yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20)
  • medya (0)

  1. 100 yılda bir burada çok gömülürse video izlediğim için daimi üyesi olduğum boykottur.

  27 ekim 2017 10:58

  2. artık nasıl makyaj yapmam gerektiğini, ürün denemeyi ve seçmeyi birinin beğenisine ve önerisine göre değil, kendi cildim ve onun tepkisine göre yapmayı öğrendiğimden uzun zamandır bu tür videoları izlemeyi bıraktım. artık ilgimi çekmiyorlar. zaten birkaç isim hariç birçoğunu zıpçıktı olarak görüyorum. X firmasından gelen ürünler diye video da izlemek istemiyorum. benim para verdiğim şey sana niye bedava geliyor hoşuma gitmiyor. ayrıca çantalarında lavanta kokulu kağıt sabun taşıdığını söylüyorlar ya insanları özendirdikleri en işe yaramaz şeylerden sadece bir tanesi. hiçbir işe yaramıyor o kağıt sabunlar. en son çantada dura dura ya kayboluyor ya da kutusu ıslanıyor :D

  27 ekim 2017 13:00

  3. Markalardan gelenler videosu çekenleri gördükçe boykot yapasım geliyor hepsini. Dün gece nereden denk geldiyse ojelerfora selma’nın markalardan gelen videosuna denk geldim. normalde takip etmiyorum, çekiliş yapıyomuş ve uzun bi liste. verdiklerine baktım, eminim hepsi hoşuna gitmeyip de verdikleri şeyler. videoda benefitler parfümler havada uçuşuyodu. sinir oldum, engeli bastım, markalar boşuna ürün gönderiyolar hepsine.

  27 ekim 2017 14:55 19 aralık 2017 23:44


  4.  babam 65 yaşında video izlemeyi çok sever kendine belgesel felan açardı tarihi Videolar izlerken yahu adamı geçende Enes Batur gülmeme challange izlerken yakaladım sırf trendde onlar var diye merak etmiş 

  27 ekim 2017 15:25

  5. hepsini boykot ederek katıldığım boykottur. ama benim derdim watsons meselesi değil.

  benim esas derdim kendine youtuber diyen yerli-yabancı güruhun sonsuzluğa giden cahilliği, sakilliği ve vasıfsızlığı. özendirdikleri tüketim kültürü, sürekli bir parazit gibi üretmeden, sadece tüketerek yaşamaları. özellikle kadınlar ve kız çocukları üzerinde yarattığı "tüket, güzel ol, mükemmel ol" imajı. duyarsız ve bilinçsiz olmaları ve markaların kölesi olmaları inanın bu temel sorunlar içerisinde ancak ve ancak minik bir "sonuç" olabiliyor. bu insanların hemen hepsi -en başarılı yabancı youtuberlar dahil olmak üzere- ölümüne vasıfsız insanlar, verdikleri mesajlar çok çok ama anlatamayacağım kadar çok zararlı. içlerinde en vasıflı olanı bile hiçbir yaraya merhem olmayan konularla ömrünü çürütüyor.

  ben bir kadın olarak, kadınlara yönelik kanallarda mühendisler, doktorlar, avukatlar görmek istiyorum. bunların en başarılılarını görmek, kendime rol model edinmek ve bilinçlenmek istiyorum.

  e tabii ki makyaj kanalı vs. olur, hiç olmasın hepsi çok kötü demiyorum, ama artık yeter. bugün 14-15 yaşındaki kız çocuklarının süperegosu sebile'nin ultralüks yaşantısıyla, bilmemkimin cilt alt tonu üzerine vecizeleriyle, ötekinin saçma sapan goygoylarıyla doluysa, bunun en büyük müsebbibi 2015ten sonra patlama yaşayan bu tarz youtuberlardır.

  27 ekim 2017 23:09

  6. Doğal destekçisi olduğum boykot. Abone filan değilim hiçbirine. Ürün ve gelen hediye videolari, x ayı favorileri, benimle 3 gün vb. Zırvaları  vakit kaybı olarak görüyorum. Üç beş kez izledim bitti. daha da gerek yok. Boş boş duvara baksam daha faydalı. Belki meditatif bir etkisi olur. 

  28 ekim 2017 01:06

  7. özellikle makyaj youtuberlarından bahsediyorum; kendilerinden de yayınladıkları her videodan sonra yapılan muhabbetten de acayip baydım. burada bahsedilince kendim de; hepsine değil ama birkaçına merak edip bakıyordum; artık onu da yapmayacağım. beğeniyorum dediğim birkaç yerli youtuberın bile yüzüne bakmıyorum uzun süredir. benim boykotum kısmi bir boykot. yerli makyaj youtuberlarına ve danla biliç'e tık kazandırmayacağım. merak ettiğim ürün varsa gider yabancı youtuberlardan adam gibi swatch yapanını, inceleyenini izlerim.

  zaten bir ürünü merak etme sebebim uzun süredir yerli youtuberlar değil; markalardan (yurtiçi / yurtdışı) gelen mailler, markaların web siteleri, bir de burada yazılan yorumlar.

  ürünü aldıran sebepler de; ürünün kalitesi, kullanışlılığı, yarar sağlama potansiyeli, fiyatı bir de marka/mağaza promosyon ya da sample veriyor mu bunlar önemli ve tabii ki hakkında yapılan yorumlar.

