girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (0)

1. Doğru şekilde arama yaptım mı bilmiyorum ama başka türlü de tanımlayamadım bu durumu. Genellikle ben gibi yoğun sivilce problemi olanlarda kırmızı izler yetmezmiş gibi onlarında ardında bıraktığı minik minik çukurlar, ne yapacağımı bilemez haldeyim, para kazanmayı seven cilt doktoruma göre kimyasal peeling veya lazerle çözülebilirmiş o da belki kesin değil. Cilt makyajımın kırmızı izleri kapatsa da makyajımın ben burdayım demesine sebep her zaman bu çukurlar. Varsa ben gibi bu durumdan müzdarip süslüler elele verip bakalım mı neler yapabiliriz?

15 haziran 2016 15:38

2. Benim yüzümdede 2 tane var, gerçekten bi ten makyajında kendini fazlasıyla öne çıkartıyor ve hoş bir görüntü olmuyor.. bana siyah noktalarımdan yadigar, sıktım böyle oldu :d

8 mayıs 2017 18:15

3. Aynı yerde ve aynı anda 2-3 sivilcenin üst üste çıkması sonucu yüzde kalan hasardır. Kremlerle v.s geçmez. Lazer dışında bir çözümü yoktur. Kimyasal peelingler de işe yaramaz. Roaccutane kullanırken çok yoğun bir kusma dönemi yaşanıyorsa bu izlerden kalması muhtemeldir.

8 mayıs 2017 19:51


4. vitamin enjeksiyonuyla doldurulduğunu duyduğum cilt durumu

8 mayıs 2017 21:20

5. Özellikle ışık alttan alttan vurunca kendini daha çok belli eden çukurlardır. :(

8 mayıs 2017 22:57

6. lazer veya farklı cilt bakımlarına tonlarca para vermektense, içeriğinde asit bulunan bir solüsyonla ve haftada iki defa uygulanacak peeling özellikli bir maske ile bu sorunun uzun vadede de olsa giderilebileceğini düşünüyorum.

ürün olarak kullanıp memnun kaldıklarımsa; skinceuticals blemish and age defense veya dcl glycolic acid pads (şuan kullandığım)

9 mayıs 2017 00:21

7. Bende fazlaca olan izlerdir. 2 kez rouccutane kullandım ve sivilcelerim deri altında olan sivilcelerdendi. Hiç sıkmadım, oynamadım ancak benim oynamama gerek kalmadan kıyafet giyip çıkarırken vs bile kendi kendine patlayıp kanıyorlardı zaten.

Diğer yandan sivilceler genel olarak bilindiği gibi sıkmaktan oynamaktan çukurluk oluşturmaz, yani tabi ki oluşturur ancak bunlar daha yüzeysel izlerdir ve çoğunlukla tırnak izleridir. Oysa ki sivilce çukurları iltihaplı sivilcelerin uzun süre ciltte kalarak içlerinde bulunan asitli içerik yüzünden derinizdeki hücreleri öldürmesi, derinizi alttan oyması, eritmesidir.

Tedavisiyle ilgili olarak da şunu söyleyebilirim ki ben rutin cilt bakımımdan daha fazla bir şey yapmadım. Lazeri kafama taktım ancak hiç cesaret edemedim. Sonrasında da zamanla izlerimin derinliği azaldı.

Doktorumun da söylediği bir şey var ki bu sorunun tam tedavisi yok. En etkilisi fraksiyonel lazer ancak onda bile iyileşme oranı en fazla yüzde 60-70. Düşünün ki vücudun kaybettiği yok olan bir şeyi geri getirmeye çalışıyorsunuz, bu çok zor. Fraksiyonel lazer ise çok zor, çok ağrılı, ve leke iz vs. bırakma olasılığı çok yüksek. Çoğu kişinin deneyimi yüzünün eskisinden daha kötü olduğu yönünde.

İyi olansa izler zamanla hafifliyor, derinliği azalıyor. Özellikle biraz kilo alınca çok etkisi oluyor. Bunu doktorum da söylemişti. Cilt kendi kendini iyileştirme gücüyle izleri doldurmaya çalışıyor ancak hiçbir zaman eskisi gibi de olmayacak ama şimdikinden iyi olacak diye. Sonrasında da kendinizi böyle kabul ediyorsunuz. Yüz kemikleriniz, hatlarınızı güzelse zaten deliklerle de güzelsiniz.

En denenebilir yöntemse dermaroller bence. Evde serum ve asitlerle risk almadan vücudun kendi iyileştirme gücünden de yararlanarak denenebilir. Çok para harcatmayan, riski az olan ve işe yaramazsa hayal kırıklığına uğratmayacak bir yöntem.

**Başarılı bir uygulamayla izleri hafiflemiş veya geçmiş olanlar varsa mesaj atabilir, yardımlara açığım.

9 mayıs 2017 09:17


8. 23 yaşında su çiçeği geçirerek (yanlış duymadınız 23 yaşında su çiçeği oldum!!!) yüzümde 3 tane üç tane kalıcı çukur izi kalmıştır.

Roaccutane kullanırken doktorum cilt kendisini yenileyince geçer dedi geçmedi. Roaccutane tedavisinden önce eczanede özel yapılan alkol,gülsuyu,salisilik asit içeren toniği yazdı kullandım gene geçmedi.

ten makyajında belirgin durup canımı sıkan çukurlar:/

9 mayıs 2017 10:54

9. sivilcelerin tekrarlanmamasıyla beraber çukurlar hafiflesede clarisonic bende çok hızlı bir düzelme sağladı. bi de salisilik asit içeren ürünler ve yoğun nemlendirme. şu an eskisi gibi değil asla ama %80 çok daha iyi. en yoğun olan yerlerin dışındaki yerler eskiye döndü. en yoğun olan bölgeyede makyaj bazı olarak smashbox'in pore minimizing kullanıyorum. makyajla çukurlar belirginleşmeden nispeten çözüm oluyor.

9 mayıs 2017 11:08