sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • oylar (2)
  • medya (1)

  22. Çok fazla tozutan bir yapısı var.Ben daha sıcsk renkler kullandığım için çok memnun kalmadım.Ama Urban Decay kalitesi diye birşey var.Çünkü kalıcılığı ve yapısı çok güzel.Kremimsi bir yapısı var ve gayet kolay dağıtılıyor.

  20 aralık 2018 00:31

  5

  21. bu far paleti ben makyaj yapmaya yeni yeni başladığımda ülkemize gelmişti. o zaman makyaj ile ilgili bilgim ve yeteneğim sınırlıydı, sırf o zamanlar urban decay'in far paletleri popüler olduğu için ilgimi çekmişti ve satın almıştım. şimdi geriye dönüp baktığımda iyi bir tercih yapmışım diyorum, çünkü benim için tam bir "makyaj yapmaya yeni başlayan" paleti. göz makyajımı yapmak için ihtiyaç duyduğum temel renklerin hepsini içeriyor. ben bu paleti aldıktan sonra uzun bir süre kullanmayı beceremeyip bir kenara atmış, sonradan daha sık göz makyajı yapmaya başlayınca tekrar kullanmaya başlayıp sevmiştim. paletteki renklerin nasıl kullanılacağı tabii ki kişinin kendi zevkine ve makyaj tekniğine göre değişmekle birlikte; foxy ve walk of shame göz kapağımı nötrlemek için, naked 2 geçiş rengi olarak, faint gölge için, crave kirpik dibine sürmek için ve kaşımın iç kısımlarını doldurmak için, ve venus göz pınarlarımı aydınlatmak için, gayet işime yarayan renkler.

  foxy her ne kadar tozutsa da ince yapıda, krem gibi kayan, yapısını çok beğendiğim bir far. ayrıca ten rengime uyum sağladığını düşünüyorum. piyasadaki ten rengi farları araştırdım ve araştırmaya devam ediyorum ama tenime bu kadar yakın renkte başka bir far bulamadım. çoğu bana göre soğuk alttonlu ve daha açık renkte. venus, naked 2, faint ve crave de kaliteli bulduğum farlar olmasına rağmen alternatiflerini piyasada bulabileceğimi düşünüyorum. ayrıca naked 2 renk itibariyle tenimde biraz gri kalıyor. palette elimin pek gitmediği tek bir renk var, o da walk of shame. yapısını beğenmeme rağmen malesef benim için fazla pembe ve soğuk alttonlu bir renk.

  tabii ki bu paletin bana bu kadar kullanışlı gelmesinin sebeplerinden biri ten rengime aşağı yukarı uyması. sıcağa dönük ve biraz olive'lik içerek nötr alttonlu, açık buğday tenliyim, nc20 civarındayım. kaş rengim siyah denebilecek kadar koyu. o yüzden bu paletten istediğim verimi alabildim. şu an kendimi makyaj konusunda biraz daha bilgili ve tecrübeli görüyorum. artık bu tür hazır far paletleri satın almak yerine tekli farlar veya refiller alıyorum. böylece tamamen bana uygun, benim ten rengime ve zevkime hitap eden farlarım olmuş oluyor. tek bir sorun var ki, urban decay'in tekli farları palettekilerden yalnızca 0.2 gram fazla olmasına rağmen fiyatı iki katından bile daha pahalıya geliyor. (bu palet indirimsiz 275 tl, yani far başına yaklaşık 46 tl; tekli farlar ise indirimsiz 105 tl ve paletteki her renk tekli olarak mevcut değil). o yüzden daha sonra da almayı düşündüğüm ve en sevdiğim renk olan foxy'i tekli far olarak almak yerine, tekrardan paleti komple alabilirim. ne yapacağımı zamanı gelince düşünürüm artık(gizlinot: swh).

