yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (45)
  • medya (1)

  45. çok zor. bir buçuk senedir bir yere ait hissetmeye çalışıyorum, olmuyor geçmiyor. ne zaman geçecek gibi olsa yeniden hayatıma giriyor. ben bu yaşıma kadar kimseyi merak etmedim, kimseyi tanımak istemedim, kimsenin yanında sadece durmak istemedim. kimsenin yanındayken sadece onu görmedim ve onu dinlemedim, diğer bütün içimden gelen sesler sustu. ne bileyim en azından omzumdan öpmeseydi diyorum. elimdeki yara izlerini sevmeseydi. olmayacak şeylerin peşinden koşmasaydım.

  içim ferahlasın diye dua dinlemeye başladım.

  2 nisan 11:15

  44. Geçmez sanıyorsun, uykuların kaciyor. Sabahlara kadar ağlayıp, kapaticiya alliga abanıp hiçbir şey yokmuşçasına işe gidip hayvan gibi çalışıyorsun. Dışarı çıkıyorsun, elinde telefon iki arada instagramina bakıyorsun ne yapmış diye, bensiz mutlu mu diye, sonra gülümsüyorsun arkadaslara e yıl oldu canim artık saçmalama denmesin diye. Aklında hep o soru, şöyle olsaydı biter miydi, böyle olsaydı olur muydu. Ben bunu haketmedimler, kendine gel kızım sen bundan daha fazlasınlar, kendini işine vermeler. Yahu diyorsun geçmiyor, geçmiyor işte. Sonra bir gün, sehrine gidiyorsun, haberlerini alıyorsun, için bomboş. Biniyorsun uçağa dönüş yolunda bir farkindalik, unutuyor muyum acaba ? Aradan aylar geçiyor, bakiyorsun doğum günü geçeli iki gün olmuş. Sonra bir keyif birası. Unutmuşsun.

  Hani derler ya bir sabah kalkacaksin ve unutmus olacaksın, doğruymuş. Yani demem o ki, ağlayın, bagirin, çağırın, delirin ama bilin ki geçiyor, bitiyor. Şimdi derin bir nefes, mutluyum.

  1 şubat 2021 03:41

  43. Başta arkadaş olarak görüyodum. Sürekli konuşuyoduk, espriler yapıyoduk, iyi anlaşıyoduk kısaca. Zaman geçtikçe ona olan hislerimin daha yoğun olduğunu fark ettim. Aşık olduğumu düşünmüyodum ama arkadaş olarak da bakamıyodum. Pandemide yüzyüze görüşemeyince her gece yatmadan hayallerimde yaşattığım bi adam haline getirdim onu. En büyük yanlışımın bu olduğunu düşünüyorum. Bambaşka bi insana çevirdim onu çünkü hayallerimde onun verdiği tepkileri ben istediğim gibi yönetebiliyordum. Ertesi gün görüntülü konuşurken bir şey söylediğimde ondan istediğim tepkiyi alamamaya başlamıştım doğal olarak. Ne bekliyosam zaten bana o gözle bile bakmıyodu. Aylar boyunca belki kaç kızla konuştu, benim arkadaşlarımı beğendi, benden ayarlamamı istedi. Hiçbir şey yapamadım, öylece izledim. 1 yıl geçti ona olan hislerim gram azalmadı allah biliyor ya hala hayallerimde birlikteyiz. Aşk acısı değil bu çektiğim çünkü karşılıklı hiçbir şey yaşamadık. Ama yoruldum artık bu durumda olmaktan, o bir gün bana gelir düşüncesiyle hayatıma girmek isteyen bütün erkekleri reddetmekten yoruldum. İçimdeki boşluğun bir gün dolması dileğiyle.

  31 ocak 2021 13:11


  42. bırak allah aşkına seda abla aşk mı kaldı sözlerini akla getiren başlık. geçer, geçiyor, herkes de bunu bal gibi biliyor ama üzülmek kaçınılmaz oluyor.

  21 kasım 2020 01:50

  41. Şu an düşününce çok komik geliyor. Boşu boşuna böyle saçma ve alakasız biri için belli bir zamanımı mutsuz geçirmişim diyorum. Neyse ki başka bir ülkeye gitti, yoksa boş boş peşinden koşacaktım hala. Sonrasında o kişinin yazdıklarına, paylaştıklarına filan uzaktan bakınca aslında ne kadar sığ biri olduğunu anladım. Galiba sırf yaşça büyük diye kafamda kurup kurup bambaşka biri yaratmışım. Dışarıdan bakabildim de kurtuldum sonunda.

