yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (17)
  • medya (5)

  1. Çok ama çok özledigim, jenerik müziğini hala eksiksiz hatırladığım dizi. Çocukluktan ilk gençliğe geçişimin en güzel zamanlarını çağrıştırır hep bana. Şimdi bu kadar sıcak diziler yok maalesef.

  17 eylül 2015 11:10

  2. (link: https://www.youtube.com/watch?v=pzKfdDcfsUA mor koyun) türküsünü sayesinde öğrendiğim samimi dizi-idi.

  18 eylül 2015 11:11

  3. Başlığı canlandırmaya geldim :) Ben baştan başladım bu diziye ve şu anki çoğu diziden çok çok daha sürükleyici ve eğlenceli bence özleyen süslülere de öneririm

  5 aralık 2016 13:21


  4. "goçlarla pilüçler", "müsrüflüğün lüzumu yok", "herhalde galüba sanırsam" , "aslanım gralıçam", "aksaray'a sırtını verdün müydü" en çok da "dağlar daşlar, kurtlar kuşlar, gavlini tutmayanı cadılar dürtüşler" gibi efsane replikleriyle hafızalarımızda yer etmiş lise yıllarımın en sıcak , en hoş anılar bırakan dizisi.

  lisedeki sıra arkadaşımla pazartesi gecesi diziyi izleyip, ertesi gün okulda sanki izlememişiz gibi taklit ede ede birbirimize anlatırdık. (gizlinot: swh )

  en çok da (link: http://youtube.com/watch?v=yrJMGrT-jCc şu ) dizinin naifliğine vurgu yapan en güzel sahnelerden.

  "sıfır bir değer değildir hatta bir sayı bile değildir . ancak başka bir sayının yanına gelince değer yaratır, tıpkı sevda gibi. sevdanın da tek başına bir değeri yok, ille de biri olmalı. sıfır ne kadar çoksa sayı o kadar çoğalır. sevda ne kadar çoksa insan o kadar çoğalır, büyür.

  sana dese ki biri sevdamı al, kendine ekle, bir ömür ile çarp, sonra sonsuza eşitle. yine değeri sıfır mı olur senin için? "

  bir matematik dahisinin diliyle aşk, daha güzel anlatılamazdı herhalde.

  5 aralık 2016 17:23

  5. Bence gençlere örnek teşkil eden sıcak bir aile dizisiydi. Okullarını bitirmeye çalışır,arkadaşlarına değer verir ve herşeylerini paylaşırlardı. Goçlar pilüçleri yatağa atma derdinde değildi.

  Seksi tabi ki ayıplamıyorum ama kadınla erkeğin yan yana olduğu her an sevişme öpüşme sahnesi olmasından ben bıktım. Arkadaş ve kardeşçe duygular kalmamış artık dizilerde. Ki Haydar'ın o saygılı aşkına hayrandım. Berat bile yola gelmiş Asiye ile yuva kurmuştu.Birbirlerine tuzak kurmuyor gerektiğinde hepsi biri için seferber oluyordu

  .

  Ben bu sıcacık duyguları çok özledim. Çocuk için birbirini aldatan çiftlerden olmayan Vahit ve Zeliha'yı özledim. Cansu,Ayten,Rüya,Armağan dostluğunu özledim. Recep ile Haydar'ın kardeşliğini (kuzenler) köyden şehire adapte olurken kimliklerini,saflıklarını,ahlaklarını kaybetmemelerini özledim. Bu kadar da olmaz dedirten Meryem'i özledim.

  Bu dizi şimdi olsa Vahit emmi o sapık bakkallardan olur kiracılarına göz dikerdi. Asiye ile yasak aşk yaşarlardı. Recep ile Haydar şerefsiz olurlardı. Kızlar birbirlerine tuzak kurardı şantaj yapardı. Beratın o zamanki kötülüğü şimdi o kadar masum kalıyor ki

  Bende geçen sene tekrar başladım ama 30lu bölümde kalmıştım. Şimdi tekrar izlemeyi istiyorum. Onlarla o evde yaşamak isterdim bir süre. Entrikayı da severim ama ne olur böyle sıcacık aile dizisi yapsalar :( şuan hatırladım duygulandım gözlerim doldu inanır mısınız

  5 aralık 2016 17:39

  6. en sevdiklerimdendi. artık başaramıyorlar böyle samimi, sıcak diziler yapmayı, orijinal karakterler, izlenilesi hikayeler yaratmayı. aslında yabancı dizilere bakıp aynısını yapmak yerine yedi numara, yeditepe istanbul, şaşıfelek çıkmazı gibi dizileri örnek alsa şimdiki senaristler çok iyi işler çıkabilir diye düşünüyorum.

  izlemeyenlere şiddetle öneririm.

  5 aralık 2016 17:39

  7. vakti zamanında bayılarak, kahkahalara boğularak izlediğim müthiş esprilere sahip sıcacık dizi. Keşke yine olsa, yine izlesek. Her dönem kendini izletebilecek bir klasik olduğunu düşünüyorum. Her karakter kendi kendine başroldü resmen.

  6 aralık 2016 08:00


  8. 7-8 yaşımdaydım. Okuldan gelir takılırdım işte kendi çapımda. Annem de bir süre sonra akşam yemeğini hazırlamayı bitirmiş olurdu. Geçerdik salona, bir koltuğa yanyana uzanarak izlerdik. Karakterler ve ev haricinde çok şey hatırlamıyorum ama beni çok eğlendirirdi, mutlu olurdum izlerken. O zamanlardan iki dizi var işte biri yedi numara, öteki de ayrılsak da beraberiz.

  6 aralık 2016 22:08

  9. İlkokuldayken izlemiştim detaylarını pek hatırlamıyordum (link: https://www.instagram.com/p/BedPj14goBW/ şu) fotoğrafın keşfette karşıma çıkmasıyla ara ara açıp izlemeye başladım. Bence türk televizyonunda bugüne kadar yayınlanmış en naif dizi. Ekranda şu an yayınlanan ve son yıllarda yayınlanmış dizilere bakınca Toplum olarak var olan birçok değerimizi kaybetmişiz ya da bu değerlerimiz unutturulmaya çalışılıyor gibi geliyor bana.

  Şimdi bi dizide kızlı erkekli bir grup öğrenci ve ev sahipleri aynı evin içinde yaşayacak ve herkes sırayla birbirinin sevgilisi olmayacak, mümkün değil. Sanki bir kadın ve erkeğin bulunduğu ortamda duygusal ilişki ve cinsellik dışında arkadaşlık, karşılıklı saygı ve sevgi olamaz gibi işleniyor konular. En aklı havada ve en saf karakterler bile dolu dolu konusuyor. Ne entrika ne şiddet mis gibi dizi.

  ilgili medya:
  5
  18 şubat 2018 10:09 18 şubat 2018 10:12

  10. gelmiş geçmiş en başarılı dizilerden biri. 2000'li yıllarda bugünlerimizden daha gelişmiş olduğumuzun göstergesi. Oyuncularda güzellik, beden vs kaygısı yok. kasıntı değiller, ekrana bakarken seksi bakacağım, yok erkeksi duracağım, yok dudaklarımı şöyle büzeyim falan diye bir dertleri yok. Diyolaglar muhteşem, senaryo, oyunculuklar doğal. O sıcaklığı neden kaybettik bilmiyorum.

  Gerçek arkadaşlık, gerekçten kan bağı olmadan da aile olabilmek, aşk ama süslerle yapaylaştırmadığımız aşk. Bu dizi bunları anlatıyordu. Özlemle anıyorum.

  18 şubat 2018 10:21