yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  1. zordur be ya. o kadar sayfa ezberle. sahne yani canlı canlı. geri dönüşü yok. bazı tiyatrocular unuttuklarında doğaçlama yapıyorlar.

  ben bi oyuna gitmiştim. komikti. biz gülüyoruz ama oyuncu hiiiç istifini bozmuyordu. vay be demiştim nasıl bi konsantre olayı. ben olsam çatlarım gülmekten. ama bol bol prova yapınca demek ki. etkisi geçiyor. ama espriyi yapan açısından zor. her provada her oyunda aynı etkiyi yapabilmek. tebrik koyuyorum.

  ben nilgün belgüne hayranım. o kadında çok unutkanmış ama nasıl tiyatro yapabilmiş şaşırtıcı. onun rum hali komik gelir bana. ha birde bazı seyirciler gülerken dozu ayarlayamıyorlar.

  biz arkadaşlarla gitmiştik. bi kız herkez gülmesini bitirdikten sonra gülmüştü. nasıl tuttu içinde yada uydudan mı geldi haber. oyuncuları bile etkilemişti.

  hande soral da komedi dükkanında sahneye çıkmıştı rastgele seyirci arasından. allah yürü be yaa dedi. yürüdü. bana hala sen bi dur diyor. yedekteyim.

  2 ekim 2014 19:31

  2. Konservatuar sınavlarına girmeyi çok istememe rağmen anacığım sağolsun yapamadığım ve içimde kalan sanat dalı idi. Şimdi radikal bir karar alıp ucundan kıyısından bulaştım kendisine, hayırlısı olsun :)

  19 ocak 2015 00:37

  3. biletix'den tiyatro bileti baktım az önce. seviyorum tiyatroyu ama görmek istediğim oyunların ya tarihi uymuyor (gizlinot: hafta içi ) ya yeri uzak (gizlinot: avrupa yakası ) ya da benim bütçem uymuyor.

  tiyatro en sevdiğim sahne sanatı zira diğerlerine göre daha sakin ve yormuyor.

  ancak her şehirde tiyatro olmuyor.özellikle ünlü oyuncuların yer aldığı oyunlar istanbul'da var.

  ve bilet fiyatları hiç ucuz değil. bu fiyat skalasının bir sebebi var elbet.lakin seyirciyi etkileyen bir faktör olduğu net.

  bundan şunun için eminim yaşadığım ilçe belediyesi her hafta bir oyun getiriyor ve biletleri 2 tl ile satıyor.biletlerin anında tükenmesi bir yana, oyun başlamadan önce boş koltuk kalır umuduyla kuyruğa girenleri gördü bu gözler.insanlar da istiyor ama 56TL (gizlinot: kişi başı ) ile 4 kişilik aile için tiyatro fazla masraflı.

  10 aralık 2015 12:14 10 aralık 2015 12:15


  4. elimden geldiğince takip eder, gitmeyi severim. şehir tiyatrolarına daha çok gidiyorum, bence havası bambaşka.

  10 aralık 2015 12:35

  5. Bolca gitmeye çalıştığım, çokça sevdiğim bir sanat türü. Tiyatro başka bir şey, canlı canlı anlatıyor insanı yine başka bir insanla. Her zaman önceliği vardır bende. Bir etkinlik düşünüyorsam ilk sırada tiyatro vardır sonrasında alternatifler sıralanır.

  Devlet Tiyatroları'nın Profesyonel isimli oyununa iki kere bilet alıp gidemedim. Evrenin benimle bu konuda bir alıp veremediği var. Zaten zor bulunuyor biletleri, tutturamıyorum bir türlü.

  İzlemeyenlere tavsiyemdir, bilet bulan bana da alsın lütfen :)

  25 aralık 2015 12:41

  6. Sahnesinde olma hayali kurduğum sanat dalı. Elbet olacak sözlük inanıyorum desem de bilmiyorum. Oyunları izlerken heyecanlanıyorum orada olsam diye düşünüyorum. Oyunların sonunda Gözlerim doluyor. Bende orada olmalıyım bende o alkış seslerini hak etmeliyim diyorum. Umarım diyorum. Tiyatro iyidir!

  26 aralık 2015 04:16

  7. Tiyatro'ya mutlaka ayda bir oyun olarakta olsa vaktinizi ayırmalısınız. tavsiye edebileceğim oyunlar yaklaşık iki ay önce 500. oyunu oynanan Yetkin Dikinciler ve Bülent Emin Yarar'ın oyunun Profesyonel ve Ocak 2017 itibariyle sahnelenmeye başlanan tek kişilik bir oyundan çok daha fazlası Mert Turak'ın oyunu Karıncalar Bir Savaş Vardı!

  7 mart 2017 20:10


  8. antik helen mimarisine göre dağa yaslanarak (örn. (gbkz: dionysus tiyatrosu)), roma mimarisine göre (örn. (gbkz: colloseum) gerçi colloseum amfitiyatrodur) kendi başına ayakta durabilecek şekilde inşa edilen, çeşitli etkinliklerin sergilendiği yapılardır. helen mimarisinde dağa yaslanmasının sebebi henüz mimarinin gelişmemesidir fakat romalılar bunu çözmüş, tek başına ayakta durabilecek şekilde inşa etmeyi başarmışlar tiyatrolarını. tiyatrolarda sadece temsili gösteriler değil; gladyatör dövüşleri, (gbkz: venatio), idam/infaz gibi olaylar da gerçekleşirdi. hatta antik yunan döneminde çeşitli dini festivallerin gerçekleştirildiği de bilinenler arasındadır ((bkz: dionysia)).

  yapısal olarak tiyatronun (antik bina olanın) oturma bölgelerine (koltuklarına diyelim) (gbkz: cavea), oturma sıralarını kesen merdivenlere de (gbkz: diazom) denir, bu da ek bilgi olarak dursun.

  tiyatro (bina olan) tarihsel açıdan insanoğlunun çok değişik yönlerine şahit olmuştur. bu yüzden, günümüzde oynanan tiyatro oyunları için "insanı insana insanca (insanın gözünden) anlatma sanatıdır" diyebiliriz.

  ayrıca bkz. (gbkz: radyo tiyatrosu)

  21 ocak 2020 23:10