the ordinary advanced retinoid 2%

5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • oylar (1)
  • medya (2)

1. %1'lik retinol ürününe göre daha etkili ve daha az iritasyona yola açtığı söylenen yeni nesil "retinoid" ürünü. içeriğinde retinoid esteri (hydroxypinacolone retinoate) ve enkapsüle retinol barındırıyor. yüzdeleri konusunda net bir bilgi yok. yani içeriğinde % kaç retinoid esteri veya % kaç retinol olduğu bilinmiyor (güncelleme: %0.1 retinol %1.9 hydroxypinacolone retinoate varmış). ancak içeriğinde bildiğimiz manada retinoid bulunmuyor.

hydroxypinacolone retinoate yeni bir içerik olduğundan henüz uzun vadede etki/yan etki konusu hakkında yeterli kanıtlanmış çalışmalar yok. %2'lik advanced retinoid ürününde retinol desteği olması da bu yüzden midir bilmiyorum.

işin ilginç yanı markanın bu ürünle beraber %1'lik retinol ürününün de bulunması. iritasyona yol açtığından enkapsüle retinol bulunduran bu ürünün yanında enkapsüle olmayan bir retinol ürünü de var yani. ve iritasyona yol açıyor. enkapsüle retinol normal retinole göre göre daha az iritasyona yol açıyorsa neden %1'lik retinol de bu şekilde formülize edilmemiş bilemiyorum. bu konudaki tahminim de enkapsüle retinolün normal retinole göre etkisinin daha uzun vadede gerçekleşmesi. dolayısıyla %1'lik retinolde daha kısa vadeli sonuçlar için böyle bir yola gidilmiş olabilir. kimyager olmadığım için açıkçası bu tarz reaksiyonların ne şekilde gerçekleştiği konusunda araştırmalarım haricinde çok da fikrim yok. sadece tahmin.

bir aydır %1'lik retinolü kullanıyorum. hakkında olumlu yorumlar okuduğum için bu ürünü de sipariş ettim. şimdilik merakla bekliyorum.

4 nisan 2017 13:50 23 mayıs 2017 23:58

2. literatüre (gbkz: sunday riley luna sleeping night oil) muadili(gizlinot: hatta daha iyisi ) olarak da geçer(gizlinot: aradaki 80 dolar farkla kıpps). cilt bakımı rutinime cildiyecimin verdigi henüz bitirmiş olduğum ve gece rutinimde kullandığım differin'in yerini alacak. dün siparişimi verdim (gbkz: asos)tan, merakla beklemedeyim kullandıktan sonra yazacağım kendisiyle ilgili naçizane düşüncelerimi..

7 mayıs 2017 20:21

3. yine the ordinary'nin aha ve bha'larından sonra kullanıyorum, böylece hem derinin üst katmanına bir kimyasal peeling, hem gözeneklerde derinlemesine temizlik, hem de bu temizliğin üstüne derinlemesine emilen retinolden çok memnunum.

Dokusu, daha pahalı olan ürünlerden biraz daha parlak ve yapışkan ama mesela Paula's Choice köpük formundaki retinol gayet kötü bir yapıda ve çok daha pahalıydı. O da görevini yapmasına yapıyor ama işte çok daha pahalıya.

12 mayıs 2017 22:53

4. icerikleri farkli olsa da benim cildimde estee lauder advanced night repair serum etkisi yaratiyor: sabah uyandigimda cildim daha dinlenmis ve temizlenmis gorunuyor. uzun sureli kullanimda (ikinci sisemi bitirmek uzereyim) sivilce izlerimde azalma sagladi. cildi eksfoliye edip hucre yenilenmesini tetikledigi icin cildime aydinlik ve temizlik kattigini da gozlemliyorum.

12 kasım 2017 19:18