sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (5)
 • medya (1)

1. Apple fanboyları/fangirlleri var ya ben de bu markanın fangirlü olmak üzereyim. Tasarım olarak apple'dan araklıyor dersek de apple'ınki de braun'dan alınma diye düşünerek tüm bunlar esinlenme olsun diyelim.

Tasarım açısından ürünler minimalizmi, less is more'u kendisine ilke belirlemiş, ürünler sanki gözlerinizi kısıp baktığınızda geriye kalan sade ve güçlü çizgilerden oluşuyor. Ayrıca diş fırçasından kaleme kadar birçok ürün üretmekte.

Kendilerine rakip ve ilham veren olarak apple'ı aldıklarından telefonları, laptopları tasarım ve performans olarak onlara eşdeğer olmaya çalışıyor. Tabii Android olduğu için bulundukları pazar daha çekişmeli, çin firmaları olarak Huawei ile pazara hakim olmaya çalışsa da fiyat olarak huawei'den ve apple'dan daha ucuz. Hatırladığım kadarıyla bunu pazarlama bütçelerini kısarak sağlıyorlardı. Xiaomi için bloomberg'in bir programı vardı, bulabilirsem link ekleyeceğim. Orada şirketin başlangıcından şu anki haline kadar geçen süreci anlatıyorlardı.

Xiaomi A1'i iphone killer olarak incelemeye almışlardı hep. Görünüş olarak da iphone 7 zaten. (gizlinot: Dlkdşskfksşldf )

Ukte: (yazar: benihime)

ilgili medya:
1
7 şubat 2018 20:33

2. bugün çince bilen bir arkadaşımdan öğrendiğime göre telaffuzu şiaomi'dir. ş sesi ş-s arası bir ses olarak telaffuz ediliyor ve a ile o çok kısa sesletiliyor.

7 şubat 2018 23:06

3. ben de tam bir fangirl'üyüm bu markanın. telefon dışında iot işine de girmeye başladılar, slow cooker, kahve makineleri, lambalar, botlar ve dronelar, kameralar gibi akıllı ürünler var dükkanlarında, hepsi uygun fiyatlı, mobil cihazlardan kontrol edilebiliyor, tasarımları da çok sade. asyadaki ve asya dışındaki ürün gamları pek aynı değil. bende bir tartı, iki farklı hava temizleyicisi, şarj aleti, küçük bir hoparlörü bir tane de giriş seviye akıllı telefonu var. hepsinden ayrı ayrı mutluyum.

- hava temizleyicinin en uyduruk markada en basit modeli bile 3000 yenken, xiaomi hem daha yüksek kapasiteli hem de internete bağlanan (link: https://www.mi.com/air2s/ şahane bir modeli )800 yen'e satıyor. ekranı, internetten kontrol edilebilmesi, çok karışık şekilde kurallar yazılabilmesi (havadaki partikül 50 üzerine çıktığında otomatik sleep modunda çalış gibi) nefis! (link: https://www.mi.com/airpro/ bu da biraz daha yüksek kapasitelisi. )

- (link: https://www.mi.com/scale/ tartı )yine telefonda uygulama üzerinden data toplayıp takip edebildiğim akıllı bir tartı sanırım 100 lira falan gibi bir paraya almıştım. rakibi sayılacak, dünya para verdiğimiz wiscale ise nokia satın aldıktan sonra internete anlamadığımız bir sebepten bağlanamadığı için kullanılamaz hale geldi. help kısmında 4 soru falan yazmışlar, hiç bir şekilde işin içinden çıkamıyoruz, resetlenemiyor, vs. öyle tuğla gibi duruyor.

- (link: http://www.mi.com/en/miband2/ miband) ben kullanmadım, ama geçen sene satışlarına stok yettiremediğimiz en çok satan health tracker oldu. sıfır endişeyle alabilirsiniz, belki yüz binlerce sattık ve normalin dışında hiç bir şikayet olmadı.

- (link: https://www.mi.com/littleaudio/ bendeki minik hoparlörü) küçük nivea kutusu kadar ve şarjı çok uzun süre gidiyor, 30 lira falandı sanırım. plaj çantama attım her yere götürdüm. tabii ki ses kalitesi olarak harman kardon falan değil ama 30 liranın hakkını çoktaaan verdi. telefon hoparlöründen cayır cayır bir şey çalıp kafa ütülediğine değmez.

- (link: http://www.mi.com/en/pb5000/ şarj aleti )<3 fiyat/kapasite ve kapasite/ağırlık olarak xiomi ve huawei başa baş bence.

- (link: https://www.mi.com/redmi5a/ telefonu) yedek için kullandığımızdan pek bir yorumum yok, pek yoğun kullanmıyoruz. o da yanılmıyorsam böyle 300 400 lira gibi bir fiyata almıştık, şarjı gitsin, takılmasın başka bir beklentim yoktu, iyi gibi. ama öyle cayır cayır oyun falan oynamıyoruz bilemiyorum.

severek alınız efendim.

8 şubat 2018 07:16 8 şubat 2018 07:27

4. Mi 6 seramik kasa modelini kullanıyorum, doğumgünü hediyesi olarak eşim aldı. ilk başlarda biraz önyargılıydım ama kullandıkça bayıldım. 128 GB lık olanı kullanıyorum ve nerdeyse 1 sene geçti ama yarısını bile dolduramadım ki bir sürü oyun yüklü. iPhone, samsung vb olmazsa olmaz diyen bir marka meraklısı değilim o yüzden çabuk ısındım galiba. En büyük artılarından birinin yeni model çıkınca eskilere yavaşlatma yazılımı gönderilmemesi bence :d deneyin pişman olmazsınız. Mi 8 i merakla bekliyorum.

Edit; eşimin aldığını belirtmek istememin sebebi ben olsam almazdım dediğim gibi önyargılıydım yanlış anlaşılmasın :d

5 eylül 2018 15:28 5 eylül 2018 15:43

5. Babamın ciddi manada aşk yaşadığı telefon markasıdır. Konusu açıldı mı kendini kaybeder, tüm özelliklerini teker teker, tekrar tekrar konuşur. Yetmez, xiaomi telefonunda google'dan açarak kanıtlamaya girişir. Karşısındaki insan konunun verdiği bıkkınlıkla "haklısın abi." "Yok abi göstermene gerek yok, inanıyoruz biz sana." Diyerek susturmaya çalışır ama nafile, susmasının tek yolu xiaomi almaya karar verdiğini duymasıdır. Ama bunun bir üst seviyesi de vardır, o da iPhone'un xioamiden iyi olduğunu savunulmasıdır, sağ çıkan olmamıştır. (gizlinot: Swh)

6 eylül 2018 03:24