  19 aralık 2018 20:47

  20. uzunca bir süre önce takastan elime geçti, bugün ilk kez batch kodu kontrol etmek aklıma geldi ve öyle bi kod yok diyor :( ama herşeyiyle öyle orjinal gibiydi ki bi de ilk çıktığı zamanlardı sahte olacağını hiç düşünmemiştim :(

  21 kasım 2018 10:46

  19. Göz makyajı işini oldum olası beceremem, hayatımda hiç far sürmedim desem yeridir. O rengarenk toprak tonlu geçişli göz makyajlarını çok sevsem de hem beceremem diye yapmayı hiç denemedim hem de renkli ve toz makyaj ürünlerini çoğu kadının aksine hiç sevmiyorum. Fondöten, kapatıcı, bronzer, kontur ürünlerinin her çeşidini severim özenirim ama far paletleri ve renkler bana hiçbir şey ifade etmiyor ne yazık ki. Hangi renk nereye sürülür hangi renk hangi renkle uyumlu olur hiç anlamıyorum. Ne var ki bir gün far işine el atacak olursam alacağım ilk far paleti bu olacak. Hem renkleri tam benlik soğuk ve toprak tonlar hem de günlükte de gece makyajında da kullanılacak renkler var gibi görünüyor. Bir gün alıp denersem burayı editleyeeğim. 

  19 ekim 2018 23:11

  18. seyahatlerde taşıma kolaylığıyla gönlümü çelmiş palettir.toprak tonları sevenler için ideal,çoooook fazla tozutma yapmıyor ve kalıcılıkları da şahane.

  11 temmuz 2018 13:47

  17. Hediye olarak gelmişti fakat kullanamıyorum çünkü esmerim ve renkler kendini göstermiyoor sadece siyah rengi kirpik diplerine uyguluyorum aklıma gelirse.

  9 aralık 2017 16:14

  16. Çok severek kullandığım ve tavsiye edebileceğim bir ürün.Paranızın hakkını veren bir ürün.Kalıcılığı efsane,renkler çok güzel karışıyor.Tozutma yapıyor evet tek eksisi bu.Ben Venüs rengini göz pınarlarımın dışında yüzüme highlighter olarak da uyguluyorum gayet güzel oluyor.Pigmentasyon falan harika.1 seneyi aşkındır günlük makyajımda kullanıyorum sadece astar rengi olan Foxy'i bitirebildim.

  18 mart 2017 01:47

  15. adı gibi temel renklere sahip paletlerdir. Basics1 daha kızıl alt tonlu kahveler ağırlıktayken, basics2 daha gri alt tonlu daha sütlü kahvelerden oluşuyor. ikisi arasında çok kalmıştım hangisi almalıyım diye gidip gelip denedim. basics2 de karar kıldım fikir olması açısında şöyle söyleyebilirim koyu renk gözler için 1.palet daha uygunken, 2.palet açık göz renkler için daha uygun. bilhassa mavi renkli gözlerde çok güzel grey lavander renklerle güzel bir göz makyajı yapılabiliyor. Pigmentasyon çok başarılı biraz tozuttuğunu kabul ediyorum ama hiç sıkıntı değil. hem nötr hem smoky tonlarda göz makyajı yapmak için ideal renkleri barındırıyor.kesinlikle tavsiye edebilirim.

  30 temmuz 2016 08:20

  14. her an çantaya atıp,gittiğin her yere götürebilceğim bir far paletine sahip olmak mutlu ediyor beni.Genellikle mat renklerden oluşan temel renkleri içeriyor.İçerdiği renklerle hem gündüz makyajı hem de gece makyajı yapabiliyorum

  29 temmuz 2016 23:42

  13. Seyahate giderken yanıma aldığım tek palet. İlk rengi aydınlatma için (kaş kemiği, göz pınarı vs.) kullanıyorum. ikinci ve üçüncü rengi karıştırıp göz kapağımı nötrlüyorum. dördüncü rengi katlanma bölgesine uygulayıp beşinci rengi gölgelendirmede kullanıyorum. sonuncusunu da kirpik diplerime sürüp makyajımı tamamlıyorum.

  29 temmuz 2016 23:17