yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (274)
  • medya (4)

  1. bugün 9. gününde olduğum zor mu zor ama mükemmel bir spor programı.

  21 haziran 2014 13:55

  2. 10ar günlük 3 seviyeden oluşur, adından anlaşılacağı üzere toplam 30 gün sürer. Internette "(link: https://www.google.com/search?q=30+day+shred+results&num=100&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=773pU6jsNoGyPKbTgOAE&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1517&bih=693&dpr=0.9 30 day shred results)" diye aratırsanız bir an evvel başlamak için gereken motivasyonu bulacağınızı düşünüyorum. (gizlinot: özellikle halihazırda fazla kilolu olmayan kişilerdeki sıkılaşma müthiş.)

  ihtiyacınız olan tek şey iki küçük ağırlık, spor ayakkabı ve mat.

  Ben bugün hayırlısıyla ilk seviyenin son gününü yapacağım. Arada iş seyahatleri vs. dolayısı ile mecburi bir 5 günlük aram oldu ama geri dönmeyi başardım.

  İlk üç gün resmen anamı ağlattı bu program. Oturup kalkarken hep bir oflama, "ay anam..." halindeydim.

  Aslında hareketler Hepi topu yirmi dakika sürüyor, öyle dakikaları da saymıyorsunuz yaparken. Zira jillian sağolsun durmanıza ve hatta düşünmenize fırsat vermeyen bir tempoda yaptırıyor hareketleri. Ama o yirmi dakikanın yirmisinde de çalıştırıyor sizi, ara vermek yok. diyor ki; yirmi dakika çalışıp forma girmek istiyorsan o yirmi dakikanın hakkını vereceksin.

  İlk seviye için konuşmam gerekirse hareketler aslında çok komplike değil, (gizlinot: yalnız dün yarına hazırlık olsun diye 2. seviyeyi izledim de, korkuyorum sözlük, o ne biçim hareketler.) ama jillian bunları kendi metodu ile harmanlayarak kalp ritminin hep yüksek olduğu, farklı kas gruplarının bir arada çalışıp sizi zorladığı bir program haline getirmiş. resmen bittikten sonra bir on beş dakika daha terlemeye (gizlinot: terleme derken şu dönemdeki istanbul sıcağı da eklenerek şıpır şıpır su damlamasını kastediyorum) devam ediyorum.

  Daha Beşinci günde vücudunuzdaki farkı görmeye başlıyorsunuz. bacaklar sıkılaşmaya, karın düzleşmeye ve kollar şekillenmeye başlıyor. En büyük mutluluğu ise sıkılaştırmakta büyük güçlük çektiğim bacak içinin sıkılaşmaya başladığını farketmemle yaşadım.

  Bu bittikten sonra bilimum diğer jillian egzersizleri ile, ama kendime haftada en az bir gün dinlenme şansı tanıyarak (gizlinot: zira uzun vadede kaslara toparlanması için fırsat vermemek de sağlıklı değil), devam etmeyi düşünüyorum. ne kadar kilo verirsen ver, veya ne kadar sıkılaşırsan sıkılaş, egzersizi bıraktın mı o vücudun eski hale döneceğini sonunda anladım çünkü. (gizlinot: ficudu başıboş bırakmayacaksın)

  12 ağustos 2014 09:23 12 ağustos 2014 09:31

  3. bugün 3. gününü gerçekleştireceğim bu programın. bana izlerken yapması pek bir zevkli geldi çünkü jillian abla sürekli gaz veriyor: "hadi son 2", " utanacak bir şey yok yapamazsanız", "yanmayı hissedin" falan filan (gizlinot: ahahah). bir de o kadar dolu ki zamanın nasıl geçtiğini anlamadım. buna başlamadan 3-4 gün önce bacak çalışmaya başladığımdan sadece kol ağrısı çektim ama spordan sonra oldukça yorgun hissettim (bunda reglin de etkisi büyük).

  programın en güzel özelliği bütün vücuda odaklanması hiçbir yeri pas geçmemesi. bir de maliyetli değil bi çift dambıl bi mat tamamdır. öyle pilates gibi çifter çifter toplar, çember, lastik vs. yok. bir tek dambıl konusunda kararsızdım kaç kilogramlık almak konusunda ama küçük bir internet araştırmasında 5 pound'la (gizlinot: yaklaşık 2.2 kg) başlanması öneriliyormuş o yüzden 2 kg olanlarından aldım.

  hedefim levelleri 20'şer gün yapmak. kısa sürede sıkılaşacağıma da inanıyorum (gizlinot: secreta bağladım ahahha). benden tek tavsiye başlamadan bir kaç gün önce dayanıklılığı arttırmak için ufak tefek hareketler yapın aerobik, mekik şınav gibi.

  mutlu edit: 1 ayda basenden 7 cm inceldim:) bu yeterli diyet eşliğinde olsa 10 cm'i görebilirdim kısmet. unutmadan (gbkz: killer buns and thighs) da yapıyorum.

  23 nisan 2015 13:06 2 haziran 2015 23:28


  4. yapmayı denediğim 2 kez daha yarısında mide bulantısından bırakmak zorunda kaldığım egzersiz programı. herhalde aralıksız zıplayıp yere yatıp kalkmaktan motion sickness (hareketten kaynaklanan mide bulantısı, araba tutması gibi) oluyor. denediğim diğer birkaç seferde ilk evreyi bitirmeyi başardım. ben şahsen videodaki kadınlara ayak uydurmakta zorlandım, arada onlar zıplarken dinlendim (biraz da midem bulanacak diye korkmamdan olabilir). spor salonuna gittiğimde de bazen olurdu bu bana. bir çözüm bilen varsa mesaj kutuma beklerim. şimdi (yazar: mykonos)'un önerdiği leslie sansone'a bakacağım. belki o bana daha uygundur.

