yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

  1. Hakkındaki iddialar korkutucu.Açıkçası bir yandan insan düşünüyor neden bu kadar açık bir şekilde bu işlerini yapıyorlar diye ama pek saklamayı istediklerini de sanmıyorum.Bu tip komplo teorileri seçim dönemlerinde bir artıyor pizzagate örneğini gördüğümüz gibi sonra bitiyor ama ortada jefrrey epstein olayı var.Ben şuna inanıyorum her ne kadar böyle iddialar doğru mu değil mi tam bilmesek de zenginler ellerinde güç olduğu için sapkınca şeyleri çok sık yapıyorlar.Şu dünyaya çocuk getirmek istemiyorum mümkün oldukça hele de dünya bu kadar korkunçlaşmışken.

  12 temmuz 2020 17:02 12 temmuz 2020 17:17

  2. Deepweb dururken neden wayfair üzerinden alenen çocuk pazarlansın ki? Hem de hiç bir şifreleme olmadan, direkt olarak isimleriyle? Neresinden tutsam elimde kalıyor. Hiç inandırıcı gelmedi bana

  13 temmuz 2020 01:56

  3. elbette bu pisliğin de üstü bir şekilde örtülecek ve bu iğrençlik hız kesmeden devam edecek. dünyada birçok lobi, oluşum, yönetim pedofiliye hizmet ediyor, bunu görmeyi reddedenlere de iyi polyannacılıklar dilerim.

  13 temmuz 2020 02:49


  4. her şey bi iddia olabilir ama yayınlanan belgeler tüyler ürperten cinsten. şahsen aksini kanıtlayan bi açıklama gelmediği sürece maalesef - inanmak istemesem de- gerçek olabileceğine inanıyorum.

  edit: ben çocuk ticareti için iddia demedim. çocuk ticaretinin kadın ticaretinin maalesef bir gerçek olduğunu ama hep daha karanlık ulaşılamaz bi halde yapıldığını zaten biliyoruz. dolayısıyla wayfair yolu ile çocuk ticareti yapılmasına şimdilik iddia diyorum.

  13 temmuz 2020 03:12 13 temmuz 2020 15:03

  5. Nasıl bir çağdayız, ne ticaretinden bahsediyorsunuz? Bundan daha kötü günler göremeyiz herhalde. Virüsü geç, doğal afeti geç. Çocuk ya hepsi masum daha küçücük. Ortalık pedofili kaynıyor, böyle korkunç bir dünyaya çocuk getirmek kabus olur benim için. Doğur, büyüt ve yaşlı bir adam onu kölesi yapsın...

   O trendyoldaki binlerce liralık halılar, isimli eşyalar. Delireceğim, keşke gördüklerim hayal falan olsa inanamıyorum. 

  13 temmuz 2020 03:49

  6. ben iddia olduğunu düşünmüyorum. farkındaysanız ara kovanına çomak sokmaya devam ediliyor. netfilx'de bir belgesel serisi vardı, (bkz: jeffrey epstein). aslında kökler nereye gidiyor bakarsanız. abd ve avrupa'nın birer medeniyetler ve özgürlükler meydanı olarak dayatılıp sunulmasını hiçbir zaman kabul etmeyeceğim. aklımıza gelmeyecek türden canilikler ve kısıtlamalar ile birlikte işkenceler buralara özgü ve hâlâ varlar. o eğitimi ile övülen finlandiya mesela bir hayvan genel evi barındırıyor. keza danimarka, norveş de aynı şekilde. insanlar her türlü cinsel isteklerini yaşasınlar lafım yok ama bir maymunu kadın kılığına sokarak onunla cinsel ilişki yaşamanın medeniyetle uzaktan yakından alakası olamaz.

  söz konusu iddialar her zaman vardı. nasıl ki geçtiğimiz günlerde patlak veren bir ırk ayrımı protestoları ve işkence konusu vardı. evet, çocuk istismarı ve üzerinden kazanılanlar her zaman vardı. yeni kıta'nın kuruluş yıllarında da ana vatanlarından koparılan binlerce afrikalı çocuk sadece iş için mi getirildi sanıyorsunuz, kölelik zihniyeti ile? bir yandan bu olaya tü kaa derken diğer yandan alkışlarsak her açıdan, türkiye' den sektirip gitmek için oraları örnek gösterirsek işte o vakit iki yüzlülüğün dik alasını yaparız. oralar da temiz değil. insa ettikleri sistem etik ve ahlaktan çok uzak. herkes gemi batarken can havli ile atlayıp gitmek istiyor filikalar ile ama kendimizi kandırmaya lüzum yok.

