yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  you

  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (48)
  • medya (1)

  1. Spoiler İçerir......

  Netflix’in kitap uyarlaması dizisi. sosyopat bir aşk ve birkaç cinayet. Aşk için neler yapabilirsinizin cevabı burada. İlkin sıradan bir romantik dizi gibi başlayıp birine bağımlı olmanın neler yaptırabileceği konusunda sizi aydınlatıyor. dexter’a yaptığı göndermelerle de beni benden aldı. Gossip Girl Dan burada başrol, orada da hiç sevmezdim burada nefret ettim. Elizabeth Lail, müthiş bir oyuncu. Bakın görün hem güzel hem de iyi oyuncu çıkabiliyor sayın Türk yapımcılar. 

  28 aralık 2018 20:54 31 aralık 2018 16:27

  2. az önce bitirdiğim dizi. başrollerden beck rolündeki kadının oyunculuğunu başarılı bulmadım. ama joe karakteri gerçekten çok iyiydi. onun dışında hikaye klasik takıntılı, saplantılı, mental problemleri olan birinin  “aşkı” ve akabinde gelişen olaylar. bizim türk yapımı fi geldi aklıma izlerken. son olarak, etrafımızda joe gibi insanların çok fazla olduğunu düşünüyorum hatta bence hepimizin içinde birer joe var kabul edelim. kısacası güzel dizi, akıyor, sıkmıyor. tavsiye edilir.

  30 aralık 2018 23:29

  3. Son zamanlarda başladığım tüm diziler yarım kalıyordu, bu diziyle beraber sahalara geri dönüş yaptım. Oldukça akıcı ve güzeldi. Seri katil, psikopat, platonik aşk, saplantılı aşık konulu dizi sevenler mutlaka bakmalı. Eksikleri elbet vardı, baş karakter için her sey fazla yolunda gidiyor ama olsun sonuçta gerçek olmadığını bilerek izliyoruz. Güzeldi. İzleyelim, izletelim.

  ———-spoiler—————_

  Off Joe sen nasıl bir psikopatsın. Delirttin beni. Zeki ve çok iyi konuşuyor, manipüle kralı resmen. dünyadaki en korkunc insanlardan biri bence. Sempatik görüntüsünün altında tam bir şeytan yatıyor. Asla yaşadığın şey aşk değil; tam bir saplantı ve psikopatlık. Yazık ettin bir sürü insana. :(

  Beck kusura bakma ama tam bir salaksın. Bu kız en saf dizi karakterleri sırasında ilk sıralarda yer alır. Çok dengesiz ve drama yaratmaya bayiliyor. Azıcık açsan gözünü bunların hiçbiri yaşanmazdı :(

  —————spoiler————————

  3 ocak 2019 21:05 3 ocak 2019 21:06


  4. Son zamanların popüler netflix dizisi. İki günde tüm sezonu bitirdim. Başrolde gossip girlden hatırladığımız dan karakteri var. Takıntılı bir sosyopatı canlandırıyor ve içindeki şiddetti aşk kisvesi altında sürdürüyor. Dizi fena değil mantık hataları elbette var ama sürükleyici izlenebilir. Fakat insanlara olan iki gıdım güvenim vardı onuda aldı götürdü.... Söylemek istediklerim bu kadar.

  5 ocak 2019 01:36

  5. Dün akşam başladığım ve bugün bitirdiğim, Netflix yapımı sezonu 10 bölümden oluşan, şimdilik tek sezonluk dizi.

  İnternetten okuduğum kadarıyla insanlar korkmuş, gece uyuyamıyormuş falan izleniyorum korkusuyla.

  Gururuma Lonely boy’dan korkmayı yediremediğim için izlemeye başladım ve açıkçası korkmadım. 

  Takıntılı bir aşık olan Joe Goldberg (penn bagdley) kitapçıda tanıştığı Beck’i izlemeye, onu manipüle ederek hayatına dahil etmeye başlıyor ve olaylar gelişiyor.

  Hatalara vs takılmayacağım, ortalama bir izleyiciyim, benim izlediğim kadarıyla sürükleyici merak ettiren zaman zaman heyecanlandıran akıcı bir dizi.

  Dizi karakterleri gayet sıradan olduğu için bir gün benim başıma da gelebilir diyorsunuz, sanırım izleyici kitlesinin korkmasınn sebebi de bu.

  Diziyi izlerken aklınıza takılan bir çok soru var.

  Mesela sosyal mecralarda hayatımızı deşifre ederken gerçekte farklı olmamız?

  Ya da bu ifşanın bize verebileceği zararlar. Bunlar ilk bölümden beri aklınıza geliyor.

  Ya da sosyal medyada gördüğümüz her şey gerçek mi?

