sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (6)

  1. ios ugulamasına (link: https://itunes.apple.com/us/app/think-dirty-cosmetic-ingredients/id687176839?mt=8 buradan) ulaşılabilen güzel bir oluşum. kozmetik her türlü ürünün içeriğindeki maddeleri ve bu maddelerin 1'den 10'a kadar zararsızdan tehlikeliye puanlarını görebilirsiniz. en güzeli de bir maddenin neden tehlikeli statüsünde yer aldığını ve size nasıl zarar verebileceğini üzerine tıklayarak görebiliyorsunuz. 8 ve üzeri puanlama almış hiçbir ürünü kullanmamaya and içtim artık. güle güle (link: http://diply.com/article/different-solutions/cancer-causing-baby-products-formaldehyde kanserojen) johnson's baby bebek şampuanı. seninle fırçalarımı bile yıkamam artık.

  11 ekim 2015 12:54 11 ekim 2015 12:56

  2. Android sürümünü gelince bana haber vermeleri için formlarını doldurduğum akıllı telefon uygulamaları. Markette bir ürünü sepete atmadan önce anlık kontrolü sağlayabilecek olması iyi. Umarım ürün ve içerik yelpazeleri de geniştir.

  11 ekim 2015 15:10

  3. Sözlükte okur okumaz indirip bir hevesle denediğim, fakat okuttuğum hiçbir kodu(gizlinot: hemen hemen 10 ürünle denemişimdir) ürünüyle eşleştiremeyen uygulama. Anladığım kadarıyla ürünün ismini yazıp aratma seçeneği de var ama kodla daha cazip gelmişti tabii.

  11 ekim 2015 15:17

  4. amerikan menşeli bir uygulama olduğu için barkod okutma sistemi pek iyi çalışmıyor, katılıyorum. bizdeki ürünler genelde avrupa'dan gelmiş oluyor çünkü ve barkodlar farklılık gösterebiliyor zaman zaman. size tavsiyem, uygulamanın arama çubuğunu kullanarak aratma yapmanız, bu şekilde daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

  bir de hala gelişmekte olan bir uygulama olduğu için her gün yeni ürünler ekleniyor. şimdilik elinizdeki ürünlerin hepsini bulamayabilirsiniz. ben zaman zaman incelenmesini istediğim ürünlerin içindekiler kısmının fotoğrafıyla beraber adını ve markasını yolluyorum, ekleyeceklerini söylüyorlar. bakalım.

  11 ekim 2015 17:35 ed.11 ekim 2015 17:40

  5. Varlığını az önce sözlükten öğrendiğim uygulama. Esasen mantığını çok beğendim, çok kullanışlı olacağına inanıyorum ama yerli ürünler için ne yapacağız? Yukarıda yazanlardan anladığım kadarıyla amerika bazlı bir program, bu durumda sanırım sadece ithal ürünler için kullanabileceğiz.. Yine de bu uygulamayı öğrendiğimiz iyi oldu ama umarım sonu checkcosmetic.net'e benzemez..

  Çok hızlı edit: uygulamayı kontrol etmek için ilk olarak en çok kullandığım krem embryolisse lait creme concentre'nin reytingine baktım. Zararlılık açısından 10 üzerinden 9 verilmiş (yani çok tehlikeli). Ben de içindekilere baktım neymiş bu kadar yüksek reytinge sebep olan diye.. Sadece parfüme yüksek not vermişler kalan içerikten biri sarı diğerleri yeşil görünüyordu. Ürüne dair think dirty'nin tavsiyesi ürünün şu anda kullanıma uygun olduğuydu.. E ben anlamadım bu işi not olarak 9 almış ama sadece parfüm zararlı bulunmuş ve kullanıma uygun görünüyor. O zaman neden 9? Biz o sayıyı sallamayalım mı? Bu kadar klinik dışı ve klinik inceleme özetliyorum bu karar tutarsız veri ve özet görmemiştim.

