yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (39)
  • medya (0)

  1. 59 yaşında bir süslü sözlük üyesi. ayrıca erkek.

  ya da sözlük için test amacıyla açılmış bir üyelik :)

  10 ocak 2014 03:14

  2. sattıklarından daha kaliteli olduğuna dair bir şehir efsanesi var tüm markalar için. bilmıyorum artık.

  9 haziran 2014 16:30

  3. İstemediğim sürece verilmeyen, istediğim zaman da genelde surat asılması ile karşılık bulduğum şey. Satış danışmanları toplayıp eve götürüyor. Yıllar önce yerel bir kozmetikçide çalışıyordum. O zaman tester ürünlerden veya hediye ürünlerden bir iki tane almak serbestti. Bir çalışan abartıp 10 şişe L'oreal tonik ile temizleme sütü mü ne almış, işten atılmıştı. Tester ürünlere de aynı muamele yapılıyor, sonuç olarak müşteri yararlanamıyor.

  Online alışverişlerde de tester gönderilmiyor. Ben bloggerım diye tester istemek hem hoşuma gitmiyor, hem de okuyucularıma alışverişim hakkında doğru bilgi vermek istiyorum. Ben bloggerım diye hızlı gönderip, son kullanma tarihlerine dikkat edip tester da eklemelerinin anlamı yok. Bu yüzden hiç belirtmedim blogger olduğumu, şu ürünü denemek istiyorum diye normal müşteri olarak bir tane tester istedim, çoğu da yollamadı sağ olsunlar.

  9 haziran 2014 19:37

  4. Kozmetik sektöründe profesyonel olarak çalışan bir tanıdığımın söylediğine göre çalışanlar çoğunlukla testerları kendilerine alıyor ya da eşe dosta dağıtıyor. Tester verilmemesinin en büyük nedeni tarafımızca sömürüleceğinin -bu da etkenlerden biri olmakla birlikte- düşünülmesinden çok, çalışanların bunları kaptırmak istememeleri ve sadece alışveriş yaparak karşılığını alacaklarını düşündükleri kişilere vermek istemeleri.

  Tester kullanmak benim de bayıldığım bir şey değil. O paketi doğru dürüst açamamak, ürünü kullanmanın pratik olmayıp, bulaşması gibi nedenler yüzünden çok ilgilendiğim bir ürün değilse başkalarına veriyorum ama tester sevmememin de bir sınırı var. Bence fondöten alışverişi için tester bir şart. Highend, pahalı bir fondöten alacaksam onun yapısını da, rengini de birkaç gün test etmek isterim. Tester alayım diye yüklü alışverişler yapmak, mağazalarda burnu kaf dağındaki çalışanlara rica minnet etmek istemiyorum.

  sonuçta öyle ya da böyle denemek istediğimiz ürünlerin testerlarına ulaşamıyoruz. bu nedenle yurtdışında da örnekleri olduğu gibi özellikle highend ürünlerin testerlarını satmaları sorunu çözecektir. Almak istediğim pahalı bir fondötenin testerını para vererek hiç gocunmadan satın alabilirim. Böylelikle bence hem gelir elde ederler hem de satışlarını arttırırlar. Birçok insan pahalı ürünlerde cildine uyacak mı uymayacak mı diye cesaret ederek riske girmiyor çünkü. Ayrıca nadir fondöten kullanan insanlar için de kullanışlı bir işleyiş olabilir. Az kullandıkları için ürün almayan kişiler birkaç kullanımlık tester satın alıp kullanabilirler. Yani hem müşteriler hem de firmalar bu işten fayda sağlayabilir.

  Tabi bunun bir de şöyle bir faydası olur. Mağaza çalışanları bedelle satılan testerlar için iş verenlerine hesap vereceklerinden öyle istedikleri gibi tester hegamonyası kuramazlar.

