0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (0)
  • medya (1)

1. bir a vitamini türevi olan krem. Akne tedavisinde ve anti-aging için kullanılır.

Cildin üst tabakasını soyarak yeniler. Uzun süreli kullanımda gerçekten her türlü iz ve kırışıklığın görünümünü azaltmada yardımcıdır.

Dikkatli kullanmak gerekir, kremi uygularken güneşe korunmadan çıkmamak çok önemlidir. Bütün yüze mercimek kadar krem yeterli olacaktır, fazlası cildi yakar, kıpkırmızı gezmenize neden olur.

26 aralık 2013 19:32

2. Sivilce lekesi tedavisinde kullandığım kremdir. Bol bol güneş kremi tüketimini gerektirir, ilk bir ay pul pul iğrenç bir ciltle dolaştırır. Amma ve lakin ki lekelerim üzerinde etkisi en yüksek olan kremdir. Düzenli kullanım her tedavide olduğu gibi bunda da şart.

1 nisan 2014 15:16 ed.2 nisan 2014 16:27

3. Anti aging etkisi kanıtlanmış tek etken madde olan saf retinol içeren, bizde genelde akne tedavisinde kullanılan yurtdışında ise genelde genç görünme sevdalılarının favorisi olan krem. Yurtdışında satılan versiyonunun adı retin-a'dır.

Ben de yabancı sitelerde retin-a'nın ince çizgileri önlediğine, cilt tonunu ve dokusunu düzgünleştirdiğine dair tonla yorum okuyunca bir gazla gidip bu kremi aldım. Aylardan haziran olmasına ve yaldır yaldır güneşe rağmen dayanamayıp kullanmaya başladım. Amacım cildimi yavaş yavaş soyarak alttan bebek cildini çıkarmak ve pahalı kimyasal peelinglerin 1 günde yaptığını bu 15 liralık kremle bir kaç ayda yapmaktı. Tabii yabancı blöggerların öğütlerini dinleyerek önce haftada 1 sürmeye başladım. Yavaş yavaş haftada 2ye ve 3 e cikardım, en sonunda cildim kremi tam olarak tolere etmeye başlayınca her gün sürmeye başladım. Tabii çok güçlü bir krem, ilk sürüşümde 24 saat falan yüzüm resmen ateşim varmış gibi cayır cayır yandı. 1 ay sonra sonuçlar ağzımı açık bırakan cinstendi. Pürüzsüz bir cilt, daralmış gözenekler, düzgün ve eşitlenmiş cilt tonu. 1 ay yüzümü güneş kremiyle sivamama ve şapkasız dışarı çıkmamama da değmişti, lekesiz pırıl pırıl bir cilde sahip olmuştum. Tabii yazın ortasına denk getirdiğim ve tatile gittiğim için kullanmayı bıraktım. Geçen ay tekrar başladım ve şimdiden mükemmel cilde ulaşmış durumdayım.

Diyeceğim o ki süslü kardeşlerim bu kremin şakası yok. Bende kısa sürede inanılmaz iyi sonuçlar verdi ve iki arkadaşıma daha tavsiye ettim, onların da bebek cildine sahip olmalarına çok az kaldı. Yabancı bloglarda sonuç almak için en az 4 ay kullanın demişler ama ben hemen sonuç aldım niye bilemiyorum. Lafı çok uzattım biliyorum ama bu tecrübem paylaşılmadan kalmamalı, eğer gözünüzü karartıp saf retinolu deneyecekseniz şu püf noktalarını asla unutmayın:

- Öncelikle asla her gün sürerek başlamayın, haftada 1-2 kere ile başlayıp cildinize kreme alışması için zaman verin.

-Asla gündüz veya gün ışığında kullanmayın, mutlaka yatmadan önce ve tercihen kışın kullanın, ve kullandığınız sürece asla en az 30 hatta 50 faktörlü bir güneş koruyucu sürmeden evden dışarı adımınızı atmayın. Bu madde çok önemli çünkü bebek gibi cilde ulaşmaya çalışırken lekeli bir ciltle kalakalmanızı istemem.

-Kullandığınız sürece cildinizi su bazlı bir nemlendiriciyle her gün hatta günde iki defa güzelce nemlendirin. Cildi oldukça kurutuyor, kuru ciltler iyice nemlendirmeye çok dikkat etmeli, yağlı ciltler ise yeni mat ciltlerinin tadını çıkaracak. Ben bepanthol kullanıyorum nem için.

-Kullandığınız miktar çok önemli, bir bezelye tanesini bütün yüzünüze yayın, asla daha fazla sürmeyin, daha çok sürmek daha iyi soymaz, cildinizi yakar kavurur.

-Islak veya nemli cildinize sürmeyin, sürmeden cildi iyice kurulayın, retinol nemli cilde daha iyi nüfuz ediyor, etkisini arttırmak cildinizi daha çok yakabilir.

-Ve son olarak sabırlı olmanız çok önemli, bir süre pul pul dökülen, belki sivilcelenen, belki de kızaran saçma bir ciltle yaşamanız gerekecek, ama sonraki sonuç resmen hayatınızı değiştirecek.

21 aralık 2014 01:49


4. muadili (gbkz: acnelyse) krem miş.

16 ekim 2015 23:36

5. Icindeki a vitamini derivesi ile cildi inceden inceye soyar, la roche posay duo ile donusumlu kullandigim zaman cildimin en guzel zamanlari idi fakat bir suredir bulamiyorum. Daha konsantre formu acnelyse ise cildime fazla geliyor. Her a vitaminli icerik gibi gunes korumasi sart.

2 haziran 2017 01:16

6. Bayildigim, cildime en guzel gunlerini yasatan, basit bir a vitamini kremi. Acnelyse kadar vahsi olmadigi icin daha rahat kullaniliyor fakat artik piyasada bulamiyorum.

5 kasım 2017 22:54