  Ama her bölümde istikararlı bir şekilde size şu soruyu soruyor. 

  Aşk için her şey mübah mı?

  Aşk her şeyi affeder mi? 

  Sanmıyorum ki izledikten sonra içinizde bir romantiklik zerresi kalsın da buna evet diyin. 

  Ya da kim belirliyor kimin aşkının kutsal olduğunu? 

  Sezon gayet merak ettiren bir yerde bitti, dilerim 2. Sezon olur.

  7.5/10 diyor, başarılar diliyorum.

  Daha yazacağım vardı ama unuttum, hatırlarsam editlerim.

  Edit: hatırladım.

  Forumlardan okuduğum kadarıyla başrolü seven ve işte seven adam böyle olmalı diyen bazı ruh hastaları varmış. Bu arkadaşlar için önerilerim (bkz. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi) (bkz. DADDY issues, üzgünüm aklıma başka sorun gelmedi) (bkz. Ceza infaz kurumları, burada daha çok başrol gibi karakterleri bulabilirsiniz) 

  (Bkz. Gazetelerin 3. Sayfa haberleri)

  Keşke aşk için 17 yerinden bıçaklanan ayşe/fatma/hayriye teyze de duysaydı bu söylediklerinizi.

  5 ocak 2019 18:29 13 ocak 2019 11:24

  6. bir sürü mantık hatasına rağmen kendini izlettiren, akıcı bir dizi. izledikten sonra "ya benim de karşıma böyle çıkarsa" korkusu sardı beni, insanlara karşı bir zerre güvenim varsa o da bitti.

  6 ocak 2019 01:44 14 ocak 2019 17:07

  7. Çok sürükleyici bir dizi ama bana bir parça Dexter'i hatırlattı. Yani kahramanımız yanlış işler yapıyor ama sor bi neden yapıyor:) Başroldeki kız (Elizabeth Lail) çok doğal, estetiksiz (ya da öyle görünüyor) ve hafif balık etli olması nedeniyle çok hoşuma gitti. Bu doğallık ve tatlılıkta en son Melis Birkan vardı bizde.

  8 ocak 2019 00:42


  8. Teenage kesime ya da bu tarz dizileri sevenlere daha fazla hitap edebileceğini düşündüğüm dizi. Dexter ile tek ortak yönleri yargı dağıtmalarıdır. Biri daha genel diğeri daha bencilce, biri planlı ve teknik ilerken diğeri plansız ve çokta zeka pırıltısı olmayan şekilde ilerliyor. o yüzden çok ortak noktaları olduğunu düşünmemekteyim. 

  İlk 3 bölüm deli gibi merak ettirirken sonraları artık inancımı kaybetmiş finalde de tatmin olmamış bir şekilde 2. sezonu beklemekteyim.

  Hani çok sevmezsin ama izlemeden de duramazsın, bir şekilde merak eder durursun ve çıtır çerezlik dizilerin arasında yer aşır ya benim için öyle bir dizi. 

  8 ocak 2019 02:03

  9. son zamanlarda izlediğim en sürükleyici netflix dizisi oldu, ben heyecan ve merak içinde izledim. dün akşamüstü izlemeye başlayıp gece yatana kadar bitirdim 1. sezonu, bitirdikten sonra gece doğru düzgün uyuyamadım insanda gerçekten değişik bir ürperti uyandırıyor bence. joe sen nasıl bir karaktersin yeri geliyor adamı hayranlıkla izliyorum yeri geliyor nefret edip tam bir psikopat diyorum. ama adamda şeytan tüyü olduğu kesin, oyuncu(penn badgley) bu saplantılı karakterin oldukça yakıştığını düşünüyorum.  

  dizinin en sevdiğim yanı günümüz sosyal medyasının özellikle insan ilişkileri ve gerçek hayatımızla ilgili neler yansıttığını çok iyi gösteriyor olması, verilmek istenen bu mesajı kendi adıma başarılı buldum.

  1. sezonun son sahnesini yeteri kadar heyecanlı ve tatmin edici bulmadım ama yine de 2. sezonu merakla bekliyorum. 

  9 ocak 2019 12:33

  10. Geçenlerde iki günde bitirdiğim netflix dizisi. Güzeldi sıkmadan ilerleyen bir dizi. Paranoyanız varsa biraz arttırabilir, joe adındaki takıntılı birinin beck e olan aşkı ve gelişen olayları anlatıyor. Sonu beni tatmin etmedi, 2. Sezona ihtiyaç duyan bir dizi olduğunu düşünmüyorum açıkçası. 10 bölümde tamamen bitseydi daha güzel olurdu bence

  9 ocak 2019 16:20