yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (0)

  1. Hele yeni mezunsaniz ve napacaginiz hakkinda en ufak bir fikriniz yoksa boktan bir durum. Tabi ki tum arkadaslariniz yavas yavas coktan evlenmeye baslar bu yaslarda. Ama icinizde en ufak bir evlilige merak kirintisi bile olusmayinca kendinizi anormal falan sanmaya baslarsiniz. Cok da iyi giden bir iliskim var, kimle tanistirip,bahsetsem sen evlenecegin adami bulmussun bence uzatmayin bu isi dese de ben o gozle bakamiyorum. Sonsuza kadar sevgili olalim biz.

  23 ağustos 2016 21:21

  2. Beren saatin Bihter olduğu yaştır. Benim de bi 20 gün sonra gireceğim yaştır.

  23 ağustos 2016 22:17

  3. 15 gündür içinde bulunduğum yaş.herkesin hayallerine yakıştırdığı bir yaş varsa benimki 24tü ama gel gör ki hayatımın en ihanet-gözyaşı-keder senesi 23 yaşımmış.

  çıktığım bütün zirvelerin dibini gördüm artık dönüm noktası gelmiş olsun.

  o saf çocukluk dilekleri hatrına

  23 ağustos 2016 22:33


  4. arada kalmış bir yaştır 24

  araftır 24.

  ne büyüksündür ne küçüksündür. artık çıtır klasmanından çıkılmıştır ama otuzlu yaşlar hala uzak gelir (gizlinot: 18 iken de 25 uzaktı ama geldi ) ve bünye hangisine ayak uyduracağını şaşırmıştır. okul desen bitmiştir ama iş desen yoktur, varsa da zaten daha olayı pek çözememişsindir. istesen hala her şeyi bırakıp hayallerini gerçekleştirebileceğini farkındasındır ama eski enerjin de pek kalmamıştır. eskiden yaptığın bütün eğlenceli şeyleri istesen yine yapabileceğini de bilirsin ama niyeyse yapmazsın. arkadaşların desen birer birer evlenirken sana sanki ohoo daha yıllar varmış gibi, sanki ev almak, çocuk sahibi olmak, kredi ödemek falan sana 5-6 yıl değil de 10-15 yıl uzakmış gibi gelir. kafanın içinde hep bir telaş hali mevcuttur sürekli geleceğin için plan yaparsın, ilerlediğini sanırsın ama sanki beklediğin şey hala olmamıştır ve garip bir şekilde neyi beklediğini de bilmediğini fark edersin o an ve işler istediğin gibi gitmeyince geçmişi özlersin çünkü geçmişte sorumluluk yoktu, güzeldi geçmiş... işte böyle böyle fark etmeden sinsi sinsi, insanı yora yora geçer 24...

  edit: 27 oldum değişen bir şey yok, hala dünün aynısı.

  23 ağustos 2016 23:25 23 mart 2019 00:07

  5. (yazar: shea) kadar güzel anlatamayack olmam sebebiyle sustuğum yaş. tam ortası gibi 18 yaşında geldiğin şehirden 24 yaşında gidiyorsun . Yaşanan 6 yılda neler olduğuna bakıyorsun ve bundan 6 yıl sonra 30 olacağını fark ediyorsun. I am too old for this shit diyorsun , hangoverların artık acımasız oluyor ve yaşlandığını hissediyorsun. Bedenini tanımaya başlıyorsun, ya da böyle çiğ krema dokunuyormuş mideme meğer bu yıl anladım ya da yeni dokunmaya başladı. Böyle işte. Yeni bir dönüm noktasında dönüp durma yaşı. Geleceğin geldiğinin ilanı.

  edit: susamamışım (gizlinot: swh)

  24 ağustos 2016 00:50 24 ağustos 2016 00:51

  6. 2 yılımın kaldığı yaş.

  Üstteki entryler sağolsun gece gece 'büyümek istemiyom' diye ağladım. Üniversite bu sene bitiyo.

  Sonrasında ne b*k yerim bilmiyorum.

  Annemde yaşlanıyo gibi zaten. Eski gücü yok.

  Ben de yaşlanıcam, sonra bi bakmışım hiç yaşamamışım.

  O zaman gece gece hoşgeldin (bkz: depresyon)

  Ekleme: biriniz de güzel bi şey söylese ya, olmaz mı?