  13 temmuz 2020 14:13

  7. bunu hiç unutma evlat batı hiçbir zaman uygar olmamıştır ve bugünkü refahı, devam edegelen sömürgeciliği; döktüğü kan, akıttığı göz yaşı ve çektirdiği acılar üzerine kuruludur.

  aliya izzetbegoviç'in sözü masumların kan ve gözyaşının döküldüğü her savaşta aklıma gelir durur. 

  13 temmuz 2020 14:27


  8. Trendyolun bu işin içinde olduğuna inanmıyorum. Bazen çok uygun kıyafet veya ürünlere de alakasız ölçüler veya bedenler girebiliyorlar. Wayfair için ise ne söyleyeceğimi bilmiyorum. Çünkü bu rezaletin ticareti yapılıyor, üstelik çok medeni olduğu söylenen ülkelerde ve çok medeni olduğu iddia edilen kişiler tarafından. İsviçre’de daha 50 yıl öncesine kadar küçük çocukları hem çalıştırıp hem de istismar ediyorlarmış. Hatta heidi’nin bu olaydan esinlenilmiş olduğu söylenir. Bir süslü finlandiyadaki hayvan genelevlerinden bahsetmiş, ben bilmiyordum bunu aklım çıktı görünce. etrafımız psikopatlarla, sapıklarla dolu, gerçekten iğrenç bir dünyada yaşıyoruz. 

  13 temmuz 2020 22:07

  9. wayfair, abd'nin en büyük online mobilya ve ev gereçleri satan sitelerden birisidir. yıllık cirosu, 9.13 milyar amerikan dolarıdır. bu öylesine büyük bir paradır ki, bu parayı nakit çekmek isterseniz kamyonlarla taşımanız gerekir. bu paraya sahip olsanız, dünyanın en zenginleri listesine adınızı yazdırırsınız.

  (link: https://i.hizliresim.com/JlrmA0.jpg 1 milyar dolar nakit şöyle görünür) -> hah işte bundan 9 tane demek. 12 palet 100$ nakit para ediyor. yani siz 9 milyar dolar istediğiniz zaman 108 palet ahanda böyle para demek bu. bu paranın gücünü ve büyüklüğün anladık değil mi?

  işte bu kadar para ciro yapan bir şirketin gerçekten kendisini "çocuk satıcısı", "pedofili merkezi" olarak konumlandıracağına olan inancınız hala yerindeyse, dahası var.

  kaçırıldığı iddia edilen birçok insan ve aileleri sosyal medyadan "biz iyiyiz, kaçırılmadık" diye defalarca açıklama yaptı. küçük bir google aramasıyla bu açıklamaları bulabilirsiniz. videolu falan yapmışlar hem de insanların bu saçma hayalden vazgeçirmek için.

  ikincisi, wayfair aracı bir şirkettir. bizdeki gittigidiyor gibi, ama daha spesifik ürünlere yönelmiş. yani wayfair'da bir hesap oluştursanız ve bu hesap altında satış yapmaya başlasanız wayfair'ın sizin hangi ürünü hangi isimle sattığınızdan haberi dahi olmaz. hadi diyelim ki bu olay gerçek, yanlışlıkla çocuk satın alabilecek binlerce insan var lan... olay tamamen mantıksız yani.

  bir de çocuğu kaçırsanız, gerçek ismini ve ölçülerini kullanarak internette aleni bir şekilde satar mıydınız? çok saçma değil mi bu? (gbkz: fbi) gibi kurumları ne zannediyorsunuz arkadaşlar siz? bizimkiler gibi dayı oğlunu alayım, amca kızıma iş bulayım kurumları değil bunlar.

  bu arada iddia tamamen reddit'ten çıkma bir varsayım üzerine kurulu. ortada bir kanıt ya da başka bir şey yok. pizzagate olayının bir benzeri yani.

  bunların dışında, bu tip devasa büyüklükteki yerlerde yazılımı ve operasyonu yönetmek hiç kolay değildir. gözden kaçabilen binlerce hata, yüzlerce sıkıntılı durum olabilir, oluyor da. bu durumlar olmadan önce göze batmayan "sistemsel arızadır" denilen hatalar bu durumun bir kanıtı gibi sunulmaya çalışılsa da iddia olmaktan öteye geçemiyor.

  trendyol, gittigidiyor, n11 gibi türk sitelerini de bu şekilde töhmet altında bırakmak da oldukça yanlış. türkiye'nin en büyük kurumlarının böyle bir skandala karışacağına inandıysanız oturup kendinizi bi sorgulayın.

