yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (32)
  • medya (0)

  32. Modern cilt bakımı dünyasının gereklerinin birçoğunu yerine getirsem de o krem içinde tanecikli peeling ürünlerinde duruyorum. Yukardaki süslüye tamamen katılıyorum: buharlı bir banyoda yumuş yumuş olmuş deri üzerine yapılan kesenin yerini hiçbir şey tutmuyor. O tanecikli kremleri kozmetik dünyasının gereksizlerinden olarak görüyorum, tamamen tüketim amacıyla uydurulmuş gibi. Pek de işe yaramayan bu ürünlerden kutu kutu tüketmeye karşılık satın alınan bir kese(gizlinot: Her kullanımdan sonra güzelce temizlenip kurutulup doğru saklandığı sürece) yıllarca kullanılabiliyor.

  Bu arada normal keseler biraz sert geliyor olabilir, ona en güzel çözüm de ipek kese. Ben yıllardır kelebek markasınınkini kullanıyorum, eskidikçe yenisini alıyorum ama çabuk eskimiyor da zaten. Hijyenik kaygılardan ötürü de kullandığım keseyi kimseyle paylaşmıyorum. Daha önce krem peelinglerden hiç kullanmadım ama vücuda kese yaptıktan sonraki temizlik hissiyatını hiçbir krem peeling ya da asitli tonikten(gizlinot: Yüz değil, vücut için kullanımından bahsediyorum.) alabileceğimi düşünmüyorum.

  5 eylül 2023 00:12

  31. Bence de asla Düzgün bir şekilde kese yapmanın yerini tutmuyor. Vücut peelingi dediğimiz şey Bana kozmetik sektörünün itelediği bir ürün gibi gelmeye başladı. Üstelik sosyal medyada hep gördüğümüz gibi batıklara falan da iyi geldiği yok.

  Bir kutu isana'nın ölü deniz tuzu-hindistan cevizli olanından, bir kutu da sinoz'un çok satan peelinginden bitirdim. İkisini de indirimden alıp yarıladıktan sonra işe yaramadıklarından emin olup bitsinler bari diye kullanmıştım. Öncelikle peeling dediğimiz şeyler vücuttan doğru düzgün arınmıyor bence. Üstelik bir kutu ürün uzun süre gitse de düzenli kullanım için gereksiz pahalı. Kese yapmayı becerip ölü deriyi düzgünce atarsak elde edeceğimiz pürüzsüzlük peeling ile elde edeceğimiz max. pürüzsüzlükten çok daha fazla. Bunu ikisini de yeteri kadar denemiş biri olarak rahatça söyleyebilirim. Almayın aldırmayın. Bu gereksiz ürüne vereceğiniz para ile temiz içerikli mis kokulu sabunlar alarak kendinizi şımartın.

  25 haziran 2023 00:41

  30. sinozun vücut peelingini dusta sicak suyla iyice vücudumu yumuşattıktan sonra kullandim ve etkisini cok sevdim. hem kese yapmis oluyorum granulleri guzel deriyi cizmiyor hem de gun boyu tenim yumusacik kaliyor.

  31 mayıs 2023 12:21


  29. Ben de kese varken gereksiz bulanlardanım açıkçası

  25 mayıs 2023 16:46

  28. Ben de vücut peelingi yerine kese kullanıyorum. İlla da peeling yapacaksam çevreye zarar vermeyecek, mikroplastiklerle suyu kirletmeyecek orta taneli deniz tuzunu tercih ediyorum. Zaten deniz tuzunun markette 3 boyu var. sofrada yediğimiz kadar ince, turşuya katılan cinsten iri olan ve benim tercih ettiğim orta çekilmiş olan.

  Saç peelingi olarak da kullanıyorum.

  25 mayıs 2023 09:16

  27. Ben yves rocher kayısılı vücut peelingi kullanıyorum ve memnunum, ölü deriyi nazikçe soyup atan bir ürün. Eskiden fındıklı mı fındık kabuklu mu ne öyle bir ürün vardı yine yves rocher idi, onu da kullanmıştım ve memnun kalmamıştım. Ama yves rocher kayısılı vücut peelingi iyi.

  24 mayıs 2023 12:07

  26. ipek kese varken gereksiz bulduğum ürün. Zaten yeterince kozmetik masrafım yokmuş gibi bir de bunlara para harcamak istemiyorum. Benim kullandığım dermepeel marka. Arkasından nemlendirici yapılı duş kremiyle yıkanınca cildiniz yumuşacık oluyor.

  23 mayıs 2023 16:08


  25. genel olarak incecik yapılı peelingleri beğeniyorum ve normal rutinimde çok fazla kullanmıyorum. 

  *hatırladıklarımdan en eskileri peelingli çilekli duş jelleri. gerçekten hiçbir işe yaramıyorlardı. 

  *gratis'in kendi markasına ait Bee Beauty Toz Kahve Vücut Peeling. bu f/p açısından güzel. kahve kokusu sevenleri mutlu eder. içeriğindeki yağ sayesinde hafif bir nem de veriyor. 

  *Urban Care Monoi Oil Ylang Ylang Vücut Peeling'i hiç sevmedim çünkü peelingleri çok seyrek. böyle bir şey ile peeling yapmaya çalışmak anlamsız geldi. cildi kurutmuyor. elim gitmiyor içine biraz kahve telvesi koymayı düşünüyorum. 

  *urban care coconut coffee - iri şekerli ve iri kahve parçacıklı yağlı scrub - nemlendirmesi güzel ancak peeling taneleri çok iri olduğu için pek sevmedim. hindistan cevizindense kahve baskın bir kokusu var.

  elimde denemek istediğim ve henüz kıyamadığım Frank Body Coconut Coffee Scrub ve baija ultra gourmet body scrub Orange, Apricot and organic Lemon powder bulunuyor.  

  tüm elimdekiler bitince de DeDe Candle & Wellness Studio Almond Milk Latte Aydınlatıcı Body Peeling & Scrub'ı denemek istiyorum. 

  23 mayıs 2023 04:43

  24. Daha önce farklı bir marka ile sınırlı kalıp işe yaramadığını deneyimleyip başka markalara şans vermeyerek şu fani ömrümün hatasını yaptığım mucizevi üründür.

  28 şubat 2021 02:03 28 şubat 2021 02:18

  23. wellness and beauty'nin pembesini alıp birkaç kez kullanıp kalanını çöpe döktüm. etkisi çok güzeldi ama kokusu iğrenç yapay garip bir kokuydu. kavanozunu atmadım, hindistan cevizi yağı kahve ve esmer şekeri karıştırıp yapmayı düşünüyorum. kese cildimi tahriş ediyor bu yüzden vücudumdaki ölü deriyi nazikçe atabilmek için ihtiyaç duyduğum bir şey bu.

  14 ekim 2020 19:39