  23 nisan 2015 14:09

  5. senelerdir yoga, yürüyüş ve düzensiz de olsa koşuya alışmış olduğumdan ne kadar zorlayabilir ki diye düşünmüştüm açıkçası. Ancak dün ilk seviye için olan videoyu bitiremeden mide bulantısıyla yere yapıştım. Kollarım ve bacaklarım çok acıyor sözlük.

  Ancak bir diğer yandan bu durum beni çok fena hırslandırmıştır. Mide bulantısı sorununu aşabilirsem 30 günlük programı 30 günde olmasa da uygulayacağım.

  24 nisan 2015 08:34

  6. Şimdi before-afterlara baktım da, tam bana uygun görünüyor aslında. 57-58 kilo arası gidip geliyorum, 68,9'dan düştüm buralara bir yılda düzenli yürüyüş ve yediklerime dikkat etmekle. bir ara çok aç bırakıp kendimi 56,1'i gördüm tartıda, ama o da ilk ve sondu. verecek son 2-3 kilom kaldı.

  Nereden ediniliyor bu program, bilenler yardımcı olabilirler mi??

  bir başarı hikayesi olarak gururla editime başlıyorum!

  (yazar: seelinovski) nin benimle linkini paylaşmasıyla bu programa başladım. arada 1-2 gün yapamadıpım oldu tabii ki. bugün itibariyle 3. seviyenin ilk gününü bitirmiş bulunuyorum. alkış!

  öncelikle söylemek istediğim şu ki, cidden kalkışanlar ilk günkü zorluğa dayanarak pes etmesinler. şahsen atıp tutuyordum "eeah ben senelrce yüzdüm iki tane mekik çekemeyecek değiliz hödödö" diye, gördüm sonra iki mekiği.

  cidden sağlam bir spor geçmişim var, yapı olarak kaslarım şişmeye ortalama dişiden çok daha müsait olmuştur her zaman, o nedenle formumu çok da kaybettiğimi düşünmüyordum.

  ilk seviyenin ilk günü gerçekten zorlandım, burnumun ucundan ter damlıyordu bittiğinde. ama ikinci günü daha kolay geldi, ve git gide daha da kolaylaştı. ilk seviyenin son gününde spor yapmış gibi bile hissetmiyordum kendimi. bu ne demek? bir ilerleme var demek. hem de 10 günde. vay arkadaş!

  merak edilen kısma geliyorum. görüntüde ne değişti? lk seviyeede fazla birşey belli olmuyordu, tabii ki o direnç gelişmesiyle beraber fiziksel bir gelişme de görüyorsunuz, ama ikinci seviyenin ortalarına doğru senelerdir görmediğim adonislerimi fark ettim. evet adonis. ve hatta o kadar ağır spor yaptığım günlerde bile kol kaslarım bu kadar belirgin olmamıştı. o açıdan gerçekten çok ama çok memnunum.

  benim tavsiyem, kalkışırsanız sakın pes etmeyin. o hareketi yarıda bırakmayın. kendinizi gazlayıp hedefler koyun. zira sınırlarımızı zorlamadıkça, gelişemiyoruz. zaten amaç sınırları dibine kadar zorlamak. değil nefes nefese kalmak, konuşamayacak hale gelmek. sonuçlarını görünce ne dediğimi anlarsınız.

  ve tabii ki yedikleriniz de çok önemli. birkaç kaçamakla beraber karatay diyetini takip ediyorum son dönemde. o da bel bölgesi yağlarının bir numaralı düşmanı olmuş bir diyet. kitabını alın okurum derim. canan teyze çok ama çok güzel açıklamış her şeyi.

  tartıdaki rakam hiç değişmiyor, inatla 57,6 çıkıyorum. ama yağ kaybederken kas kazandığımı düşünüyorum görüntüdeki değişime dayanarak. ki bu da iyi bir şey :)

  herkese tavsiye ederim, sağlıcakla kalın süslüler.

  24 nisan 2015 14:51 2 haziran 2015 22:48

  7. üçüncü günden sonra sizi çok fazla zorlamamaya başlayan egzersiz programı. youtube da üç seviyesi de mevcut. düzenli olarak yaptığım bir haftada ne kadar işe yaradığını görmüşlüğüm var.

  24 nisan 2015 15:13


  8. eğer biraz da tombul iseniz sıkı değilseniz 30 günün sonunda farkı herkes anlıyor. ben bunu yaparken deli gibi yedim. kilo falan vermedim ama her gören en az on kilo vermişsin sen ya dedi. nasıl mutlu oldum anlatamam. 4 aylık mide ameliyatlıyım. tekrar başlasam mı bilmiyorum. çok kısa sürede bu etki çok iyi. sadece 500 ml lik iki su şişesi ile yaptım ben her zaman.

  24 nisan 2015 16:09

  9. Kesinlikle vücudun her yerine çok güzel çalıştırıyor ama her gün aynı şeyi yapıp aynı videoyu izlemek çekilmez oluyor, eğer çok sabırlı biriyseniz deneyin.

  Birde ilk 2-3 gün eğer vücudunuz alışkım değilse kaslarda ağrı oluyor ama sonra alışıyorsunuz.

  24 nisan 2015 17:22

  10. Şahsen tecrübe ettiğim gelişmeleri şu (no:94389)giride görebilirsiniz.

  2 haziran 2015 22:50