sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (12)
 • medya (0)

1. bir sahnede, seyirciler önünde oyuncuların sergilenmesi amacıyla hazırlanan gösteriler bütünü.

bu sanatın herhangi bir şekilde içinde, önünde, arkasında olanları çok aşırı kıskanıyorum :/

2 ekim 2014 19:05

2. zordur be ya. o kadar sayfa ezberle. sahne yani canlı canlı. geri dönüşü yok. bazı tiyatrocular unuttuklarında doğaçlama yapıyorlar.

ben bi oyuna gitmiştim. komikti. biz gülüyoruz ama oyuncu hiiiç istifini bozmuyordu. vay be demiştim nasıl bi konsantre olayı. ben olsam çatlarım gülmekten. ama bol bol prova yapınca demek ki. etkisi geçiyor. ama espriyi yapan açısından zor. her provada her oyunda aynı etkiyi yapabilmek. tebrik koyuyorum.

ben nilgün belgüne hayranım. o kadında çok unutkanmış ama nasıl tiyatro yapabilmiş şaşırtıcı. onun rum hali komik gelir bana. ha birde bazı seyirciler gülerken dozu ayarlayamıyorlar.

biz arkadaşlarla gitmiştik. bi kız herkez gülmesini bitirdikten sonra gülmüştü. nasıl tuttu içinde yada uydudan mı geldi haber. oyuncuları bile etkilemişti.

hande soral da komedi dükkanında sahneye çıkmıştı rastgele seyirci arasından. allah yürü be yaa dedi. yürüdü. bana hala sen bi dur diyor. yedekteyim.

2 ekim 2014 19:31

3. Konservatuar sınavlarına girmeyi çok istememe rağmen anacığım sağolsun yapamadığım ve içimde kalan sanat dalı idi. Şimdi radikal bir karar alıp ucundan kıyısından bulaştım kendisine, hayırlısı olsun :)

19 ocak 2015 00:37

4. Tiyatro, bir sahnede, seyirciler önünde oyuncuların sergilenmesi amacıyla hazırlanmış gösterilerdir.Çok zordur ama çok güzeldir.Oyundan önceki heyecan,zaman bulamadığın için kulislerde hazırlanırken yemek yemek,özellikle oyuna yakın zamanlarda artık günlerce saatlerce prova yapmak.Ama bütün bu yorgunlukları selam verdiğiniz an değdiğini anlıyorsunuz.Ayrıca eğitimim yok ben beceremem diye düşünmemelisiniz tiyatroda usta çırak ilişkisi vardır tecrübeyle denemeyle sabittir kendisi.Başlamak isteyenler hemen başlasın insanın özgüvenini arttırıyor sahnede olmak.Ve benim artık hobi değilde iş gözüyle baktığım sanat dalidir.Bir kere başlayınca bırakamıyosunuz süslüler (gizlinot: 11 yıl oldu süslüler cok duygulandım )(gizlinot: swh)

19 eylül 2015 12:51 19 eylül 2015 13:21

5. biletix'den tiyatro bileti baktım az önce. seviyorum tiyatroyu ama görmek istediğim oyunların ya tarihi uymuyor (gizlinot: hafta içi ) ya yeri uzak (gizlinot: avrupa yakası ) ya da benim bütçem uymuyor.

tiyatro en sevdiğim sahne sanatı zira diğerlerine göre daha sakin ve yormuyor.

ancak her şehirde tiyatro olmuyor.özellikle ünlü oyuncuların yer aldığı oyunlar istanbul'da var.

ve bilet fiyatları hiç ucuz değil. bu fiyat skalasının bir sebebi var elbet.lakin seyirciyi etkileyen bir faktör olduğu net.

bundan şunun için eminim yaşadığım ilçe belediyesi her hafta bir oyun getiriyor ve biletleri 2 tl ile satıyor.biletlerin anında tükenmesi bir yana, oyun başlamadan önce boş koltuk kalır umuduyla kuyruğa girenleri gördü bu gözler.insanlar da istiyor ama 56TL (gizlinot: kişi başı ) ile 4 kişilik aile için tiyatro fazla masraflı.

10 aralık 2015 12:14 10 aralık 2015 12:15

6. elimden geldiğince takip eder, gitmeyi severim. şehir tiyatrolarına daha çok gidiyorum, bence havası bambaşka.

10 aralık 2015 12:35

7. (yazar: enkurusuislakmendillerin ) e katılıyorum.Çünkü sahnenin en onu full spotla dolu ve izleyici kısmı tamamen karanlıkta kalıyor.Ordan gelen bir flash ışığı anında dikkati yok edebilir.Çok çalışılıyo,aylarca emek veriliyo özellikle son provalarda ama insanlık hali birden unutulabilir.Valla milletimiz acayip kit bu konuda.

25 aralık 2015 00:01

8. Bolca gitmeye çalıştığım, çokça sevdiğim bir sanat türü. Tiyatro başka bir şey, canlı canlı anlatıyor insanı yine başka bir insanla. Her zaman önceliği vardır bende. Bir etkinlik düşünüyorsam ilk sırada tiyatro vardır sonrasında alternatifler sıralanır.

Devlet Tiyatroları'nın Profesyonel isimli oyununa iki kere bilet alıp gidemedim. Evrenin benimle bu konuda bir alıp veremediği var. Zaten zor bulunuyor biletleri, tutturamıyorum bir türlü.

İzlemeyenlere tavsiyemdir, bilet bulan bana da alsın lütfen :)

25 aralık 2015 12:41

9. Sahnesinde olma hayali kurduğum sanat dalı. Elbet olacak sözlük inanıyorum desem de bilmiyorum. Oyunları izlerken heyecanlanıyorum orada olsam diye düşünüyorum. Oyunların sonunda Gözlerim doluyor. Bende orada olmalıyım bende o alkış seslerini hak etmeliyim diyorum. Umarım diyorum. Tiyatro iyidir!

26 aralık 2015 04:16

10. sinema izlemekten biraz daha özen ve saygı gerektiren bir olay. çünkü sinemada karşınızda neticede bir kayıt dönüyor, ama tiyatroda oyuncuların dikkatini dağıtacak her türlü hareket tam bir terbiyesizlik.

tiyatro biletleri 10-15 tl civarında, çok pahalı değil. herkesin gidebileceği seviyede devlet tiyatroları. bugün tiyatroya gittik ve 2. sırada oturuyoruz, yani hoh desen oyuncunun duyabileceği seviyede. yanıma tam bir gerizekalı kız (çok özür diliyorum ama başka sıfat ile anlatmam mümkün değil) oturdu, allahım çıldırttı beni.daha oyun başlamadan montunu benim koltuğuma yaya yaya oturmasından ne tarz bir insan olduğunu belli etmeye başlamıştı zaten, ben de montunu almasını rica ettim, öfleye püfleye çekti. sonra bir daha koydu, neyse ya sabır dedim. bu sefer oyun başladı; haşur huşur poşetten bazlama çıkartmaya çalışıyor, herkes bakıyor. ''biraz sessiz olun'' bile diyemiyorum ortam o kadar sessiz ve karşımızda oyuncular oynamaya çalışıyor. sonra en az 6 defa filan ters ters bakınca poşetten vazgeçti, bu sefer de yanındaki ile konuşmaya başladı. oyun bitince bir de ayakta alkışlıyor, ayakta alkışlamadan önce tiyatroyu sessizce izleyebilseymiş keşke.

20 kasım 2016 19:04 20 kasım 2016 19:12