yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (0)

  1. Mükemmel bir site. Gerçekten tek kelimeyle mükemmel. Asyalı markaları satıyor özellikle japon, kore, Tayvan vs. Türk lirası üzerinden de satış yapıyor ve harika indirimleri var. Şöyle diyeyim sephoradaki bilmem kaç yüz liralik skinfood maske kavanozunu %80 indirimle 40 liraya bulabilirsiniz. Kozmetik, cilt bakımı,kıyafet, ayakkabı, aksesuar herşey var. Şimdiye kadar nasıl keşfedilmemiş hatta bir başlığı bile yok anlamadım.

  8 mart 2018 13:34

  2. benim sürekli alışveriş yaptığım bir site. fiyatlarını çok uygun buluyorum. cosrx, missha, klairs ürünlerini en uygun burada buldum. her şey düzgün paketli geldi, hiçbir sorun yoktu ürünlerde bugüne kadar.

  gönderim süresi uzun, bir ay beklediğim oldu. zaten tahmini bir varış süresi yazıyorlar adresi yazınca. o süre de bir iki gün sapmayla tutuyor genelde. ben de alışverişlerimi ona göre ayarlıyorum, ne olur ne olmaz diye bir ay hesaplıyorum.

  türkiye'ye 20 euroluk bir alışverişim sorunsuz geldi. 4-5 euro gibi bir kargo ücreti vardı ama o haliyle bile türkiye'deki fiyatından daha ucuza gelmişti alacaklarım.

  onun dışında genelde alacaklarımı biriktirip 35 euroluk alışveriş yapıp ücretsiz kargo seçeneğini kullanıyorum (yurtdışında). türkiye'ye de bu seçenek var ama hiç kullanmadım açıkçası gümrüğe takılma riskinden.

  8 mayıs 2018 20:29 8 mayıs 2018 20:51

  3. maalesef yesstyle dan aldığım ürünler gümrüğe takıldı. 260 liralık bir alışveriş yapmıştım. türkiye'ye ücretsiz kargo seçeneği ise 220 lira. türkiye de aşırı yüksek vergiler yüzünden bir şey alamaz olduk. türkiye'de satılan çoğu ürünleri dolar kurunun şu anki haline rağmen yurt dışında yarı fıyatına hatta indirimlerle yarı fiyatından çok daha ucuza bile bulabiliyorsunuz. insan kendini aptal gibi hissediyor gerçekten. halk olarak çok güzel sömürülüyoruz. bu arada gümrüğe takılmadan yesstyle dan sorunsuz alışveriş yapanlar da var. sadece alışveriş yaparken gümrüğe takılma riskini de hesaba katın derim.

  5 ocak 2019 00:16


  4. Ben uygulama üzerinden sipariş verdim. Ürünler tl üzerinden fiyatlandırılıyor.  Paketlemesi gayet sağlamdı. Ortalama 20 günde geldi siparişim. 213 tllik alışverişe 16 lira gümrük vergisi ödedim. Merak edenler için söyleyeyim; kargo PTT ile geliyor ve gümrük vergisi oraya ödeniyor. Uygulama içinde üyelik seviyeleri var. Belli bir süreden sonra bronze üyeliğe yükselip ürünlerde yüzde üç indirime sahip oluyorsunuz. Instagramdan uygulamayı takip ederseniz silver üyeliğe yükselip ürünlerde otomatik yüzde altı indirim oluyor. Zaten bunun dışında da genelde indirimler var. Ben şahsen ürünlerin gayet uygun fiyatlı olduğunu düşünüyorum, özellikle Bioderma, La roche posay vb. markalarla karşılaştırıldığında. 

  Edit: Yeni siparişim gümrüğe takıldı. Chico y chica bsalic 2.0, apieu pıre sun block, pyunkang yul acne toner, iunik gel cream sipariş etmiştim. 247 tl tutmuştu. Kozmetik kapsamına giriyor, anca doktor reçetesiyle alabilirsiniz dendi. Gittiğim doktorlar ya sistemde yok yazamam, manuel reçete yazmayı bilmiyorum dedi ya da ben sana krem yazayım dedi. Kısacası yazmadılar. Bundan önceki sipariş niye takılmadı diye soruyorum, o bizi ilgilendirmez diyorlar. Neye göre geçiyor, neye göre takılıyor anlamadım. Gümrük memurunun iyi anına denk gelirseniz ne mutlu size. Gelmeme riskini göze alın.

  29 temmuz 2019 18:47 11 kasım 2019 14:17

  5. Geçen yıla kadar sorun yaşamazken geçen yıl yapılan gümrük değişiklikleriyle artık kozmetik ürünü alamadığım ve her sipariş için artı olarak gümrük vergisi ödenecek olan site. Siparişlerimden biri gümrükten geri çevrilmiş ve onlara da geri dönmemiş kim bilir nerede. Bunun dışında ekspres kargo seçmezseniz gelmesi 3+ ayı bulabiliyor, takip kodunuz da olmuyor. Yani riski göze alırsanız Türkiye'de olmayan markaları veya olan ama çok pahalı olan ürünleri daha ucuza satın alabilirsiniz. Bir de ''friend rewards credit'' diye bir şey yazıyor, sanırım arkadaşınızın kodunu kullanarak alışveriş yaparsanız birlikte indirim kazanıyorsunuz. Hiç kullanmadığım için ayrıntılardan emin değilim ama siteden alışveriş yapan süslü varsa kodlarımızı değişebiliriz.

  Edit: Artık sitesinde "shipping destination"lar arasında Türkiye yok. 

  23 şubat 2020 10:29 14 mayıs 2020 14:11