yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • medya (0)

  12. Diziyi izlemiyorum, tek bildiğim şey başrolde yukarıda bahsedilen kaşlının başrol oynadığı. Edwarda da benzeyen bir adam. Benim anlamadığım zaten çok yoğun kaşlı olan birine neden bir de ek kaş çizimi yapılıyor? Çünkü ortaya çıkan görüntü korkunç yani. Ben o kadar doğuda gezdim, Arap ülkesi gördüm ,ispanya görmüşlüğum var 3 gün de olsa. Böylesi korkunç ve kapkara olanını hiç görmedim. Biraz önce ekşideki yorumlara bir baktım, herkes kanıksamış. Kimse kaştan ve bunun adamı ne hale koyduğundan bahsetmiyor, herkes memnun. Oysa ortada bu kaşlar dururken ne dizi kalır ne bir şey. Çok tuhaf.

  30 mart 02:34

  11. sete promosyon dalga maşası gelmiş sanırım pelosundan seyran'a hepsinde dalgalı saç var şu an, güldüm tamam değiştirebiliriz kanalı çünkü kaşlı çocuk çok bağırıyor. 

  29 mart 22:40

  10. uzun zaman sonra yeni sezon ilk bölümüne bir bakayım dedim, ve tahammül edemedim kapattım. allah aşkına feritle seyranın cinsel çekimli sahnelerinin cringeliği neydi öyle? diyaloglar falan gerçekten sanki dizi wattpad yazarlarına bırakılmış gibi

  19 eylül 2023 14:55


  9. İsminin derhal Şiddet Yalısı, Yalıda şiddet vs gibi değişmesi gerektiği dizimsi bir şey. Rezalet. Diziyi arka arkaya izleyerek hızlıca bitirdim, her bölüm birbirinin aynı. Türk halkı şiddet, mağduriyet, dram, acı sever diye aşırı saçmalanmış. Bir kere mantık hatalarıyla dolu olduğunu çok daha iyi anlıyorsunuz arka arkaya izledikçe. Bu seyrana neler neler yapan Ferit'e nasıl aşık oldu bu Seyran mesela, hangi ara oldu. Bazı yerler çok hızlı geçilmiş.

  Dizideki tüm kadınlar stockholm sendromu yaşıyor. Kendilerini aldatanlara göz yumuluyor, aşkla sevilmeye devam ediyorlar. Kendilerine şiddet uygulayanlar terk edilmiyor.

  Birleşip çekin gidin aga. Baba korkusu yaşıyorlar zorla evlendiriliyorlar ancak bu kadar tutucu babaları kızlarının mini eteğine suratındaki makyaja mesela karışmıyo. (ki karışmasın bir zahmet de demek istediğim enteresan mantık hataları var)

  4 haziran 2023 08:34

  8. Bu başlığa ikinci girdim. Bugün yayınlanan bölüm ile ilgili paylaşımları gördükten sonra tekrar yazıyorum: alenen, açık ve net şekilde topluma kocanız size nasıl eziyetler ederse etsin, size el de kaldırsa, okumanıza mani de olsa, gururunuzu yerlebir de etse, size seni öldürürüm de dese sizi koruyup kollayan bir aileniz yoksa kocanıza mahkumsunuz, dizinizi kırıp kocanızın yanında eziyetlerine göz yumup kalmıyorsanız, gurur yapıp ayrılıyorsanız başınıza gelecek türlü belayı hakediyorsunuz mesajı vermektedir. 2023 yılında toksik erkekliğe bu kadar hizmet eden ve kadın düşmanlığı pompalayan böylesi bir yapım benim ülkemde üretilip yurtdışına pazarlandığı için utanıyorum. 