  9 haziran 2014 20:41

  5. watsons'da loreal ve nivea raflarında her daim ya krem ya fondöten numuneleri bulunur.

  satış görevlilerinden ziyade mağazanın kıdemce büyüğü kimse onun kontrolünde olan tanıtım amaçlı ürün grubu.

  bir zamanlar flormar ihya ederdi müşterisini tester konusunda ama artık o da eski itibarını yitirdi.

  bunun haricinde ayrıca firmaların küçük boylarda değil kullanışlı hatta normal ebatlarından çok daha kullanışlı ya da gerçek boyutlarında bir sürü ürün gönderiyorlarmış tanıtım amaçlı ama ne yazık ki bunların hiçbiri amacına uygun bir yoldan ulaşmaz müşteriye.

  bence seyahat zamanları yerden kazanmayı sağlayan pratik çözümdür tester dediğin. ayrıca testerlar hayattaki küçük mutluluklardandır. kozmetik alışverişi zaten ihtiyaçtan öte istek ve zevk için yapılır testerlar da bunu katmerlendirir. bu yüzden aslında kozmetik alışverişinde ateşleyici unsurdur testerlar doğru kullanılırsa.(ybkz: naçizane fikrim )

  9 haziran 2014 22:12

  6. Söz konusu cilt bakım ürünleri ise olmazsa olmazdır. Fakat ne hikmetse hep kalmamıştır , bitmiştir. Özellikle bazı kozmetik mağazalarında istemeden alamazsınız (bkz: sephora). bir ürüne 300-400 lira vermeden önce testerını kullanmak tüketicinin en doğal hakkı.

  9 haziran 2014 22:42

  7. Malesef ülkemizde haşin bakışlar üstüne çekmenin bir yoludur. Hanım kızlarımız sanki kendi cebinden çıkıyormuş gibi hıhlayarak 'kalmadı,aaa tüh yeni bitti' ya da 'malesef şuan temin edemiyoruz (alacaksan al ulan)' diyebilitesi yüksek kişilerdir. Hayır işi bedavacılığa süren insanlardan bahsetmiyorum tamam ama biyerde de girdiğin yerde zaman zaman alışverişlerin olmuştur, almışsındır bir çok şey açıp görebilirler kart mart veriyorlar istediklerinde. Şimdi oyüzden tutup müşteri memnuniyeti ve cilt sağlığı açısından paşa paşa vereceksin bunları. Şikayet birimleri olmalı bu durumların ama kaale alınması şartıyla. Çünkü çok büyük akılsızlık edip murad gibi hatrı sayılır bir markanın bir ürününü öyle alıp yara içinde dolandığımı bilirim. Hayır ürünü kötülemek değil ama yanlış ya da doğru seçtiğimden emin olamayıp ve deneyemeyip satın almak durumunda kaldığım bir ürün bana çok kötü geldi, ki başkalarına süper sonuçlar sağlamış olabilir, işte olması gereken gidip onu kafasından boca etmektir. Ha deymez deyip kuzene muzene verilir tabi daha faydalı, yazık olmasın ama denetseydin bakardık dermatitimi coşturuyor mu diye. Satmak için çok övüyorsunuz süper iyi sanki totona sürsen kafandan saç çıkacak gibi ozaman ver de riske etmeyelim di mi. Yoksa herkesin ağzına sürdüğü ruju tester diye orda denemeyi herkes istemeyebilir. Ha anca eline sürersin tamam.

  10 haziran 2014 23:28 10 haziran 2014 23:30

  8. alışverişinizin tutarına göre verilen-verilmeyen şey. yüklü bir alışveriş yaptıysanız, siz istemeseniz de ne var ne yok poşetinize tester dolduruyorlar. ama az alışverişe bazen isteseniz bile verilmiyor. böyle ilginç bir orantı oluşturmuş mağaza çalışanları. dolayısıyla amacından uzaklaşmıştır. amaç, tester üzerinden deneyip karar vermek ama; bu şekilde alıyor, sonra bir test imkanı elde ediyorsunuz.

  25 haziran 2014 19:32 25 haziran 2014 19:36

  9. Hayatımda bir kez bile edinemediğim şey. Fakat benim aksime annem her alışverişinde cilt bakım testerlarıyla döner eve. Benim için tester ruj alırken elimde kolumda denediğim, hatunların dibini kazıdığı, açık ürünlerden ibarettir

  20 temmuz 2014 10:18

  10. Bazen yanıltıcı olabilen ufak boy deneme şeysi. Annem estee lauder'ın bir kreminin tester'ını kullanmıştı ve bayılmıştı. Yüzüne çok hoş bir aydınlık verdiğini söyledi. Sonra gidip tam boyunu aldı, aynı etkiyi görememiş hiçbir zaman.

  14 eylül 2014 07:44