sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (63)
 • medya (1)

1. doktorlar -en azından benim karşılaştıklarım- tarafından tavsiye edilmeyen, hatta ölüme yol açtığı söylentileri dolaşan doğum kontrol hapı. kendi tecrübelerimden yola çıkarak diyebilirim ki, vücudun tüm suyunu emiyor. kupkuru kalıyorsunuz. tabi ki doğum kontrol haplarının yan etkileri kişiden kişiye değişiyor, ama yasmin'in bende yarattığı etkiler gerçekten kabus gibiydi. lanetliyorum.

9 ekim 2013 12:18

2. yan etkilerinden biri de cinsel isteksizliktir

25 aralık 2013 23:30

3. her doğum kontrol hapında olduğu gibi bu hapta da birçok yan etki bulunmaktadır. Bu yanetkileri daha az hissetmenin bir yolu olarak gece yatma saatinize yakın bir saatte hapı kullanmanızı önerebilirim. Ben bu şekilde gece 11-12 saatleri arasında kullanıyor ve sinir harbi, isteksizlik, vs gibi etkileri daha az gözlemliyorum.

26 aralık 2013 16:59

4. polikistik over hastası olmamdan mütevellit doktorumun kullanmamı uygun gördüğü, eczacılar tarafından da diğer ilaçlara nazaran kilo aldırmadığı iddia edilen doğum kontrol hapı.

kullandığım süre boyunca benim şikemperverliğimden kaynaklanan alımı tenzih edersem kiloyla ilgili bir sıkıntı yaşamadığım doğrudur. ama her gün doz artırarak bünyeme bastığı östrojen kaynaklı yaşadığım uçan sineğe bile kafa atacak kadar sinirlilik ve reklamlardaki molped bebek reklam şarkılarına ağlayacak kadar duygusallık beni fazlasıyla yorup hırpaladı. bu süreç içerisinde bana azıcık tebessüm ettiren bir şey olduysa o da göğüslerime verdiği über dolgunluk oldu. kullanmayı bırakınca benimkiler tabi tekrar fısss... :( çok üzülüyorum sözlük.

26 şubat 2014 20:14

5. 2 sene önce (gbkz: polikistik over) teşhisi konulmasından sonra yaklaşık 1 sene kullandığım doğum kontrol hapı. kisti küçültmek konusunda güzel işler başarmış olsa da bende öyle bir mide bulantısı yapıyordu ki toplu taşıma kullanacağım zaman yanımda poşet taşır olmuştum. bir mekanda sabit olarak bulunduğumda da sanki karnım acıkmış gibi hafif bir bulantı yapıyordu, sayesinde özellikle uyumadan önce çok yedim. neyse ki kilo alma problemi yaşayan biri olduğumdan o konuda kötü bir etkisi olmadı, yoksa öyle böyle yemedim yani.

1 senedir de (gbkz: yazz 24+4) kullanıyorum. sanki hiçbir şey kullanmıyor gibiyim, o kadar hafif. herkese iyi gelen marka değişebiliyor tabii. doktora danışıp biraz da deneyerek bünyeye iyi gelen markayı bulmak lazım.

5 eylül 2014 15:21

6. Sözlükte yapılan olumsuz yorumlar adeta "Yan etkileri kişiden kişiye değişir." savının kanıtı. Zira Diane'den sonra adeta cennet gibi gelmiştir bana bu ilaç. İlla kullanmak istiyorsanız doğum kontrol hapı, yan etkilerinin geçmesi için biraz süre tanımak ve geçmezse değişik hapları denemek en garanti yöntem. Kiminde deli gibi yan etki gösteren ilaç bir başkasında son derece rahat olabiliyor zira.

20 ekim 2014 03:08

7. Evlenmeden önce kullanmaya başladığım ilk doğum kontrol hapıydı. fakat ben de ciddi bir yan etkisi oldu. Ben de regl olmadığım zamanlarda da ara kanama ortaya çıkardı. Yani regl dönemlerimin arasında alakasızca kanamam oluyordu. Sonra yazz 24+4e geçtim. Sorunum ortadan kalktı. Yine de çok gerekli bir şey değil, korunmak için. Niyetiniz sadece korunmaksa doğum kontrol haplarından daha zararsız seçenekler mevcut.

20 ekim 2014 12:58

8. ilk adet dönemimle birlikte yaklaşık iki ay boyunca kullanmam gereken doğum kontrol hapı. kistim çok riskli bir durumda iki ay içerisinde yasmin ile birlikte herhangi bir küçülme yaşanmazsa sanırım bıçak altına yatmak durumunda kalacağım. bu değilde gözümü yan etkileri korkutuyor,hiçbirine maruz kalmak istemiyorum:( god please bari bu konuda yardımcı ol?

20 ekim 2014 13:16

9. regl düzenimin afedersiniz içine eden hap. bunu kullanmadan önce saat gibi işleyen bir sistemim vardı. 27-28 bilemedin 30 günü geçmezdi. 2 ay kullandım, tarihlerim sapıttı, sinir stres yarattı bende. ilacı kullanmayi biraktim umarim yakin zamanda normale dönerim.

20 ekim 2014 14:16

10. Regl düzensizliğim için doktorumun yazdığı hap.

17.günümdeyim daha önce doğum kontrol kullanmadığım için karşılaştırma yapamıyorum. Ama bende acayip iştahsızlık yaptı mis gibi kilo verdim.

Depresyon yaratıp yaratmadiğından emin değilim çünkü zaten ayrılık acısı, gelecek kaygısı, sınav stresi nedeniyle depresyon yaşıyorum.

etkilerini ilerleyen zamanlarda gözlemleyip burayı editlerim.

Edit: çenemde ömrümde ilk defa karşılaştığım kistik sivilcemsi birşey çıktı. Bu sinsirelladan şüpheleniyorum.

19 mart 2015 11:05 19 mart 2015 11:10