  29 nisan 2023 03:54

  7. Son bölüm(boşanma evraklarını imzaladıkları bölüm) beni yerden yere vurdu.Duygusal dönemindeyim sanırım Ferit'in o halini izlerken gözlerimden yaşlar süzüldü.Kayahan'nın şarkısı da tuz biber oldu.Saçma sapan bir dizi cidden o tartışmaya kapalı.Seyran'ın inadı insanı sinir hastası ediyor.Suna'yı zaten izlemeye tahammül edemiyorum sürekli titreyen ve ağlayan cesaretsiz çaresiz insan profili.Pelin ve annesi faktörü saçma sapan bir hâl aldı nereye varacak bilmiyorum .Asuman ve Fuat sofraya oturup oturup kalkıyorlar.Sultan arada bir Ferit'e yanlıyor ne alaka.Suna ve Seyran'ı evlendirmeye çalıştırdıkları iki kardeş çok uçlarda psikopat karakterler olmuş normal insanlar olabilirlerdi.

  27 nisan 2023 11:47

  6. yalı çapkını en son yayınlanan bölümü izlediğimde gerçekten tahammül edemedim. seyranın inadı beni benden aldı. izleyesim gelmiyor artık.

  26 nisan 2023 09:56


  5. Baslarda izliyordum ama bu tarz sonu cok belli agdali dizileri izlemek yerine gozumun bebegi, birlikte buyudugum yasak elmamin son bolumlerinin tadini cikarmaya odaklandim. Y a he, anadoludan gelmis portlek gozlu bir kizim muhtesem peri masali aski mi olacakti? Yani ben senaristleri gercekten anlayamiyorum.

  25 nisan 2023 18:28

  4. sadakatsizde bir kadın kendi hür iradesiyle cinsel ilişkiye giriyor diye ceza yazan rtük bu diziyi nasıl kaldırmaz? uzun uzadıya bir şeyler yazmaya gerek yok. topluma zarar niteliğinde olan bu dizi ve benzerlerinin acilen kaldırılması gerekiyor. umarım yeni gelecek olan iktidar hızlı adım atar :)

  24 nisan 2023 04:37

  3. Çok tehlikeli bir dizi. Aşk diye gösterdikleri toksik ilişki güzelleyici, kadına yönelik fiziksel, psikolojik ve ekonomik şiddetin dibine vuran bir senaryo. Bu diziyi ilk 10 bölüm izledim. Bunda Mert Ramazan Demir ve afra Saraçoğlu'nun yetenekli oyuncular olması ve güzel ekran yüzleri büyük etkendi. Ancak dizinin gidişatı çok anormal bir yere gitti ve ben Kızılcık şerbetine kaydım.

  Son yaşanan gelişmelerden sonra ise kızılcık şerbetine gelen ekran yasağının gerçekten siyasi bir kararla alındığını düşünmemek safi aptallık olur. Zira kızılcık şerbeti bambaşka dünyaların kadınlarının birbirine desteğini ve güçlenmesini anlatırken,aynı gün yayınlanan rakibi yalı çapkını kadına şiddetin dibine vuruyor. Çok mide bulandırıcı bir senaryo. Dün denk gelince izledim ve resmen dişlerimi sıktım, başkası adına utandım. Aklı başında kim böyle bir senaryo yazabilir, akıl alır gibi değil. "Gerçek hikayeden uyarlanmıştır" adı altında senaristlerin tüm şiddet dolu fantezilerini, iç dünyasını yansıtması son zamanlarda moda oldu.

  Madem halk çok düşünülüyor, kızılcık şerbetine yapılan denetimin bir benzeri de bu diziye yapılmalı. "Ferit Korhan" gibi ruh hastası erkekler, genç kızların gözünde sempatikleştirilmemeli. Ya olur mu insanlar diziden mi etkilenecekler dersiniz belki, ben de derdim eskiden ama bu noktada 90lar dizileriyle sakince geçinip giden halkın, mafyatik oluşumlara sempatisinin deli yürek, kurtlar vadisi gibi dizilerle arttığı, silahlanmanın normalleştiği akla gelmeli. Acilen el atılmalı.

  22 nisan 2023 12:24 22 nisan 2023 12:26