yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (0)

  1. Doğru şekilde arama yaptım mı bilmiyorum ama başka türlü de tanımlayamadım bu durumu. Genellikle ben gibi yoğun sivilce problemi olanlarda kırmızı izler yetmezmiş gibi onlarında ardında bıraktığı minik minik çukurlar, ne yapacağımı bilemez haldeyim, para kazanmayı seven cilt doktoruma göre kimyasal peeling veya lazerle çözülebilirmiş o da belki kesin değil. Cilt makyajımın kırmızı izleri kapatsa da makyajımın ben burdayım demesine sebep her zaman bu çukurlar. Varsa ben gibi bu durumdan müzdarip süslüler elele verip bakalım mı neler yapabiliriz?

  15 haziran 2016 15:38

  2. (bkz: skar tedavi yöntemleri)

  o çukurların çeşitleri var bir de.

  Rolling scar: geniş alana yayılmış düzensiz şekilli/dalgalı

  boxcar scar: kenarları keskin iri izler/çukurlar, su çiçeği izleri gibi

  icepick scar: iğne ucu gibi minik ama derin izler

  mevcut tedavi şekilleri tatmin edici değil maalesef. TCA peeling ve dermaroller/dermapen umut verici görünüyor.

  15 haziran 2016 15:58 15 haziran 2016 15:59

  3. Kocaman sözlükte bu durumdan çeken yalnızca 2 kişi olduğuna ve tıbben hala buna çözüm bulunmamış olmasına hala inanamıyorum. Varsa lütfen mesajla söyleyin çünkü ben artık bıktım. Yüzümü kazımak istiyorum size psikolojimi böyle açıklıyım. Arkadaşlarım yüzleri için bırak makyajı nemlendirici hatta yüz temizlemek için bile bir şey kullanmayıp pürüzsüz mükemmel bir yüze sahipken ben burda her yerimi yırtıp yine de sıfır sonuçla aynaya bakmaktan BIKTIM

  20 ağustos 2016 06:23


  4. Benim yüzümdede 2 tane var, gerçekten bi ten makyajında kendini fazlasıyla öne çıkartıyor ve hoş bir görüntü olmuyor.. bana siyah noktalarımdan yadigar, sıktım böyle oldu :d

  8 mayıs 2017 18:15

  5. Aynı yerde ve aynı anda 2-3 sivilcenin üst üste çıkması sonucu yüzde kalan hasardır. Kremlerle v.s geçmez. Lazer dışında bir çözümü yoktur. Kimyasal peelingler de işe yaramaz. Roaccutane kullanırken çok yoğun bir kusma dönemi yaşanıyorsa bu izlerden kalması muhtemeldir.

  8 mayıs 2017 19:51

  6. vitamin enjeksiyonuyla doldurulduğunu duyduğum cilt durumu

  8 mayıs 2017 21:20

  7. hekimler veya cilt bakım uzmanları tarafından uygulanan (gbkz: dermaroller) tedavileri çözüm olabilen cilt problemi. (gbkz: dermaroller) milimetrik iğneler ile cilde aslında hasar vererek oradaki dokuyu kendini yenilemesi için uyarıyor. tabi bu durum serumlar, solüsyonlar ve sonrası kremlerle desteklendiği için daha etkili oluyor.

  bu yolla oldukça büyük ve derin izlerin hafiflediğini bizzat gördüm. ancak devamlılık ve bakım şart. bir de tabiki, dermaroller diyince piyasada satılan alıp kendinize uyguladığınız şeyleri kastetmiyorum. kliniklerde yapılan uzman işlemlerden bahsediyorum.

  cildinize milimetrik de olsa hasar veren şeyleri lütfen kendi kendinize yapmayın. çünkü uzmanlar bu iğnelerin derinliklerini, işlem sırasında uygulanan serumların yoğunluklarını cildinize ve hasarlarınıza göre ayarlıyor. ve etkili olan kısım da bu.

  8 mayıs 2017 22:10


  8. Özellikle ışık alttan alttan vurunca kendini daha çok belli eden çukurlardır. :(

  8 mayıs 2017 22:57

  9. lazer veya farklı cilt bakımlarına tonlarca para vermektense, içeriğinde asit bulunan bir solüsyonla ve haftada iki defa uygulanacak peeling özellikli bir maske ile bu sorunun uzun vadede de olsa giderilebileceğini düşünüyorum.

  ürün olarak kullanıp memnun kaldıklarımsa; skinceuticals blemish and age defense veya dcl glycolic acid pads (şuan kullandığım)

  9 mayıs 2017 00:21

  10. Bende fazlaca olan izlerdir. 2 kez rouccutane kullandım ve sivilcelerim deri altında olan sivilcelerdendi. Hiç sıkmadım, oynamadım ancak benim oynamama gerek kalmadan kıyafet giyip çıkarırken vs bile kendi kendine patlayıp kanıyorlardı zaten.

  Diğer yandan sivilceler genel olarak bilindiği gibi sıkmaktan oynamaktan çukurluk oluşturmaz, yani tabi ki oluşturur ancak bunlar daha yüzeysel izlerdir ve çoğunlukla tırnak izleridir. Oysa ki sivilce çukurları iltihaplı sivilcelerin uzun süre ciltte kalarak içlerinde bulunan asitli içerik yüzünden derinizdeki hücreleri öldürmesi, derinizi alttan oyması, eritmesidir.

  Tedavisiyle ilgili olarak da şunu söyleyebilirim ki ben rutin cilt bakımımdan daha fazla bir şey yapmadım. Lazeri kafama taktım ancak hiç cesaret edemedim. Sonrasında da zamanla izlerimin derinliği azaldı.

  Doktorumun da söylediği bir şey var ki bu sorunun tam tedavisi yok. En etkilisi fraksiyonel lazer ancak onda bile iyileşme oranı en fazla yüzde 60-70. Düşünün ki vücudun kaybettiği yok olan bir şeyi geri getirmeye çalışıyorsunuz, bu çok zor. Fraksiyonel lazer ise çok zor, çok ağrılı, ve leke iz vs. bırakma olasılığı çok yüksek. Çoğu kişinin deneyimi yüzünün eskisinden daha kötü olduğu yönünde.

  İyi olansa izler zamanla hafifliyor, derinliği azalıyor. Özellikle biraz kilo alınca çok etkisi oluyor. Bunu doktorum da söylemişti. Cilt kendi kendini iyileştirme gücüyle izleri doldurmaya çalışıyor ancak hiçbir zaman eskisi gibi de olmayacak ama şimdikinden iyi olacak diye. Sonrasında da kendinizi böyle kabul ediyorsunuz. Yüz kemikleriniz, hatlarınızı güzelse zaten deliklerle de güzelsiniz.

  En denenebilir yöntemse dermaroller bence. Evde serum ve asitlerle risk almadan vücudun kendi iyileştirme gücünden de yararlanarak denenebilir. Çok para harcatmayan, riski az olan ve işe yaramazsa hayal kırıklığına uğratmayacak bir yöntem.

  **Başarılı bir uygulamayla izleri hafiflemiş veya geçmiş olanlar varsa mesaj atabilir, yardımlara açığım.

  9 mayıs 2017 09:17