yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (4)

  1. çok başarılı hbo tv serisi. polisiye, dram ve gerilim seviyorsanız kesinlikle kaçırmayın. ilk sezon bomba gibiydi hem biçim hem içerik anlamında. matthew mcconaughey ve woody harrelson'ın oyunculuklarına hayran kalmamak elde değildi. yeni sezonda ise colin farrel başrolde ve gerçekten çok iyi bir giriş yaptılar. her türlü izlenir.

  24 haziran 2015 04:11

  2. ikinci sezonu, farklı bir kadroyla fakat Matthew McConaughey yapımcılığında başlamış olan dizidir.

  birinci bölüm gerçekten çok çok karanlıktı ve satanizm, (gbkz: pedofili) gibi konuları barındırıyordu senaryosunda. bu sezonun "The Western Book of the Dead" isimli ilk bölümü çoğunlukla karakter çözümlemeleri üzerinden gitti ve o yüzden henüz tam anlayamadık dizinin hangi konu etrafında şekilleneceğini. fakat görünen o ki, dedektif kadrosu bu sefer daha kalabalık. ilk bölümde sadece rust ve marty vardı.

  açıkçası ben bu sezonun ilk bölümünden çok etkilenemedim ilk sezon ilk bölümde olduğu gibi. bazı karakterleri gerçek olamayacak kadar çok abartmışlar gibi geldi bana. sen zaten true detective'sin, bu kadar abartmana ne gerek var? fakat tabi ilk sezonun hatrına ve sonraki bölümlerin ivme kazanabilme ihtimaline karşı seyretmeye devam edeceğim. ama şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki, bu sezonun leonard cohen'li (link: https://www.youtube.com/watch?v=GJJfe1k9CeE açılış şarkısı) ve görüntüleri muheşem olmuş. hatta ilk sezondakinden bile muhteşem diyebiliriz.

  24 haziran 2015 07:24

  3. Bu dizinin iki tip izleyicisi var. 1.si ilk sezona ölüp biten ve matheww yoksa biz de yokuz diyip izlemeyenler,, bir de pizzolatto ya bu her türlü izlettirir diyenler var.

  1. Ve 2. Sezonu karşılaştırmak gerekirsem eğer ilk sezon daha çok monologlar ön plandaydı. Özellikle Rust'ın sigara içip soruları cevapladığı sahneler derin anlamlar barındırıyordu. İkinci sezonda daha fazla karakter ve daha az nerdeyse yok denecek kadar monolog var. İlk sezonda ben de herkes gibi katili merak ediyordum. Ama bu sezon böyle bir merak uyandıramadı bende. Oyunculuklar gerçekten yine çok iyi. İntro,soundtrack zaten bomba yine. Ama bu dizi ikinci sezondan başlasaydı bu kadar izleyici kitlesine ulaşamazdı diye düşünmekteyim.

  İlk sezon daha gerilim, gizemli iken bu sezon daha polisiye ve daha geniş kapsamlı bir olaya tanıklık ediyoruz.

  İlk sezon Rust 4.bölümde olayı çözdüklerini sanıp çözmediklerini farketmişti ve en baştan başlamıştı araştırmalarına. İkinci sezonda da 4.bölüm sonundaki çatışmada sivil insanlar öldürülünce soruşturma kapatılıp dedektifler görevden alınıyor ve 5.bölümde tekrar araştırılması söyleniliyor. Aslında pizzolatto yine tarzından ödün vermiyor.

  ---spoiler---

  Frank : 6.bölümde meksikalıların Frank'e attığı kazığın hesabını çok ağır ödetecek diye düşünüyorum. Ve Blake'in de ağzındaki dişleri eline verecek diyorum. Frank yavaş ama mantıklı adımlar atıyor. Casper cinayetini komiser nixon 'un yaptığı kanısında.

  Velcoro : kokain çektiği ile aklımda hep kalacaksın ray. O nasıl usta oyunculuktu öyle. Ne kadar çabalarsa çabalasın hep kaybeden adamsın be ray. Yalnız elleri kan içinde kalmasına rağmen diğer gün araba sürerken eli yaralı değildi bunu farkettim.

  Bezzerides: 6.bölümde extasy etkisiyle partideki adamı babası sanması ve babasının ona küçükken taciz ettiğini öğrendiğimde yuh dedim. Belediye başkanının ben caspere katili ile yakın bağlantılı olduğunu biliyor. 7.bölümde kayıp kız vera'yı konuşturabilirse katile bir adım daha yaklaşabilir.

  Paul: gay olduğunu neden kabullenemediğini anlamadığım ve üstüne üstlük birde sevgilisie evlenme teklifi eden karakter. Bu adamın yetine birçok oyuncu oynatılabilirdi. Sırf yakışıklı olduğundan oynatıldğı kanısındayım. Eğer elmasların izini bulursa olayı tek başına çözer ve o elmaslar onu direkt katile götürür diyorum.

  Osip: ilk bölümden beri katilin bu adam olmadığını ama bu işte büyük parmağının olduğunu düşünmekteyim.

  Komiser: meksikalılar tarafından öldürülen kadının frank'e tarif ettiği kişi. Soruşturmanın çok irdelenmemesini istiyordu en baştan beri.

  Set fotoğrafçısı: bu adamda var bişeyler dediğim ve umarım yanılmadığımı ispatlar bana. Ben caspere ' ı gördüğünü söylediğinde yönetmenler caspere'ı tanımadıklarını demişti.

  --spoiler--

  6. Bölümde frank ve velcoro'nun masaya tek ellerini koyup diğer ellerinde silahlarının olduğu sahneyle beni benden aldı.

  Bu arada Final bölümünün 87 dakika olacağı söyleniyor. Her bölümü sinema filmi tadındaki güzelim hbo dizisi.

  31 temmuz 2015 19:48 31 temmuz 2015 19:53


  4. ----spoiler---

  paul ' un öldüğü sahneden sonra emily 'nin filmi izlerken ağladığı sahne çok duygusal ve çok mesaj içeriyordu. eridim o anda.

  frank ne yaparsan sen yaparsın . ray ve bezzerides anca olduğunuz yerde sayın. frank bütün o mafya adamları temizleyeceksin , sana güvenim bu bölümde daha da arttı.

  osip 'in frank' e ''' frank iyidir, kulüp işletmede başarılıdır, ama ekip seni istemiyor '' tarzında dediği laflara frank osip ' e yutturacak. final bölümünü iple çekiyorum.

  ---spoiler---

  9 ağustos 2015 02:41

  5. ilk sezonuna başlayıp birkaç bölüm sonra devam edemediğim dizi. alfa erkekler evdeki karıları ve büyük memeli sevgilileri ekseninde hafif cinsellik katılmış tam bir erkek dizisi izlenimi verdi bana. bir dizide seksiliğiyle ön plana çıkmayan, kendimi özdeşleştirebileceğim güçlü bir kadın karakter yoksa, önemli diyaloglar hep erkekler arasındaysa izleyemiyorum, olmuyor.

  1 şubat 2017 12:48

  6. Bu zamana kadar nasıl izlememişim bu diziyi. Özellikle ilk sezon için konuşayım; mükemmel. Kartel, meksika veya o tarz polisiye diziler ilginizi çekiyorsa beğenirsiniz eminim. Jenerik olarak çok iyi. Her sezonu farklı bu biraz üzücü olsa da bence genel anlamda baya iyi dizi. Hbo eskiden güzel diziler yapıyordu.

  25 ağustos 14:12