yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (18)
  • medya (0)

  1. genellikle bölümlerinin çoğunluğu yazlık/köy gibi mekanlarda geçen, genel standart üzerinde konusu olmayan (zengin kız/fakir oğlan veya zenginken fakir gibi görünmek zorunda kalan kız vs.) ve çoğunlukla 3 ay süreceğini herkesin baştan kabullendiği ancak kış döneminde de devam ederse herkeste büyük şaşkınlık uyandıran diziler.

  23 haziran 2016 12:20

  2. Her beş yaz dizisinden biri mutlaka ege'de geçer. Konuları genelde birbirlerine benzer. Beğenilen diziler kış sezonunda da devam eder.

  23 haziran 2016 20:07

  3. İstisnasız hepsinde esas oğlanla esas kız ten tEmasına girdiği an fon müziği eşliğinde en az on dk öyle duruyolar.anlayamıyorum zamanı doldurmaya mı çalışıyolar? bi de şimdi sürekli esas kız esas oğlanın kucağına düşüyor nasıl oluyosa.hiç yaşayan var mı acaba reelde böyle şeyleri..

  23 temmuz 2016 23:21

  4. pek televizyon izlemeyi sevmem haberler dışında ve bilgi yarışmaları dışında ama bu aralar NO:309 a takıldım güzel diziye benziyor

  24 temmuz 2016 14:26

  5. geçen sene nedensizce sevdiğim yaz dizilerinden sonra bu yaz kafamı dağıtamayan kalitesiz işlerdir.

  24 temmuz 2016 20:05

  6. çekilin biraz isyan edicem. kiralık aşkla birlikte türeyen kadını sürekli yan işlere koyarak bilinçaltlarımızı yıkayan diziler. kiralık aşkta kadın asistan vardı. bu yaz bi bakıyorum özel şoför kadın bi bakıyorum aşçı kadın ve bunlarla beyaz atlı aşırı zengin başarılı erkeklerin aşkı... wtf? ulen bir kere de yönetim kurulu başkanı kadın olsun da onunla fakir oğlanın aşkını izleyelim.

  5 temmuz 2017 14:06

  7. Üsteki girdi sahibi arkadaşıma katılmakla birlikte anlam veremediklerimde var..şimdi bu söyleyeceklerim türkiye için geçerli tabiki..

  Bizim insanlarımız izledikleri dizilerde kendilerinden bir şeyler gördüğü için mi seyrediyor yoksa yaşayamadığı hayatlara tanık olmak için mi seyrediyor?

  Son zamanlarda ki romantik komedi furyasından anlayacağımız üzere boğazda bir yalı, yakışıklı ve tabiki zengin bir jön ve onun etrafında ortadan hallice sempatik, çocuk ruhlu ve bir o kadar gururlu jöndamımız zaten sadece filmlerde rastlanabilecek bir aşka yelken açmasını konu alan diziler izliyoruz..tabiki bu tarzı seven kitleler vardır kesinlikle saygı duyuyorum ama bir dizinin diğer diziden farkı ne ki onu anlamış değilim..insanlar gerçekte yaşayamadıkları izlemek istiyorlar burdan bunu anlıyorum..

  Lakin; bende daha bizden karakterlerin,daha gerçek hayatın içinden, daha yaşanmışlıkların fazla olma ihtimalin üzerinde olan yapımları izlemeyi sevenlerdenim..tabiki dramın dibine vurup acıtasyonu tavan yapan diziler olsun demiyorum ama atıyorum adana da 3 hasat kaldıran çiftçilerinde yaşamları merak konusu olmaz mı? Hele ki onların yaşadıkları aşklar bence herkeste daha ilgi görmez mi? Bu bir misal tabiki..bizim ülkemiz de bilimkurgu,fantastik,biyografi tarzı dizileri daha kesfedebilmiş ne bir yapımcı ne senaristler var bunlara hiç girmiyorum bile..

