yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (0)

  1. iki üç yılda toplasan 2 kere falan aramıştım, çok güzeldi aşkımız. fiber internetim cayır cayırdı. son bir haftadır sevgilimden çok superonline'la konuşuyorum.

  - önce zırt pırt modem kendini resetliyodu. kendini resetleyince adı değişiyor bu meretin. hiç bi cihaz bağlanmıyor. kindle'da hiç bi b.k göremiyorum ağ isimleri kısacık gözüktüğü için, iphone'da ipadlerde ağ isimleri sığmadığı için göremiyosun tek tek detaya tıklıyosun bakiyosun falan. sora o arada bazısını görüp bazısını görmüyo, taradığı ağların sırası değişiyor. hangisine tıklamadığını bilemiyorsun. bi tur telefonlar telefon konuşmaları oldu, "şikayetiniz devam ederse değiştiririz" dediler. ne demek devam ederse, şikayetim var işte, çözülemiyor, canıma tak edene kadar mı bekliceksiniz? beklediler vallahi! az daha telefonlar telefonlar telefonlar.

  - sonra bazı cihazlar bağlanıp bazıları bağlanmamaya başladı. bu arada bi mt düzeltmeye çalışırken modemi hepten bozdu! hiç bir şey bağlanmamaya başladı.

  - sonra daha başka, yaklaşık konuştuğum 6. mt falan bağlantıyı düzeltti. fakat bu sefer de ben ev yoktum, annemle konuşma fırsatını yakalamışken de jkh3546jkh34jk34 falan gibi bi şifre vermişler. yine aradım, yazmanın imkanı yok nolur düzeltin dedim, kısa bişey yaptık.

  - bugün sonunda biri gelip modemi değiştirdi ben artık hafiften çirkefleşmeye başladığım için. tabii ki ağ adını yine ananın superonline_wifi_otuzikimilyonu gibi bişey yapmışlar resetleyince. şifre de 7nxaehwm5xvy oldu (yemin ederim şifre bu yani üç seferde yazıyorum, telefonda denemedim bile). tabii ki yine call centeri aramayayım dedim, şu web işlemlere bi bakayım.. orda bişiyler var değiştirmek için ama hata verdi hem alan adı, hem şifre değiştirme sayfaları.

  - tabii ki call centeri aradım. "internetten şifremi değiştirmeye çalıştım yapamadım hata veriyor, ağ adımı allah kitap peygamber aşkına düzeltin" dedim. cevap olarak [caps] modeminizin hangi ışıkları yanıyor [/çaps] dedi!! o anı çok net hatırlamıyorum, azıcık bağırmışım. özür dilerim. bağırınca çok fena oluyorum. sonra kızcaz "ben modeminizi göremiyorum da o yüzden" dedi. "peki ama modem açık, internete ordan çıkıyorum zaten, evdeki bi tane bilgisayarı da bağlamış beyfendi. var işte internet?" dedim. "yöööööök modeminiz bağlı görünmüyor yok internet" dedi.

  şimdi sonuç olarak belirsiz bi yerden şifreyi yazabilirsem internete çıkıyorum. superonline'in haberi yok. fatura da gelmez belki.

  16 nisan 2015 21:36

  2. kesinlikle bulaşılmaması gereken servis sağlayıcı.

  dört gün önce bağlatıp bir gün önce iptal başvurusu yaptım öyle diyeyim size. bir türlü sitelere bağlanılmıyor, bağlanılsa kopuyor filan illallah geldi. ttnet'e kayıt yaptırdım tekrar. bu arada hazretler iptal ettirdiğim için aşağı yukarı 160 lira fatura kesti. kurulum ücreti (adam gelip fişi taktı, kurulum bu), damga vergisi, aktivasyon ücreti filanmış. bağlandığım gün kadar olan ücreti ödeyip geri kalanını kesinlikle vermeyeceğimi ısrarla söyledim. yedi gün içinde cayma hakkım var ya sözde tüketici olarak, bu işi götüreceğim mahkemeye bakalım ne olacak. keriz mi ayıklıyorsunuz pabucumun kurnazları.