  24 ağustos 2016 01:06 24 ağustos 2016 01:08

  7. aslında 20 li yaşların en güzel dönemidir, 25 ten önceki bir durak da denebilir belki, bir diğer ifadeyle level atlama zamanı. ha 25 olunca ne oluyor peki bir de orası var. görünürde bir şey olmuyor tabii de, siz o 20 lerin başındaki gibi olmuyorsunuz ya da olamıyorsunuz diyelim işte.

  neyse 24 yaşına dönersek yine öncelikle hayata bakış açınız fark edilir oranda değişmeye başlıyor. bir zamanlar yaşadığınız size göre en büyük sorunların aslında çok saçma şeyler olduğunu görmenize , fark etmenize yarıyor. geçmişle bugün arasında artık köprüler kurmaya başlıyorsunuz. bir yandan da bazı şeylere karşı farkındalık kazanıyorsunuz, eskiden ilginizi çekmeyen şeyler artık daha bir içine çekmeye başlıyor sizi. okuduğunuz kitaptan tutun da, birlikte olduğunuz kişiye kadar daha sorgular oluyorsunuz kendinizi. kısaca derin derin sorgulamaya başlıyorsunuz artık hayatı. bir yandan da kadın kimliğiniz daha bir ön plana çıkıyor. eskiden olsa asla giymem, yapmam dediğiniz şeylerin değişen

  hayatınızla birlikte deneyince güzel olabileceğini fark ediyorsunuz mesela. bazen de size eskiden çok uzak gelen bazı duygu ve kavramları yeni yeni keşfediyorsunuz. en tipik örneği de evlilik oluyor genellikle. o adımı atlayanlarsa iş hayatı üzerinde bir keşfe çıkıyor kendi içinde. yapmak istediklerim neler dediğiniz andan itibaren, zaman zaman ben bunun için mi okudum yani dediğiniz günler de oluyor mu dersek, olmaz mı pek tabii ki de oluyor. bir süre kendinizi hiçbir yere ait hissetmediğiniz , bugüne kadar bir yerlerden duyduğunuz şeyleri yaşayan taraf olabiliyorsunuz da bazen. bir yerden sonra hayatın gerçekleri deyip geçmek yaşadıklarınız karşısında en kolay başa çıkma şekli oluyor sizin için de.

  yani hayata bir yerden katılma, dahil olma telaşını derinden hissettiğiniz, o genç kızlık toyluğunu üzerinden attığınız arada gibi görünen, özel bir yaş 24. bir nevi hazırlık dönemi de denebilir. ileride yapacaklarınıza, planladığınız, olmasını istediğiniz, bazen de bugüne dek olmayan /olamamış birtakım şeylere karşı gözle görülür biçimde değiştirerek hazırlıyor sizi.

  bu yüzden de yeni kararlar alma, yeni insanlar tanıma anlamında da fazlasıyla değiştiren bir yaş. buraya kadar gelip de vay anasını hepsi de bu yaşta mı oluyormuş diyenler vardır mutlaka. onlara cavap olarak şunu diyeyim; tabii ki hepsi birden bu yaşta olmuyor, ama olabileceklere karşı insanı böylesi de hazırlayan bir yaş işte :)

  son olarak bugün düşününce aslında güzel bir şey 24 yaşında olmak. hem de bütün telaşına, karmaşasına rağmen. biraz ondan biraz bundan misali yaşansa da, ne olursa olsun hayatınıza kattığı her yeni şeyle birlikte keyfini çıkarmak lazım o yaşın da. tıpkı her yaşın olduğu gibi.

  24 ağustos 2016 04:40 18 eylül 2017 02:40


  8. ben 24 yaşındayken biri(!)si bana "sen ne istediğini biliyor musun?" demişti. o güne kadar böyle bir soru ya hiç kimseden duymamış ya da kendime sormamıştım. öylesine yaşıyormuşum meğer günlerin getirdiği ne ise. garip bi aydınlanma haliydi. ne istediğime karar verip uygulamak ise sonraki 3 yılımı aldı.

  24 yaşındayken hatırladığım şeylerden diğeri ise; 'hiç bir daha bu kadar genç olmayacağım' diye düşünüyordum. haklıymışım :) ama daha güzel olunabiliyor, o ayrı ;)

  24 ağustos 2016 09:51

  9. Bir aylık taze 24lüğüm ahahshhs hayatımda hiç bişey değişmedi hala aynı duygusallık, saftiriklik

  28 ağustos 2016 13:11 28 ağustos 2016 13:11