  Sadece demem o ki bu ülkede üniversite sınavını kazanamayan gençlerinde yaz tatilleri oluyor ve çalıştıkları işlerde böylesi tesadüfleri yok.. hayatta zaten böyle tesadüflerde yok..ah bir de bunu düşünüp dizi çeken insanlar olsa...

  5 temmuz 2017 16:23

  8. tırt ve tırtötesi dizilerdir. bu yüzden bu dizileri izleyen yaş ortalaması 20'yi geçiyorsa o insana şüpheyle yaklaşıyorum.

  6 temmuz 2017 15:32

  9. cogunun konusu aynidir ve yaz temali yerlerde cekilir.. kadrosu genctir ve az unlulerdir, yada yeni yuzler ortaya cikar bu dizilerde.. komedi tadinda, ama komik olamayan, absurd olan sacma sapan dizilerdir.

  entrikasi azdir normal sezon dizilerine gore ama yine de araya sikistirilir..

  cogu kis sezonunu goremeden televizyona veda eder..

  6 temmuz 2017 15:38

  10. yazın canınız mı sıkılıyor, yapacak bir şey bulamıyor musunuz, eve hapis mi oldunuz? o zaman bir diy projesiyle sizlerleyiz.

  işte kendi yaz dizisini kendi çekmek isteyenler için olmazsa olmaz 5 adet karakter:

  1- annesiyle mütevazı bir hayat yaşayan, tercihen moda tasarımı alanında henüz keşfedilmemiş bir dehası olan, çalışkan, sakar mı sakar, bir o kadar sevimli, mahalle eşrafınca çok sevilen, gururundan taviz vermeyen bir adet genç kadın.

  2- çatır çatır baba parası ezen (tek çocuk olması önemli), holding veliahtı veya halihazırda yöneticisi, etrafı komple aptal ama güzel kız dolu, gelgelelim bu kızların hiçbirini benimseyemeyen, içten içe yaşadığı bu ışıltılı hayatta gerçek bir aşkın eksikliğini duyan

  veya;

  ebeveynlerinden biri tarafından aşırı şımartılan, esas kızımızla tanışana kadar gerçek aşkın varlığına inanmayan, gelsin çıtırlar şeklinde yaşayan, bebek yüzlü, arkadaşlarının göz bebeği, sözünün eri bir adet genç adam.

  3- gözü daima yükseklerde, hayallerindeki zengin erkeğe kapağı atmak için her şeyi yapmaya hazır, esas kıza göre belirgin ölçüde daha az güzel, kızımızı "kızım aptal mısın yaağ, bulmuşsun böyle kaymak gibi çocuğu, kaçırılır mı?" minvalinde durmadan fiştekleyen bir adet yakın kız arkadaş.

  4- "eki eki ve de eki eki , bro eki, kanka ehi , adamsın eki" modunda, yakışıklı değil ama sempatik, kankası için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır, temiz kalpli ve geri planda bir adet yakın erkek arkadaş.

  5- fettan, kıskanç, sinsi, entrikacı, aşırı bakımlı, cemiyet davetlerinden açık arttırmalara koşmaktan eli başına değmeyen bir adet esas oğlan annesi,

  veya

  esas oğlanı hala unutamamış bir adet eski sevgili,

  veya veya

  esas kızın mahallesinde yaşayan ama o "bataklıktan" kurtulmak için, gerek kendini, gerek kızını seferber eden bir adet yenge.

  bunların hepsi olumlu; yeter ki fettan, kıskanç, sinci ve entrikacı olsun.

  -- eeveeet, yukarıdaki karakterleri sağladıktan sonra, siz de kendi harika yaz dizinizi çekebilirsiniz. anılan karakterler sayesinde temel olay örgüsü kendiliğinden gelişecektir. isteğe bağlı olarak senaryoya bazı yeni olaylar ve yan karakterler ekleyerek dizinizi daha renkli hale getirebilirsiniz.

  iyi eğlenceler!

  6 temmuz 2017 16:26 6 temmuz 2017 16:34