  bugün trendyol'a ben de ürün koyarım, aynı şekilde gittigidiyor ya da n11'e de ürün koyarım. ismini de istersem "ucanhollandali suslusozluk yazar hesabı" koyarım, istersem "mahmut" koyarım. bununla alakalı bir regülasyon ya da bu tip durumlara karşı bir tarama yapacak bir algoritma geliştiremezsiniz (küfür, pornografi gibi statik kelimeler haricinde)

  her yıl milyonlarca insan için kayıp ilanı veriliyor. bunların yarısı kadarıysa çocuklardan oluşuyor. bu elbette çok kötü bir şey, ancak bu yazılanların komplo teorisi olması ve içinin boş olması beni bir nebze de olsa sevindirdi.

  (bkz: doğru olmadığına sevinilen haberler)

  bu tip haberlere inanmak isteyişinizi anlayabiliyorum ancak maalesef ki içi boş iddialar ve çarpıtılmış, eksik bilgilerle kandırılıyorsunuz.

  (link: https://teyit.org/wayfair-isimli-mobilya-firmasinin-cocuk-ticareti-yaptigi-iddiasi/ burada bu iddia ayrıntılı bir şekilde çürütülmüş.)

  batıdaki ülkeler de bugünkü refah seviyelerini geçmişteki sömürgelerine borçlu değiller. bugünkü refah seviyelerini liyakata borçlular. gençlere, eğitime ve çalışmaya verdikleri değerin sonucunda bu haldeler.

  hani bir soru vardır ya "osmanlı neden geri kaldı?" diye. şöylesi daha doğru "onlar çok hızlı gitti". sömürme nedir, oralarda tam olarak neyi sömürmüşler bunları bir öğrenelim bu şekilde yaftalanmadan önce. okuyup araştıralım.

  kendi tarihinizi de sütten çıkma ak kaşık zannetmeyin. her ülkenin, her milletin tarihinde kara lekeler vardır, kanlı geçmişler vardır. ancak yazanlar size sadece kahramanlık hikayelerini okutur.

  neyse hadi kalın sağlıcakla.

  sonradan edit yapacağımı tahmin ediyorum, şimdiden yazayım: böyle bir durum yok arkadaşlar. kanıt olduğunu düşündüğünüz ancak içi boş iddiaları bana mesaj atmayın lütfen. cevap vermeyeceğim bununla alakalı.

  14 temmuz 2020 06:12

  10. en başından beri hiç bir şekilde inanmadığım haberdir.

  büyük ihtimallle abd'e yapılan itibarsızlaşma çalışmasının bir parçası. böyle milyonlarca haber yapılılıyor.

  trendyol, gitti gidiyor ve n11 gibi sitelerle iş yapıyoruz. bu sitelerde şöyle bir sistem var.

  ürüne istediğiniz ismi ve fiyatı koyabilirsiniz. trendyol hiç bir insiyatife sahip değildir ve sadece aracılık eder. tek insiyatifi şudur; koyduğunuz ürün ve fiyat çok alakasız ve absürt ise şikayet veya kendileri fark etmeleri durumunda satıcının puanını düşürür ve ceza uygularlar.

  satıcı puanı çok önemlidir. ne kadar yüksek ise o kadar güvenilir bir satıcısınızdır.

  bir diğer husus da şu. bu firmalar bir barkod yöntemi ile çalışır ve kargo firmaları vasıtasıyla ürünü taşırlar. yani satıcı aldığım siparişi ben kendim taşıyayım diyemez. hatta kara cuma ve pandemi dönemindeki kargo krizlerinden ötürü trendyol ürünlerini artık kendisi taşımaya başladı. yani bunyesinde kendine ait kargo firması var artık. satıcının adresinden alıp müşterinin adresine kendisi taşıyor.

  bu durumda bir satıcının canlı bir varlığı taşıması mümkün değil. ayrıca allah aşkına çocuk satacak olsam trendyol sitesinde mi satarım? giderim pırlanta firmalarını, aşırı lüks siteleri mesken edinirim. trendyol ne ya? çocuk demek konuşan, hareket eden, tepki veren bir canlı demek. bunu kargo firmasıyla mı taşıtacak? komik valla. daha da komiği insanların buna inanıyor olması.

  çocuk satışı vardır ama bu el altından yapılyordur. böyle aleni kimse çocuk satmaz.

  14 temmuz 2020 09:59

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar