cinsel, fiziksel, sözel, vb.) taciz nedeniyle hep farklı anlamda kullanıyoruz bu kelimeyi.

  bu nedenle farklı bakış açıları ile tartıştığımız onca konu varken bu konuda da söz söyleyecek hakkı kendimizde gördüm (özellikle de şöyle bir (link: https://eksisozluk.com/bir-turk-kadininin-taciz-gunlugu--4353048?p=1 günlük) gerçeği varken). çoğu zaman tacizin hedefindeki kişileriz, bazen bunu yapan karşı cinsken bazen maalesef hemcinslerimizin bile tacizine maruz kalabilmekteyiz.

  22 ağustos 2014 09:07

  2. kadında derin yaralar bırakan eylem.

  22 ağustos 2014 11:59

  3. Çok şükür az tacize uğradım. (!) (gizlinot:böyle düşünmemizi sağlayan zihniyeti.... ) Net hatırladığım 1 taciz hikayem var ya daha önce uğramadım yada hatırlamıyorum bilmiyorum. 14 yaşındaydım galiba otobüste insan dışı bir adam tarafından sürtme yoluyla tacize uğradım.Kendimi çok mutsuz ve iğrenç hissettim. otobüsten indikten sonra böyle içimde bir şey takılı kaldı 2-3 hafta boyunca bunu unutmaya çalıştım.

  Bir kaç gün önce yine otobüsteydim otobüs çok sıkışıktı,arkamdan da bir genç geçicekti. Genç beni taciz etmemek için çaba gösterdi fark ettim yani belini arkaya çekti geriye çekildi falan filan. o an mutluluktan ağlıcaktım ne kadar saçma değil mi. O gence teşekkür ederim beni taciz etmediğin için çok teşekkür ederim ! diyip boynuna sarılacaktım resmen... Ne hallere düştük.

  22 ağustos 2014 19:39


  4. Elle, dille, gözle mümkün olsa ayrı ayrı her uzuvlarıyla taciz edecek kadar gerçekten sapıtmış insanlar var. Ben artık sokakta erkeklerin yanından ya da önünden geçerken resmen rahatsızlık duyup yolumu değiştirmeye çalışıyorum. Gözleriyle oramı buramı mıncıklıyolar gibi hissediyorum hatta bazen. Fiziksel bi şey olmasa da o bakışlar bile kendimi iğrenç hissetmeme yetiyo. Dikkat çekecek şekilde giyinen bi insan da değilim özellikle öyle olmamasına da dikkat ediyorum ama geçen hafta parkta ağaçla tatmin olmaya çalışan bi mutant gördüğümden beri artık hiçbi şeyi yadırgamıyorum.

  22 ağustos 2014 22:45

  5. Orta yasli bir erkek komsusu tarafindan tacize ugradigini ogrendiginiz bir cocugu nasil mutlu edebilirsiniz ? Gitmeyi cok istedigi hayvanat bahcesine goturmek acilarini dindirmeye, korkularini bastirmaya yeter mi.. artik bunlari duymaya gormeye dayanamiyorum. O guzel yuzlu minicik cocuklarin yuzlerine bakamiyorum. Bunlari yakinen yasamak, gormek psikolojimi alt ust ediyor, umudumu kiriyor. Cocuklara yapilan bu asagilik seyler bende ölme istegi uyandiriyor. Cocuklari sevin ve onlari koruyun. Tanidiginiz, tanimadiginiz her cocugu.

  5 eylül 2014 00:30

  6. 5. sınıftaydım . başıma taciz ilk o zaman geldi. ama cidden insanın hayatını, ilişkilerini her şeyini etkileyen pis bir şey. olay: okulda yangın tatbikatı vardı. e hayli kalabalık tüm okul dışarda. pis çocuğun biri -sanırım benden bir yaş büyüktü- beni taciz etti o kalabalğın içinde ve ben hayatımda ilk defa yaşadım bunu ne yapacağımı bilemedim. sonra neyse bizim sınıftan bi kişinin daha başına gelmiş konuşup hocaya söyledik. sınıf sınıf gezdirdi bizi çocuğu bulduk filan. ama cidden şu an yaşadığım çoğu güvensizlikte büyük bir payı var. ve elbette bir çok kadının otobüste olsun konserde olsun ya da başka bir mekanda başına gelmiştir. bence bu anlarda bulunduğunuz ortamda yapmanız gereken sesinizi çıkarmak, onları uyarmak ve hatta rezil etmek diye düşünüyorum. susmamak gerek.

  5 eylül 2014 01:33

  7. Uğranması imdb korku-gerilim 8.9 olan, yurdumun abazaları yüzünden en çok metrobüslerde karşılaşılan durum. Kaç kere adamların kafasına çanta vurulmuşluğuna şahit oldum hatırlamıyorum. (gizlinot: çok şükür hiiç yaşamadım )

  5 kasım 2014 13:36 5 kasım 2014 13:37


  8. benim de bu konuda söyleyecek bir kaç lafım var...