  edit: bu arada iptal ettirmemek için telefonda kırk tane takla atıyorlar, bin kere aramak zorunda kaldım. şubeye gidip iptal dilekçesi yazın dedi kız telefonda, fakat şubeleri yok, evet şubeleri yok. turkcell'e gittim sordum, sözde "turkcell superonline" ya, demezler mi "biz bakamıyorooozz". "superonline şubeleriniz nerede peki?" diyorum, bilmiyorlar. sonra ellinci kez müşteri hizmetlerini aradım "şubeye gönderiyorsunuz da hani şubeleriniz nerede?" dedim. iki üç şube saydı biri beylikdüzü biri küçükçekmece biri üsküdar bilmem ne. sonra da başka bir müşteri temsilcisi faks çekin dedi. baştan söylemiyorlar ama bunu kesinlikle. hayatımda karşılaştığım en rezil şirket. çok açık ve net söyleyebilirim.

  edit 2: daha iptal edemediklerinden superonlinedayım. sırf şu girdiyi yazarken dokuz-on kere bağlantım koptu. sizin abv. inşallah batarsınız.

  28 kasım 2015 01:48 28 kasım 2015 02:03

  3. Ulan 50 tl açma kapama bedeli nedir ?!!

  8 kasım 2017 17:48


  4. yaşadığım şehirde hasbelkader çeken tek gsm Turkcell olduğundan evime internet bağlatırken hadi superonline olsun diyip tercihimi ondan yana kullandım. önceki senelerde sıkıntı çıkmadı. Ancak yaklaşık 3-4 aydır burnumdan getirdi. internet hızımı ölçmek için speedtest’e bile giremez oldum. Şöyle diyeyim, yapmam gereken bir ödev varsa telefondan hotspot’u açıp telefonumun internetiyle, 10 dakikada halledeceğim işimi 1 saatte hallediyorum laptopta. zaten müşteri hizmetlerine bağlamamak için labirent benzeri sistem kurmuşlar zaten, size robot yardımcı olmaya çalışıyor falan. ha olur da müşteri hizmetlerine bağlanmayı başarırsanız, müşteri hizmetleriyle şöyle bir konuşma yaşayabiliyorsunuz. (gizlinot: 20 dakika önce gerçekleşti) 

  mh- müşteri hizmetleri

  B- ben

  B- bakın anlatamıyorum galiba, ping’im 270, download hızım 1.7 mbit. yapmam gereken ödevler var, yetiştiremiyorum. 

  Mh- hıhı evet. kontrol ettiğimde internetinizde bugün içerisinde 7 kere kesilme (gizlinot: burda bahsedilen kesilme, internetin anlık kopması değil, gidip en az 20-25 dakika gelmemesidir) görünüyor giggle hanım, bu minimumdur. 

  B- nasıl minimum? Yani bunun sorun haline gelmesi için günde 500 kere mi kesilmesi gerekiyor internetimin? 

  Mh- şu an internetinizde sorun yok. belki girmeye çalıştığınız sayfalar sıkıntılıdır. (gizlinot: wtf?!)

  b- bakın beyefendi, şu an Google açmaya çalışıyorum, yaklaşık 1 dakikadır ana sayfası bile yüklenmedi. 

  Mh- internetinizde problem görünmüyor hanımefendi. yardımcı olabileceğim başka bir konu var mıydı?

  b- bakın, tane tane anlatıyorum (yukarıdakiler olabildiğince sakin, anlaşılır, çocuğa anlatıyormuş gibi tekrarlanır.)

  mh- hanımefendi siz bence biraz sakinleşin, çok gerilmişsiniz. problem görünmüyor diyorum olsaydı sistemde görünürdü. internet kesintiniz minimumda ve sorun olmadığı görülüyor. eğer çok isterseniz frekans yenileyebilirim.