  An itibari ile içime sinmeyen uygulama.. Eğer kullanımında anlamadığım birşey varsa mesaj kutumu yeşillendirirsiniz süslüler.

  11 ekim 2015 17:43 11 ekim 2015 17:52

  6. Parfümle ilgili yorumlara kesinlikle Katılıyorum,acaba aroma düşğndüğümüzden daha mı zararlı(?) ama diğerleri açısından çok pratik ve kullanışlı bulduğum uygulama. Bu tarz internet siteleri var ama bu uygulama hem Tasarımı hem de işleyişi açısından çok daha kullanışlı bence, Iyi ki görmüşüm diyorum. Bende önce barkod kullanarak Aradım 25 üründen 3ünü falan bulabildi. Ama sonra Ürünün ismini yazarak aratınca bulabildim, Yalnız mesela Himalaya herbals markası sadece Himalaya diye geçiyor bunun gibi isim farklılıkları var sanırım.

  11 ekim 2015 18:14 12 ekim 2015 06:38

  7. parfümün yani ürüne kokusunu veren şeyin kaynağını bilmedikleri için 9 yani zararlı kategorisine koyulan uygulama. o koku verilsin diye nasıl kimyasallar kullanılmış meçhul çünkü. eğer marka iletişime geçer de bu parfüm diye belirtilen şeyin de içeriğini verirse o ürünün değerlendirmesi de değişiyor.

  içeriği temiz diye kullandığım desert essence vanilla chai thai duş jelinde gerçek vanilya kullanılmış mesela. dolayısıyla fragrance yazıp yüksek puan vermemişler.

  11 ekim 2015 20:38 11 ekim 2015 20:45

  8. Gün geçtikçe yenilenen ve içeriği artan güzel düşünülmüş bir uygulama. Ürünlerin içindeki tüm maddeleri listeliyor ve bu maddelerin zararlılık derecesine göre renklendiriyor. Yüksek puanlı maddeler zararlı iken, düşük puanlı maddeler daha doğal olup sağlık için bir sorun teşkil etmemekte. Uygulamanın bir diğer güzel yanı ise zararlı olarak nitelendirilen ürünler için, uygulama kendisi alternatif ürün önerileri sunuyor. Uygulamanın bir diğer güzel özelliği de "my bathroom rating" bölümünün olması. Bu da kullandığınız ürünleri inceleyerek genel olarak ne kadar toxiç ürün kullandığınızı hesaplıyor. Alışverişe giderken kolayca ulaşabileceğiniz bir alışveriş listesi de yapabiliyorsunuz. Ayrıca uygulamanın sosyal yönü de mevcut. Arkadaşlarımızın hangi ürünleri favorilere eklediğini de ileride görebilecekmişiz.

  12 temmuz 2016 16:28 12 temmuz 2016 16:29

  9. varlığından bugün haberdar olduğum, akıllı telefonlar için kozmetik ürün içeriği değerlendirmesi yapan uygulama.

  barkod sistemi olduğunu görünce çok heyecanlanmıştım ama yukarıda barkod sistemi ile ilgili yorumları okuyunca hevesim biraz kursağımda kaldı. yine de iş göreceğini düşünüyorum ve maruz kaldığımız zararlı kimyasallara karşı uyanan bilincimizin ürünü olan think dirty gibi uygulamaların desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum.

  1 aralık 2016 17:25

  10. bu uygulama ile birlikte bir de healthy living programını kullanıyorum. onu da indirebilirsiniz, aynı mantıkla çalışan bir uygulama ayrıca sadece kozmetik değil yiyecek-içecek olarak da arayabiliyorsunuz healthy living'de.

  umarım her iki program için de ürün çeşidi artar ve hatta daha çok umarım artık toksik içerikli ürün üretmeyi bırakır tüm firmalar..

  2 aralık 2016 10:34