yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (0)

  1. şöyle nefis bir (link: http://www.imdb.com/title/tt5580390/mediaviewer/rm3937084928 posteri )olan ve ülkemizde 16 şubat'ta gösterime girecek guillermo del toro filmi. fragmanından kelimenin tam anlamıyla büyülendim. altın aslan kazanmış, bence oscar'a birkaç adaylık çıkartabilir. kısaca soğuk savaş döneminde geçen film, eliza ve hem karada hem de suda yaşayabilen varlığın ilişkisini anlatıyor. içimi kıpır kıpır eden bir heyecanla dört gözle bekliyorum.

  (link: https://www.youtube.com/watch?v=368_ovPsJk8 fragman).

  1 ekim 2017 22:23

  2. bu yılki filmekimi sırasında izlemiştim (gizlinot: lale kartım olmamasına rağmen bilet bulabildim). fantastik kurgu - dram türünde, soğuk savaş yıllarında gizli servisin laboratuvarına hapsedilen su yaratığı ile temizlik görevlisi olarak çalışan dilsiz, kendi halinde bir kadın olan eliza'nın aşkı.. hikayesi, mizanseni; dolayısıyla atmosferi çok başarılı, büyülü olabildiğince nostaljik ve şiirsel. aşk engel tanımıyor. yaratılan karakterler ve oyunculuğa bayıldım.

  14 aralık 2017 00:20 14 aralık 2017 00:22

  3. 13 akademi adaylığı bulunan, guillame del toro filmi. filmin konusunu yazarlar söylemiş fakat ona ek olarak söylemeliyim ki, film birçok toplumsal olaya parmak basıyor. görmediklerimizi gösteriyor. her şeyi olduğu gibi sevmemiz gerektiği mesajını veriyor.

  13 akademi adaylığına değer mi bilmiyorum fakat bildiğim bir şey var ki, film bize bir şeyleri düşündürttü ve sorgulattı.

  yer yer amelie izleri taşısa da film, şiddetle izlemeniz tavsiye edilir. bu arada filmin başı çalıntı iddialarıyla dertte. bakalım del toro bunlara ne gibi karşılık verecek.

  2 mart 2018 16:36 2 mart 2018 17:03


  4. önce golden globe ve bafta'dan göz kırpan ve bunlardan referansla da academy awards'ta da parlayacağını tahmin ettiğimiz üzere bu yılın öne çıkan iyi filmlerinden biridir. guillermo del toro'nun tarzı, imzası çok belirgindir(gizlinot: bütün iyi yönetmenler gibi), bu filmde de o light gotic ve karanlık ama diğer yandan naif ve hüzünlü havayı alıyoruz. sally hawkins'i çok beğendim, karakteri tutmuş çekmiş yukarı yukarı. michael shannon'ın ilk göründüğü sahnede daha 'heh geldi kötü adamımız da' dedim. zaten kurgu, karakter analizlerinden ziyade hikayedeki rollerdeydi elisa'nın kendiyle baş başalığı o yalnızlığı, sözde canavarımızın aslında gayet beautiful creature kategorisinde oluşu ve aralarında gelişen hem tutkulu hem de ince ve tatlı hikaye. ben filmi çok beğendim. fantastik dram kategorisi tam bir, tabi ki alta yerleştirilmiş güzel mesajlar ve imza dokunuşlarla. oscar'da elbette şansı yüksek ama academy'nin ne halt yediği hiç belli olmuyor(gizlinot: geçen yılki skandal özellikle). törendeki gündemi takip etmeye çalışıyorum genellikle ama daha çok çalkantılara ve oyunculara olan ilgim sebebiyle, o yüzden who cares about little gold men.(gizlinot: swh) oscar'ın en iyi yanı watchlistime ivedilikle almam gereken filmler hakkında fikir vermesi ve erkek arkadaşımla bunların maratonunu yapmamız oluyor. ödüllere tabi bakıyorum ama en büyük getirisi adaylıkların hepsini izletmesi oluyor. he bi de cinemaximum'da oscarlık filmleri 8 tl'ye indirdiler o çok güzel oldu.

  benim için mükemmel bir gece filmi, enfes görsellik sunan fantastik yapımdı. best picture hiç belli olmaz ama best leading actress'te sally hawkins'in yüzü gülsün çok isterim.

  4 mart 2018 12:00 4 mart 2018 12:01

  5. bu sene en iyi film, en iyi yönetmen, en iyi prodüksiyon tasarımı ve en iyi özgün müzik oscarlarını toplayan güzel mi güzel film.

  bu senenin mutlaka izlenmesi gereken bir filmi. spoilera girmeyelim. konusu ise masalsı bir aşk diye özetlenebilir.

  filmin sonunda çalan şarkı ve filmin son sahnesi ise sevdiceğin elini tutup romantik dakikalar yaşamak için güzel bir fırsat.

  5 mart 2018 11:08

  6. En iyi film, en iyi yönetmen, en iyi prodüksiyon tasarımı, en iyi film müziği ödüllerini alan film, izlemek isteyenler için cinemaximum oscar filmlerine 8 tl kampanyası devam ediyor, duyurulur.

  5 mart 2018 20:24

  7. Film nedir hani bi hikaye yazılır ve bi dünya yaratılır işte bu film tam da o. Ilk dakikadan itibaren rengi, dokusu olan bir film. Yarattığı o ıslak o karanlık ama sıcak dünyasına alıyor seni. Herkesin tukaka yaptığı dilsiz kadın o kadar yalnız ki başka bir dünyanın yabanıl garip yaratığı daha yakın ona. Sevgi nerde ? Kime emek verirsen orda.

  5 mart 2018 21:42


  8. oscar ödülünü hak etmemiş filmdir. kötü film olduğundan değil aday diğer filmler arasında daha iyileri olduğundan.

  6 mart 2018 16:28 6 mart 2018 16:30

  9. Oscar'ı kesinlikle hakkı olmadan alan film. Eğer bir filme en iyi film ödülünü vereceksiniz, o filmin her anlamda tam olması gerekir. The Shape of Water teknik anlamda çok iyi yapılmış film. Ancak bu anlamda bie Amelie çakması olmaktan öteye gidemiyor. Hikaye ve kurgu olarak ise filmde ciddi sıkıntılar var. Olaylar ve karakterler yüzeysel anlatılıyor. Bu yüzden de tüm hikaye nasıl olduğunu anlamadığınız hızda ilerliyor. Yönetmeni tek bir konuda takdir ediyorum. Oscar'ı alabilmek için filme Oscar'da iş yapabilecek ne varsa doldurmuş. Soğuk Savaş, ırkçılık, homofobi, sınıf ayrımı gibi Akademi'nin sevdiği ne varsa doldurmuş bir film yapmış. (Film hakkında (link: https://bugunneizliyoruz.blogspot.com.tr/2018/03/2018-oscar-yars-shape-of-water.html blogta) da epey atıp tuttuğum bir yazı da var.)

  7 mart 2018 11:33

  10. guillermo del toro'yu severim ama bu filmin oscar'ı hakettiğini düşünmüyorum. hakettiği tek dal en iyi makyaj falan olurdu. o da o su canlısı için yani. filmin sonu geldiğinde anlamadım açıkçası. akıcı olduğundan değil, durağan bi film.

  geçen sene yerlere vurulan la la land bile daha iyiydi.

  ek: bir "pan'ın labirenti" olamayacak film.

  7 mart 2018 11:53 7 mart 2018 12:12