  B- çok istiyorum evet. 

  mh- peki bekleticem sizi biraz. (Kısa bir ara) ııı sistemde oluşan bi arıza yüzünden frekansınızı yenileyemiyorum, böyle sıkıntılar olabiliyor arada. lütfen işlem için yarın tekrar arayın. iyi geceler. 

  telefon yüzüme kapatılır. sisteminize de sıçayım, müşteri hizmetleri anlayışınıza da. adam bana ruh hastası platonik aşık muamelesi yaptı resmen ya, aslında internetim kesilmiyor ama ben senin sesini duymak için arıyorum sevgili müşteri hizmetleri...

  gece gece sinir harbi yaşadım, elim ayağım oynadı. Arada sistem arızası olabiliyormuş, günde 7 kere kesinti minimummuş. ben mesela faturayı ödemeyi “unutsam” bu ay ve müşteri hizmetlerine desem ki “böyle şeyler olabiliyor hayatta, 2,5 senedir hep zamanında Ödemişim zaten, 1 ay gecikmiş çok mu?” internetimi cart diye kesersiniz ama. ulan para verip hizmet alınamayacak, hizmeti veren insandan da trip yenilecek tek ülke burası yemin ediyorum ya. 

  ha müşteri hizmetlerinde sıra çabuk geliyor bak. bağlanmaya çabalayıp yarı yolda “allah kahretsin” diyip telefonu kapatan müşteriler sayesinde herhalde. 

  25 kasım 2017 02:37

  5. Sabit hat kullanmiyor olmama rağmen yıllardır her ay 5 6 lira ödüyordum. Sonra aradım ve öğrendim ki bunu ödememe gerek yokmuş. Eee yuh ama tesadüfen öğrenmesem sonsuza kadar ödetecekler. Superonline kullanan varsa bi baksın ödüyorsanız böyle bi şey müşteri hizmetleerinden iptal ettirin. Gece gece aklıma geldi.

  27 aralık 2017 00:19

  6. fiber internet bağlantısı için eski internet sağlayıcı firmamla taahütüm bitmeden bu firmaya geçiş yaptım. sözleşmesinde yazana göre cezai işlem tutarının 500liraya kadar olan kısmını superonline ödeyecekti. madur olmamak için müşteri hizmetlerine sorarak teyit aldım. faturayı direkt size mi ulaştıracağım diye. evet dediler. eski firmadan faturam geldi. meğer cezai işlemi önce ben ödeyecekmişim sonra o faturayı superonline a ulaştıracakmışım o da benim aylık ödemelerimden düşecekmiş. allah bilir onu da kendi taahüt süreleri olan 24 aya bölerler her ay 20lira gibi bi tutarı düşerler falan. peki, sorun ne mi? benim şuan bi anda 500tlyi yumurtlayıp o faturayı son ödeme tarihi geçmeden ödemem gerekiyor. annemin haberi olsa beni öyle bi fırçalar ki. borç harç ödeyeceğim bugün. inşallah yan çizip geri ödememezlik yapmazlar. aklınızda olsun. benim düştüğüm hataya düşmeyin.

  15 şubat 2018 13:18

  7. kimsenin bulaşmaması gereken firma/ürün.

  geçen sene bu zamanlarda bir anda internet bağlantımız kesilmişti. dsl kısmında sorun vardı ışıkları yanmıyordu modeme bağlanınca oturum açın gibi saçma sapan sayfalar açılıyordu. tam bir ay her gün servisle konuşarak hallettirmeye çalıştım. bulunduğum bölgede turk telekom altyapısı olduğu için binadaki kutuya bağlı olan kısma karışamıyorlarmış. eve gelip bir şeyler yapsanız diyorum o da yok. kabloda sıkıntı varsa kabloyu değişin diyoruz biz değişmiyoruz elektrikçi çağırın diyorlar. elektrikçiye gidiyoruz biz kablo takamıyoruz firmayla görüşün diyorlar. tekrar arıyoruz böyle böyle diye kem küm ediyorlar, turk telekoma yolluyorlar. turk telekomla konuşuyoruz bizim müşterimiz değilsiniz biz bir şey yapamayız diyorlar. böyle böyle 1 ay çıldırdım. en son gittim elektrikçiden bir kablo aldım uçlarını yaptırdım, bir güzel bağladım modeme. binanın internet kutusuna kadar da çektim. bütün bunları tek başıma yaptım evet. sonra turk telekomla görüştüm de gelip kabloyu bağladılar öyle halloldu. 

  bunu neden anlattım? çünkü az önce aynı şekilde modemimizde bir sıkıntı çıktı. hayır yani durduğu yerde bir anda nasıl bozulabiliyor anlamıyorum. evin el gitmeyen bir köşesinde olmasaydı haftada bir bozulurdu sanırım. biraz uğraştım bıraktım bakalım sabaha düzelir inşallah diye dua edeceğim. tekrar aynı şeylerle uğraşmak için enerjim olduğunu sanmıyorum...

