sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (5)
 • medya (0)

1. civa bazlı bir koruyucu kendisi. aşılarda ve kozmetiklerde kullanılıyor, aslında civanın kozmetikte kullanımı yasak ancak sadece göz ürünlerinde kullanılması sorun teşkil etmiyor yetkili mercilerce bu madde onaylı diye biliyorum.

hacim etkili maskaraların içinde bir bakarsınız bulunur. tabii ki sevmiyorum. oldukça irritan kuvvetli bir maddedir.

28 mayıs 2016 00:56 28 mayıs 2016 00:59

2. cıva bazlı olmasına rağmen aşılarda alınan hem düşük miktarda olduğundan hem de tolere edilebilir ve vücuttan atılabilir bileşiklere indirgenebildiğinden anti-vaccine hareketinin iddia ettiği gibi zararlı bir madde değildir. ama cıva var nasıl zararlı olmaz diyorsanız, şunu örnek verebilirim: klor gazı solursanız ölürsünüz, saf sodyum metali suda cayır cayır yanar hatta patlar. tabii ki yutamazsınız. ama sodyum klorürü yemeklerinize lezzet katsın diye koyabiliyorsunuz ve günde 6gr kadar almaya elektrolit dengenizi korumak için ihtiyacınız var.

28 mayıs 2016 01:27

3. son zamanlarda tartışmalı özellikle çocuklarda nörolojik sistem açıdan ne sonuç doğuracağı muamma olan organik civa bileşiği. metil civadan daha tolore edilebilir olduğu için sevimli bulunabilir ama gayet de akut zehirlenmeleri mevcut ve vücutta serbest halde dolaştığından hangi dozda ne yapar belli değildir.

kozmetikteki kısmından bahsetmek amacıyla yazmıştım başta, aşı hakkında konuşursak da yine zararlı bir maddedir. ucuz bir maddedir(neden kullanılıyor), başka toksik maddelerle etkileşime girme riski çok yüksektir ve bu durumda "düşük miktar" alınan civanın etkisi kat kat artar. yenidoğan ve gebelerde zaten direkt şaibe.

28 mayıs 2016 01:48 28 mayıs 2016 01:52

4. cdc (centers of disease control and prevention) 'nin sitesinden aldığım paragraf:

"Thimerosal is a mercury-based preservative that has been used for decades in the United States in multi-dose vials (vials containing more than one dose) of medicines and vaccines. There is no evidence of harm caused by the low doses of thimerosal in vaccines, except for minor reactions like redness and swelling at the injection site. However, in July 1999, the Public Health Service agencies, the American Academy of Pediatrics, and vaccine manufacturers agreed that thimerosal should be reduced or eliminated in vaccines as a precautionary measure."

çeviri: Thimerosal çoklu doz (birden fazla patojene karşı olan karma aşılardan bahsediyor) içeren aşı ve ilaçlarda onlarca yıldır kullanılan cıva bazlı bir koruyucudur. Enjeksiyon bölgesinde görülen şişlik ve kızarıklık gibi küçük reaksiyonlar dışında aşıların içindeki küçük dozların yol açtığı hasara dair kanıt yoktur. (ek bilgi: 1930 yılından beri kullanılıyor.) Bununla birlikte toplum sağlığı hizmetleri (phs), amerikan pediatri akademisi (aap) ve aşı üreticileri tedbir olarak thimerosalın aşılar içinde kullanımını azaltmak yada ortadan kaldırmak üzere fikir birliğine varmışlardır.

ayrıca yan etkileri üzerine olan paragraf:

There are some side effects of thimerosal in vaccines.

The most common side-effects are minor reactions like redness and swelling at the injection site. Although rare, some people may be allergic to thimerosal.

çeviri: aşılar içindeki thimerosalın bazı yan etkileri vardır.

En yaygın yan etkiler enjeksiyon bölgesindeki şişlik ve kızarıklıktır. bununla birlikte bazı insanlar thimerosala alerjik olabilirler.

kaynak: http://www.cdc.gov/vaccinesafety/concerns/thimerosal/

ailenizin biyologu buzruletinden selamlar. bu konu ve aşılar hakkında daha fazla sorularınız varsa sorun, zaman buldukça bilimsel kaynakçalardan derleyerek cevaplarım.

28 mayıs 2016 05:15 28 mayıs 2016 05:26

5. burası kadın dolu potansiyel annelerin okuduğu bir mecra, bahsettiğim direkt özellikle çocuklarda sinir sistemi hasarı ve hala aklanmaya çalışıyor. ilaç endüstrisi işine gelmeyeni bi şekilde küçük bir oluru varsa "mutlaka" (thimerosalın oluru da, aşılarda düşük doz olması ve hızlı atılması) zaten aklar kimse tasa etmesin. öncelikle dünyada aşıları tamamlanmış bir bebeğin thimerosala maruziyeti en yüksek amerikadadır. bundan yıllar önce de yine amerika'da patlak vermiştir 1980lerin sonu 1990ların başı arasında thimerosallı aşılara maruz kalan çocukların sinir sistemi toksisitesi. girdimin sonuna neye dayanarak konuştuğumun mekanizmasını merak edenler için kısaca ekleyeceğim mitokondriyal yolaklarla thimerosalın nöronal hücrelerde apoptozunu merak eden araştırıp gerçekten güvenilir kaynaklardan okuyabilir. sanayi atıklarını, toksik metalleri yediğimiz balıklardan bile alıyoruz. x maddesi bu az doz zaten diyerek temize çıkartamayız, vücudunuzda hangi maddeyle sinerji yaratacağını bilemeyiz. etil civa gibi vücutta serbest dolaşan maddelerin akıbeti zaten muammadır.

şaibeli madde konusunda girersek çıkamayız, monosodyum glutamat örneğin, paraben mesela. tedbir iyidir, gıda ve ilaç endüstrisine güvenmeyin. yan etkisiz hiçbir ilaç yoktur mecbur kalmadıkça kullanmayın, kozmetiklerinizin içeriğine dikkat edin, öncelikle gelişmekte olan çocuklarınızın aşısından pişik kremine kadar her şeyini danışın, şaibeli her maddenin kapitalist düzende sağlığı bir gelir kapısı olarak kullanıldığını unutmayın, bir ilacın doğuracağı yan etki sebebiyle yeni ilaçlar üretildiğini ve satışın arttığını bunları yapanın gözünü para bürümüş insanlar olduğunu unutmayın.

tabii bazı insanlar olarak sorguluyoruz ancak herkes istediğini vücuduna almakta özgür, sistem zaten karını düşünüyor sorun yok, herkes istediğini yapabilir. sağlıkla kalın.

*

In this study, we find that the JNK pathway is activated following thimerosal treatment, as seen by increases in phosphorylation of JNK. We also see an increase in cJun activation, followed by increases in AP-1 transcriptional activity, indicating a possible role for AP-1 in thimerosal- induced cell death.

(link: http://toxsci.oxfordjournals.org/content/92/1/246.full.pdf nöroblastom hücrelerinde apoptoz)

*

*

This study examines whether thimerosal induces apoptosis in neuronal cells, and, if so, via which mechanism. To this end, neuronal cells were incubated in the absence and presence of thimerosal at various concentrations for various exposure times and then examined for cell viability, specific morphological changes associated with apoptosis, and changes in the mitochondrial environment. ...

Thimerosal caused depolarization of the mitochondrial membrane and enhanced superoxide generation.

Thimerosal Induces Programmed Cell Death of Neuronal Cells via Changes in the Mitochondrial Environment

*

28 mayıs 2016 13:56 28 mayıs 2016 14:02