  20 kasım 2020 22:51

  40. arkadaşlar GERÇEKTEN GEÇİYOR. ben de şaşkınım ama öyle bir geçiyor ki, harika bir rahatlama hissediyorsunuz. aylardır göğsüme bir şey oturmuş sanki, kaktı gitti ve rahatladım sonunda.

  demesi kolay ama kendinizi çok hırpalamayın, acınızı çekin, yasınızı tutun, ağlayın ama çok hırpalamayın. zaman verin sadece.

  27 haziran 2020 23:31

  39. nefret ettiğim bir şey.

  bir de güzel acıyı çekerim ki sormayın.

  ağlarım, kalbim acıyor etten olan kalbim der ortalarda dolanırım.

  gündüzüm geceme girer, oburluk yaparım saçma sapan. hayattan koparım kısacası.

  böyle zemini yalaya yalaya tükenir sonra kendime gelirim. gidenler gelir bende bu sefer hiç his olmaz.

  28 nisan 2020 10:38 20 nisan 2023 10:08


  38. aynaya bakıp kendime kızıyorum ağlamayacaksın yeterince üzüldün daha önce de yaşadın bu acıyı aptal hatırlasana geçecek diyorum ama boğazımdaki yumru izin vermiyor, bile bile neden rakı masası şarkıları açtım diye kızıyorum kendime yine, sonra bu kez suçluyorum kendimi sen böyle yapasaydın, sen böyle olduğun için oldu tüm olanlar diye. 

  Birde sonra ayrılık konuşması üzerine tekrar mesaj attığım için kızıyorum kendime, neymiş efendim üzüldüğümü yazmışım, bırak yazma. Zaten her şey duygularını saklayamadığın rol yapamadığın için olmadı mı? Hiçbir şey olmamış gibi devam etseydin yola böyle olur muydu? Düşünmeden de duramıyor beynim daha önce tekrar barışmıştık şimdi yine barışır mıydık acaba? Bak yine başladım tekrardan kendime kızmaya mantığım yerine kalbimi daha çok açabilseydim yanımda olurdu belki de. Kısır bir döngü içinde bitmek bilmeyen duygu ve düşünceler içinde uyumaya çalışacağım şimdi, ağlamaktan şişmiş ve kapanmış gözlerimle.

  27 nisan 2020 03:39

  37. Saygi duymadigim bir aci. Biriyle iliskim bitiyorsa neden hayati kendime zindan edeyim ki? Aman kahrimdan oluyorum bir yildir/ bes yildir aci cekiyorum mahvoldum diyen kimseyi de dinlemiyorum. Bana cok abarti geliyor. E zamaninda ben de dort sene biri icin uzuldum ama cocuktum 15-19 yas arasiydi, akillandim bitti. Simdi ne salakmisim diyorum. Belli bir yastan sonra ask acisini derin yasayanlara sasiriyorum. Hayatta ne acilar var be ne aski.

  2 eylül 2019 15:22

  36. insanın gururunu ne derece ayaklar altına alabileceğini gösteren olay. zaman zaman "ya ben hakikaten bu kadar küçüldüm mü?" diye sorgulatır insana. insan terk edildiğinde veya hak etmediği bir muameleye maruz kaldığında "ben seni ne güzel sevmiştim oysa ki sen neden beni böyle sevemiyorsun" moduna bağlıyor biraz da. hatta bırakın bizim kadar güzel sevmeyi, en ufak bir ilgiye bile aşırı heyecan, aşırı mutluluk gösterebiliyor. ama benim yaşadıklarımdan çıkardığım en büyük sonuç pişmanlık duymamak. yani bahsediyoruz ya işte öyle güzel sevmekten, sevginin içine o da dahil. hasret dahil, gözyaşı dahil, ayrılık dahil, ölüm dahil... insan "gerçekten" sevince pişman olmuyor. büyük kalp kırıklığını atlattıktan sonra yaşananları gelecek hayatı için önemli bir ders hatta belki de "güzel" bir anı olarak hatırlamaya başlıyor.

  ne olursa olsun, pişman değilim. çünkü aşık oldum.

  2 eylül 2019 01:36