  1 ağustos 2018 23:22


  8. Eskiden kullanıcısı olduğum, beni sinir krizlerine sokan firma.

  İnterneti bağlatalı 3 ay kadar olmuştu. Bu süre zarfında bir gün var iki gün yok şeklinde sürekli internet kesiliyordu. Bir gün aniden internet hızı aşırı düşünce aradım bunları faturanız bir gün gecikmiş dediler. Hem mail hem sms ile fatura talep ettiğimiz halde göndermediklerinden farketmemişiz. Ödedim hemen, hız düzeldi.bir sonraki faturada bir de baktım 24 lira kapatıp açma bedeli eklenmiş. Aradım bunları düzeltemeyiz dediler. Şikayetvar'a yazdım ben de. Şikayet yayınlandıktan 5 dk sonra aradılar, yine aynı şeyleri anlattılar. Sonraki konuşma şu şekilde oldu:

  L- biz sizden fatura talep ettiğimiz halde göndermediniz. Sorumluluğunuzu yerine getirmeyip nasıl sonuçlarını bize ödetiyorsunuz

  S- fatura için talep oluşturulmuş ancak telefon ve mail bilginiz yok

  L- o halde müşteri kaydımı nasıl telefon numaramdan buldunuz? Sizi hakem heyetine şikayet edip taahhütümü de üyeliğimi de iptal ettireceğim.

  S- kusura bakmayın efendim. Hemen açma kapama bedelini faturanızdan düşüyorum. Şikayetinizi kaldırabilir misiniz

  L- ayrıca madem bu kadar uğraştırdınız bu ayki internetsiz günlerimin tespit edilip faturamdan düşülmesini de istiyorum. Yaklaşık iki hafta internet bile kullanamadım

  S- hemen talep olusturuyorum

  Bu konuşmanın sonucunda kitledikleri bedelle 84 tl ödeyeceğime 30 tl ödemistim. Beni dolandırmaya çalışmanın bedeli bana borçlu çıkmak oldu onlar için

  6 nisan 2019 15:29

  9. İnternet sürekli kopunca aradık gelip düzeltsinler diye. Bir tane eleman geldi can çekişen internetin haline acıyıp komple bozup gitti. Kırdın kırdın bile diyemedik arkasından. Bir ay boyunca Her gün en az beş kez internetimiz yok diye aramamıza rağmen her seferinde arıza kaydınız oluşturulmuştur deyip bir sonraki aradığımızda aa kız oluşturulmamış aslında tüh dur evinize servis yönlendiriyoruz şimdi deyip her gün aynı kabusu yaşatıyorlar. Bu ay evden çalıştığımız maaşımızın yarısı telefona internet yüklerken gitti. aboneliği de kullanmadığımız internetin kitledikleri faturasını ödeyip ancak iptal ettirebileceğiz. Taahhüt de var. Belki böyle bile kurtaramayabiliriz. İnternet kullanamıyorsunuz ama iki yıl sözleşme yaptınız bitecek o günah arkanızdan ağlar bak sonra da diyebilirler. Ttnet de iyi çekmiyormuş binadan. 2020 yılında anadolu'nun kapılarının türklere açıldığı yılların şanına yaraşır dertler yaşıyoruz.

  Bazen böyle memlekete dair umutlarım yeşeriyor. Ne bileyim haluk levent var, hayvansever insanlar var falan. Bir de bu firma var işte. bana her gün nerede yaşadığımı hatırlatıyorsunuz. Teşekkürler turkcell superonline. Teşekkürler süslü sözlük. İçimi döktüm rahatladım.

  5 mayıs 2020 19:07