sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (8)
 • medya (0)

1. (gbkz: 8 mart dünya emekçi kadınlar günü) kampanyasıyla cafissimo compact modelini yanında süt köpürtücüsü ve 2 adet sütlüğü, artı 2 kutu kapsül ve 1 kutu da monin kahve şurubunu toplamda 180 liraya aldım.

gayet avantajlı baktığımız zaman, almayı düşünenler olursa böyle kampanyaları bekleyin derim.

ben makineden gayet memnunum, kapsüllerini de delip içindeki posasıyla vücut peelingi yapıyorum, hiçbir şey ziyan olmuyor böylelikle.

5 nisan 2015 13:30

2. Cafissimo pure modelini 150 tlye alabilirsiniz su an.

22 ağustos 2016 13:43 22 ağustos 2016 14:40

3. makine güzel,kahveler kötü.Üşenmedim,her çeşidini denedim.Kahve mi içiyorum,sigara mı belli değil.Baya baya sigara tadı var kapsül kahvelerinde.Filtre kahveyi tercih ederim.

25 eylül 2016 13:15

4. 1 yılı dolmadan bozulan makineler maalesef:/ birde bu makineler için üretilmiş kahve ve kapsüller daha fazla dayansın diye fazla kavrulmuş kahve çekirdeklerinden yapılıyor.dolayısıyla kahvenin asıl tadını alamadan tütünsü ve acı aromalar ağzımızın tadını bozuyor

25 eylül 2016 20:31

5. Beş yıldır kullandığım taş gibi makine. Fiyat/performansı çok iyi. Kapsül ve kahve acılığına katılıyorum baya sert sigara külümsü oluyor hazır kapsüller. Bu yüzden eski kapsüllerimi atmayıp içini boşaltıp, yerine istediğim marka ve istediğim aromadaki kahveyi sıkıştırarak doldurup mis gibi kullanıyorum. Hem ekonomik hem keyifli oluyor. (bkz: beyin bedava)

Edit: plastiğin en çok zararlı olan salınımı ilk kullanımda, diğer kullanımlarda azalarak olduğunu düşünerek kullanıyorum. Salacağını ilk seferde salıyor zaten o sıcak suda.

Eğer metal kapsülünü bulma imkanı varsa tabi ki plastik yerine metal tercih sebebidir.

25 eylül 2016 20:35 25 eylül 2016 20:56

6. 1 senedir patlıcan moru classic olanını kullandığım makineler. aromalı kahve, filtre kahve ve espresso için farklı demleme tercihleri sunan ayrı düğmeleri bulunur. kullanımı ve özellikle temizliği aşırı pratiktir. brezilian espresso ve black white filtre kahvesinin tadı efsanedir. (gizlinot: bana göre)

kahvelerinin tadı bence çoğu starbucks take away kahvesinden iyi. istediğiniz kahveyi yerleştirmek için bir kapsülü ikinci kez kullanabilirsiniz ama bu yöntem plastiğin toksin salınımından ötürü sağlıklı değil malesef. biz makineyi ilk aldığımız sırada ebay'de alimünyum kapsüller vardı sırf bu iş için, eğer tadını beğenmezsek alırız demiştik ama kahvelerini beğenince almadık.

25 eylül 2016 20:51 25 eylül 2016 22:03

7. ''cafissimo pure modelini 150 tlye alabilirsiniz şu an.'' diye masum bi girdi yazmışım yaklaşık 2 sene önce. şu an kendisi 400 tl. he benim dediğim fiyata ne var derseniz uyduruk, pompalı bi espresso makinesi var termos şeklinde, o da 170 tl. seyahat için falan büyük ihtimal.

 yahu ne ara bu kadar arttı her şey ve daha ne kadar articak görmek istemiyoruuumm :((

not: ülkenin ekonomi durumunu almak istediğim kahve makinesi üzerinden yorumladım. 

7 ağustos 2018 13:35

8. Elimde pure modeli var. Aslında gayet kullanışlı bir makine. Kahve tozlarıyla, çekirdekleriyle uğraşmanız gerekmiyor bu bir. Eğer çok fazla kahve tüketmiyor ve az kişiyseniz aldığınız öğütülmüş kahvelerin bayatlama derdi oluyor biliyorsunuz. Bu kapsüllerde o dert yok işte her kapsül yeni paket bir kahve gibi. Bunun dışında kapsüllerin aynı türleri hep aynı standartta. Su sıcaklığı ve basıncını da makine belirlediği için hep aynı standartta kahve içebiliyorsunuz yani sürpriz yok. En büyük dezavantajı ürün çeşidinin az olması, son zamanlarda kapsüllere inanılmaz zam gelmesi ve kapsül kahve dışında bir kahveyle kullanılamaması. Ama şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki hiçbir kahve kültürü olmadan en uygun fiyata en standart lezzette espresso ve caffe crema içebildiğiniz bir makine. Teori, el becerisi, aşırı teknoloji yatkınlığı gerektirmiyor. Kahvelerinin aşırı yoğun, acı, kavruk olduğunu çok kişi söylüyor. Bunun en büyük nedeni kapsüllerin aslında fazla kahve içermesi, çoğunun espresso ve caffe crema olması yani en yoğun kahveler olması, makineyi fabrika ayarları dışında kullanmak. Makine ilk başta kendisi kapsül başına her program için standart ölçüde su vermektedir ve bu en idealidir. Bunun üstüne sade su, süt eklenmeli ya da öylece içilmelidir. Siz kapsülü çöpe itmeden akma süresini uzatırsanız normalden daha yoğun ve yanık kahveler elde edersiniz(çünkü su basınçla kahveden geçmeye devam etmektedir) Porsiyonu büyütmek istiyorsanız kapsülü aşağı itip basıncı alıp sıcak su akıtmalısınız. (double espresso, lungo gibi bir şey yapmıyorsanız).

8 ekim 2018 00:14