sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (20)
 • medya (0)

1. genellikle bölümlerinin çoğunluğu yazlık/köy gibi mekanlarda geçen, genel standart üzerinde konusu olmayan (zengin kız/fakir oğlan veya zenginken fakir gibi görünmek zorunda kalan kız vs.) ve çoğunlukla 3 ay süreceğini herkesin baştan kabullendiği ancak kış döneminde de devam ederse herkeste büyük şaşkınlık uyandıran diziler.

23 haziran 2016 12:20

2. Gerçekten kanalları değiştirdikçe midem bulanıyor. İzlerken onların adına utanıyorum. Hepsi birbirinden klişe, oyunculuklar yapmacık, sakil. Romantik komedi, romantik ege komedisi, romantik zengin patron-fakir kız komedisi çekmeyin yeter artık. Korelilerde güzel durabilir ama siz yapamıyorsunuz kardeşim anlayın artık.

23 haziran 2016 19:44 23 haziran 2016 19:44

3. Her beş yaz dizisinden biri mutlaka ege'de geçer. Konuları genelde birbirlerine benzer. Beğenilen diziler kış sezonunda da devam eder.

23 haziran 2016 20:07

4. İstisnasız hepsinde esas oğlanla esas kız ten tEmasına girdiği an fon müziği eşliğinde en az on dk öyle duruyolar.anlayamıyorum zamanı doldurmaya mı çalışıyolar? bi de şimdi sürekli esas kız esas oğlanın kucağına düşüyor nasıl oluyosa.hiç yaşayan var mı acaba reelde böyle şeyleri..

23 temmuz 2016 23:21

5. pek televizyon izlemeyi sevmem haberler dışında ve bilgi yarışmaları dışında ama bu aralar NO:309 a takıldım güzel diziye benziyor

24 temmuz 2016 14:26

6. geçen sene nedensizce sevdiğim yaz dizilerinden sonra bu yaz kafamı dağıtamayan kalitesiz işlerdir.

24 temmuz 2016 20:05

7. Tüm erkeklerin yakışıklı, tüm kızların fıstık gibi olduğu; herkesin zengin olduğu, zengin olmayanında ilerleyen bölümlerde turnayı gözünden vurduğu; masallardaki gibi kötülerin avucunu yaladığı, iyilerin hep kazandığı; az önce saydığım özellikleri taşıyan yani zengin, yakışıklı, kaslı ve iyi abilerin en temiz duygularla fakir kızın bokunda boncuk bulmuş gibi peşinde koştuğu dizilerdir.

Tabi ki yaz dizisi olunca çerez dizi olsun kafasında olmaları normal, yaz sezonunu kurtarma amaçlı kısır döngülü diziler daha kârlı ama sıktı be kardeşim. Bir game of thrones çekin demiyoruz ama azıcık yaratıcı olun.

(gizlinot: adam olun adam)

(gizlinot: akıllı ol senarist)

11 ağustos 2016 16:21 11 ağustos 2016 17:51

8. çekilin biraz isyan edicem. kiralık aşkla birlikte türeyen kadını sürekli yan işlere koyarak bilinçaltlarımızı yıkayan diziler. kiralık aşkta kadın asistan vardı. bu yaz bi bakıyorum özel şoför kadın bi bakıyorum aşçı kadın ve bunlarla beyaz atlı aşırı zengin başarılı erkeklerin aşkı... wtf? ulen bir kere de yönetim kurulu başkanı kadın olsun da onunla fakir oğlanın aşkını izleyelim.

5 temmuz 2017 14:06

9. Üsteki girdi sahibi arkadaşıma katılmakla birlikte anlam veremediklerimde var..şimdi bu söyleyeceklerim türkiye için geçerli tabiki..

Bizim insanlarımız izledikleri dizilerde kendilerinden bir şeyler gördüğü için mi seyrediyor yoksa yaşayamadığı hayatlara tanık olmak için mi seyrediyor?

Son zamanlarda ki romantik komedi furyasından anlayacağımız üzere boğazda bir yalı, yakışıklı ve tabiki zengin bir jön ve onun etrafında ortadan hallice sempatik, çocuk ruhlu ve bir o kadar gururlu jöndamımız zaten sadece filmlerde rastlanabilecek bir aşka yelken açmasını konu alan diziler izliyoruz..tabiki bu tarzı seven kitleler vardır kesinlikle saygı duyuyorum ama bir dizinin diğer diziden farkı ne ki onu anlamış değilim..insanlar gerçekte yaşayamadıkları izlemek istiyorlar burdan bunu anlıyorum..

Lakin; bende daha bizden karakterlerin,daha gerçek hayatın içinden, daha yaşanmışlıkların fazla olma ihtimalin üzerinde olan yapımları izlemeyi sevenlerdenim..tabiki dramın dibine vurup acıtasyonu tavan yapan diziler olsun demiyorum ama atıyorum adana da 3 hasat kaldıran çiftçilerinde yaşamları merak konusu olmaz mı? Hele ki onların yaşadıkları aşklar bence herkeste daha ilgi görmez mi? Bu bir misal tabiki..bizim ülkemiz de bilimkurgu,fantastik,biyografi tarzı dizileri daha kesfedebilmiş ne bir yapımcı ne senaristler var bunlara hiç girmiyorum bile..

Sadece demem o ki bu ülkede üniversite sınavını kazanamayan gençlerinde yaz tatilleri oluyor ve çalıştıkları işlerde böylesi tesadüfleri yok.. hayatta zaten böyle tesadüflerde yok..ah bir de bunu düşünüp dizi çeken insanlar olsa...

5 temmuz 2017 16:23

10. tırt ve tırtötesi dizilerdir. bu yüzden bu dizileri izleyen yaş ortalaması 20'yi geçiyorsa o insana şüpheyle yaklaşıyorum.

6 temmuz 2017 15:32