  11 ocak 2018 12:26 11 ocak 2018 12:33


  8. 1- markaların youtuberlara çuval çuval gönderdiği ürünlerin maliyeti, reklam giderleri adı altında müşterinin aldığı ürün fiyatına yansımaktadır. ama marka, müşterisine indirimi, sample ı çok görür. mağazalarındaki müşteri temsilcilerini gerektiği gibi eğitmez; müşteriler potansiyel hırsız yerine koyulur ya da başka aşağılayıcı muamelelere maruz kalırlar. (bkz: paranla rezil olmak)

  2- peşinde binlerce takipçisi olan bu youtuberların en ufak bir sorumsuzluğu yeni nesilleri etkilemektedir.

  3- Yakın zamana kadar vergi ödemeden kazanç sağlıyorlardı. Durum şu an tam olarak nedir bilmiyorum.

  4- İzlememek için bir neden daha (gbkz: tüketmiyoruz kampanyası) dır. izlemezsen, aslında çok da gerekli olmayan o makyaj ürününü almak için kendini de gazlamazsın.

  5- 4.madde ile bağlantılı. Çoğu yerli youtuber, paranın köpeği olmuş durumda. ürün değerlendirmeleri objektif değil. marka, ürününden bahsetmesi için para veriyor, bizimkiler de nereden yalayacağını şaşırıyor.

  6- kötü eleştiriye gelemeyip kanallarından süslü sözlük yazarlarına laf sokmaya ve bizim üzerimizden prim sağlamaya çalışıyorlar.

  7. süslü tarafında gördüm niye boykot ediyoruz ki yazmış biri. ülkeye döviz giriyormuş. o dövizi aynen yurtdışında harcayıp geliyorlar merak etme. ayrıca 3 kuruş döviz girecek diye yukarıdaki nedenleri es geçemeyiz.

  26 haziran 2018 12:52

  9. yaklaşık 7-8 aydır youtuberları izlemiyorum. izlenmelerini yine anlayabiliyorum ama fan olmayı kesinlikle anlayamıyorum. bu insanların hiçbir vasfı olmadığını düşünüyorum, buna rağmen çok para kazanıyorlar ve bunu insanlar üstünden yapıyorlar. bilgilendirici, faydalı içerikler sunan youtuberlarla hiçbir derdim yok fakat markalardan gelen ürünleri beğenip beğenmemelerini, içeriklerini önemsemeden insanlara tanıtan makyaj youtuberlarını, challenge çekip bomboş konuşanları, vlog çekip bize hiçbir faydası olmadan sırf ego tatmini için hayatlarını gösterme çabasında olanları, yurt dışına izlenmelerden kazandığı parayla gidip sanki gittiği yerlerin kültürünü tanıtıyor gibi düşünüp yararlı olduklarını sanan ama yalnızca insanların üstünden geçinip gününü gün ederek insanları keriz yerine koyanları kesinlikle desteklemiyorum. hele o danla bilic gibi dalga geçtiği her şeyi yapıp ben sadece sizi güldürmek için öyle demiştim diyenleri asla desteklemiyorum. izleyicilerine gram değer verdiklerini düşünmüyorum, tek istekleri ünlü olup para kazanmak. hoş, izleyicilerine değer vermek zorunda da değiller ama keriz yerine de koyamaz kimse kimseyi. ayrıca biz onca yıl o okullara binlerce para döküp boşuna mı okuyoruz, para ve güç kazanmak iki tane challenge çekerek gerçekleşiyorsa bu gerçekten salak olduğumuzu gösterir. zira bu insanlara parayı kazandıran, gücü veren de insanlar. biliyorum ki, kıskandığım düşünülerek eksi atılacak bu gönderiye. kıskanmıyorum, yalnızca ortada çok büyük bir adaletsizlik olduğunu düşünüyorum. bundan iki yıl önce tinderda kız kovalayan, saçma vinelar çeken ve gereksiz içerik üreten bir sonradan youtuberın yetersiz müzik bilgisiyle yaptığı çalıntı klip ve şarkı milyonlar dinleniyor fakat ülkedeki çok başarılı ama ne yazık ki günümüz popülaritesine karşı ün yapamamış bilgili müzisyenlerin şarkıları milyona bile ulaşamıyor. bunun çok ama çok büyük bir haksızlık olduğunu düşünüyorum. ve yine ne yazık ki bu haksızlığı biz yaratıyor, biz destekliyoruz. bu yüzden günümüzün popüler youtuberlarını boykot ediyor ve asla izlemiyorum.

  28 şubat 2019 21:02

  10. aslında izlemiyordum ancak chaby han'ın paranormal olaylarla ilgili bir videosu akışıma düşünce merak ederek baktım. berkcan güven'i konuk etmişler ancak o kadar acınası bir videoydu ki. küfürlerin havada uçuştuğu bir video. herkes tepki göstermiş, sınırlama getirmişler hatta. orada oturan italyana da çok üzüldüm, izleyenler anlarlar. eğer youtube türkiye böyle bir yerse, çocuklarımız ne izliyor diye bir sorgulamamız gerekiyor. kendi hayatında istediğin kadar küfür et, buna karışamam. ama böyle bir platformda -seni izleyenlerin çoğunluğunun takip edecek birini aradığı yaş grubunun olduğu bir platform- biraz dikkat etmesi gerekiyor.

  edit: arkadaşlar, küçük çocukların sorumluluğu elbette ki ebeveynlerine ait. ancak kolay ulaşılabilir bir platformda, bunun bir süzgeci yok diye biliyorum. siz çocuğunuz youtube da faydalı içeriklerde takılıyor diye bilirken onun bu tarz içerikleri izlemeyeceğinin garantisini verebilir misiniz? belli bir yaşın üstü izlerse izlesin, banane. ben de oldukça küfürbaz birinin savunulmasını anlamıyorum.

  9 nisan 2019 20:07 10 nisan 2019 07:37