  öncelikle kendimce bir tespit yaptım. şu ana kadarki duyduğum okuduğum (gizlinot: çok şükür ki laf atma dışında bir tacize uğramadım)tacizcilerin %50 sinden fazlasını yaşlı adamlar oluşturuyor. hani ortalama babamızla dedemiz arasında bir yaşta olanlar. laf atmak bakışla taciz etmek dışında tüm temasla yapılan tacizlerin çoğunluğunu bu kesimin yaptığını düşünüyorum. tisskindiğim durum burada başlıyor.

  bir genç laf atsa, bakışlarıyla taciz etse kızı beğenmiş, böyle bir sevgilim olsa keşke demiş olma ihtimali var. tabii ki asla kabul edilebilir bir açıklama, bir mazeret değil ama öyle bir ihtimal var. ama babamızdan büyük bir adamın uygun ortamını bulsa tecavüzden başka ne gibi bir amacı olabilir ki ?!bir!1? kimsenin bulunmadığı anı kollayıp umumi bir ortamda dahi bir yerini tutup taciz etmekten çekinmeyen adam, fırsatını bulsa neler yapmaz? işte tam da bu durum midemi aşırı bulandırıyor.

  o yaş grubunun yetiştiği zamandan mıdır, yoksa sevgililik dönemini yaşamadan görücü usulü evlendirilmelerinden midir bu açlıkları bilmiyorum ama bu yaş grubunun tacizlerini en kötü en iğrenç taciz olarak görüyorum. o yaştaki amcamın torunu ya da kızı yaşındaki bir kıza bu şekilde sapıkça şeyler yapacak kadar pis gözle bakması... Gençlerin bu konuda cinsel güdülerini, libidolarını işte her ne dersek diyelim daha iyi bastırabildiklerini düşünüyorum bu adamlara göre. (gizlinot: istisnalar tabii ki var.) gençler artık daha bilinçli sanki, daha doymuş mu demeliyim bilemiyorum uygun kelimeyi.

  bir de sakalı göbeğine ulaşmış 5 kere hacca gitmiş amcalara ne demeli dostum? bunlara da değineceğim yoksa çatlarım. çevresinde hacı hoca bilinen ihtiyarlarımızın bir mini etekli kız gördüğünde ağzından salyalar akıtması, kaşıyla gözüyle diliyle hareketler yapması kadar tezat pis necis bir durum düşünemiyorum. çok arkadaşımdan duydum "işte hep bu hacı hoca geçinenler..." lafını. ama yok ya hacılıkta hocalıkta yok böyle bir dünya (bkz:gerçek hacılık bu değil swh ).

  daha kadınlara tesettür ayeti gelmeden çok önce nur suresinde "erkeklere söyle gözlerini haramdan sakınsınlar" şeklinde bir ayet nazil oluyor. yani erkeğin tesettürü göz kapaklarıdır deniyor kısaca fıkıhta. bunu müslüman olmayan bir kişi bile az araştırsa bulabilir. kaldı ki biz hocalardan hacılardan bahsediyoruz. hiç mi haberin yok hacı amca? huuuu kulakların da ağır işitiyordur bağırarak söyleyeyim. sizin en hayırlınız görüntüsü itibariyle islamı anımsatan, lisan-ı haliyle onu tasdik edendir diyen peygamberin ümmeti değil misin sen emice? ilk kısmı anlamışsın sakalını uzatmışsın ama ya lisan-ı hal? davranışların ona uygun mudur?

  çok sinirim bozuluyor bu tiplere fazla uzattıysam affola. gerçekten tacizci ihtiyarlardan nefret ediyorum.

  21 nisan 2015 16:14

  9. verdiğiniz tepki çoğu kez tecrübenizle, yaşınızla doğru orantılıdır. misal ben, ergenlik çağındayken tacize maruz kaldığımda renkten renge girer, tek kelime edemezdim. son taciz olayımda ise metrobüste arkamdan uzanan eli yakaladım ve oracıkta tırmalayıp kanatarak ''senin belanı s....rim, o....u evladı!!! '' şeklinde kükredim. (gizlinot: (sdlasdksjakjfd)

  (bkz: nereden nereye )

  22 nisan 2015 14:31 22 nisan 2015 14:32

  10. (yazar: Zedcezir)'in paylaştığı şey, sitenin viralidir; tıklamayın lütfen (gizlinot: Ben pişman olmuştum ekşide görüp tıkladığımda).

  akılsıZ, cahil tipler tarafından sığ insanlar hedef alınarak uydurulmuş boktan bi taciz olayı.

  Tıklamayan güzel süslülerimiz için özet: bokun teki markete gitmişmiş de kasada prezervatif alan kız görmüş, neo'yu kıskandıracak süper güçleri sayesinde kızın kredi kartına gözleriyle zoom yapmış; adını görmüş. Eve gidip feysbuktan bulmuş. Ok.

  Öl.

  19 haziran 2015 17:24