yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  1. Claderm kil maskeleri.

  Bende zeytin özlüsü var, yeşil olduğu icin aloa vera zannederek almıştım. Nemlendirme vaadi var, ama aralarında çok büyük fark olduğunu düşünmüyorum. 

  İçerik listesi: Clay minerals, Aqua, salicylic acid, olea europaea fruit extract

  Hem Türkiye menşeli, hem temiz içerikli daha ne olsun.. 

  18 aralık 2019 18:12

  2. cosmed ürünlerini örnek verebilirim buraya. bazı nemlendiricileri indirimde 30 liraya falan düşüyor

  19 aralık 2019 17:22

  3. *yazılmış ama bir kere de ben yazayım; claderm kil maskeleri. özellikle limonlusu.

  *dermoskinin net tüm ürünleri. Hepsinin hedefine yönelik, etkili ama basit, temiz içerikleri var. Cilt sorununuza göre istediğinizi seçebilirsiniz. Daha bugün kullandığım ürünlerine ek olarak leke açıcı toniğini, acnegun night kremi ve eye treatment göz kremini aldım. Hepsi hakkında çok olumlu yorumlar var, içeriklerine tek tek baktım ve gayet iyi. Kullandıkça detaylı yorumlarını yazarım.

  *watsons, rossman, eveshop ve bazı eczanelerde satılan ziaja markası. Özellikle manuka tree ve keçi sütlü serisi. Diğer serilerinin içeriklerine bakmadım, kefil değilim.

  *cosmed markasının bazı ürünleri. Özellikle enzim peelingi ve göz altı serumu. Ben day to day nemlendiricisini pek beğenmedim.

  *nip&fab oldukça güzel bir cilt bakım markası. Türkiyedeki mevcut ürünlerinin çoğu asit içerikli ve etkili. Sık sık indirime de giren bir marka.

  *bee beauty markasının organik sertifikalı serisi. Ek olarak q10 göz kremi oldukça temiz içerikli, aşırı uygun fiyatlı bir ürün.

  *acnecinamide de bence türkiyede değeri bilinmeyen bir marka. Niacinamide yani yoğun b3 vitamini içeren Harika ürünleri var ve çok uygun fiyatlı. Özellikle clean gel ve day&night cream ikili paketi tam bir fiyatı performans ürünü. Drugstorelardan bile uygun.

  *cerave ürünleri de oldukça yüksek gramaj/uygun fiyatlı. Malesef ülkemizde pek fazla ürün çeşitliliği yok ama olanlar da gayet ulaşabilir rakamlarda.

  *neutrogena markasının ise hydra boost serisini oldukça beğendim. Özellikle serumu fiyatına göre gayet iyi bir içeriğe sahip. Ek olarak yeni çıkan skin detox serisini de gayet iyi buldum.

  *Çok yeni bir marka olan dr. plante’yi de oldukça sevdim. Sarı kantaron yağı içeren Kremini bir süredir severek kullanıyorum. Fiyatı, gramajına göre indirimde gayet iyi. içeriğinde de ilk sırada sarı kantaron yağı var, devamı da temiz. Panthenol, aloe vera falan ilave edilmiş.

  *son olarak uygun fiyat kısmı biraz göreceli olsa da ben biodermanın da tüm ürünlerini seviyorum. Özellikle ikiz paketleri, gramajları göz önüne alındığında ulaşılabilir bence.

  Aklıma geldikçe ekleme yapacağım.

  Ekleme: bence bu listeye sebamed'i de dahil edebiliriz. özellikle clear face serisi, hatta clear face yüz yıkama köpüğü çok çok iyi. Defalarca satın aldım. Normal/Kuru ciltler sebamed moisturizing cream'i de günlük nemlendirici olarak oldukça sever.

  Doa kozmetik de belki listeye dahil olabilir ama sadece internet satışı olan bir marka olduğu için bana pek güven vermiyor. O yüzden ben hiç ürününü denemedim ama vaad ettikleri içerikler doğruysa tam f/p ürünleri. Güvenip güvenmemek size kalmış. Ben yine de fikir olsun diye yazmak istedim.

  19 aralık 2019 19:36 19 aralık 2019 19:48


  4. Aslında temiz içerikten ne anladığınıza bağlı.benim için paraben,sls,silikonun yanında parafin ve talk içermemesi de önemli bir kriter.zira kendileri bende komedon-milia yapıyor.

  Celenes yüz yıkama jelleri

  Bee beauty organik sertifikalı serisi

  Bee beauty ve cettuanın yüz maskeleri genel olarak temiz içeriğe sahipler

  Diadermine hydralist ipeksi doku nemlendirici içerik genel olarak temiz sayılır, sivilcelenme komedon gibi şeyler yaşanmıyor

  Uzak durmanız gerekenlerden bazıları:

  Himalaya göz kremi-içinde çok fazla mineral yağ var farklı isimlerle yazılmasına bakmayın hepsi benzer,milia sebebi

  Simple- içeriği temiz değil kremlerinde parafin var çok fazla komedon yapıyor

  Gratis'te yok satan jel göz altı maskeleri-parafin içeriyor

  20 aralık 2019 01:10

  5. Herbaderm superserum serisi

  Otaci gül kürü serisi

  20 aralık 2019 12:09 21 aralık 2019 03:04

  6. herbaderm'in derma serisinin ürünleri. ben dermasebum serisinin yıkama jelini ve nemlendiricisini kullanmıştım cildim çok güzel olmuştu. gerçekten vaadlerini yerine getirmiş, sivilce oluşumunu da engellemişti. fiyatının fazla uygun olmasından mı işkillendim bilmiyorum bıraktım kullanmayı. elimdeki ürünler bitince muhakkak bunlara döneceğim. hem içerikleri temiz hem de "etkili" kilit içerikler var. yani sırf içeriği temiz diye etkisiz bir ürüne de para vermiş olmuyorsunuz. bir üstteki yazarın dediği serum serisi de güzel görünüyor, denemedim ama şuanda gratis'te %40 indirimle 40-50 lira civarı satılıyor. denemek için iyi bir fırsat.

  20 aralık 2019 22:39

  7. otacı gül kürü köpük ve gülsuyu

  yüzey doktorundan aldığım bilgiye göre gül kürü köpüğünün ph ı 5,5-6 civarlarında. tahmin edersiniz ki bu özellik nadir bulunan ama çok gerekli olan bir özellik. içeriği de hiç fena değil benim gözüme çok zararlı bir şey takılmadı. belki hassas ciltler kullanamayabilir. gül suyundan bahsetmeme gerek yoktur heralde.

  20 aralık 2019 23:38 20 aralık 2019 23:51


  8. Otama Balsam, Bade Natural (indirimlerini takip ettim), Naturalive, Otacı'nın bazı ürünleri.

  21 aralık 2019 01:23