yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • oylar (7)
  • medya (5)

  1. Son 2 seferdir saçımı Acacia Jeans color Chili red ile boyayıp bayılmıştım,beğenmeyen de olmamıştı ailem hariç :/ Yine ailemin "duşakabin rezil oldu,bırak şu boyayı"diye caydırması üzerine vazgeçmek zorunda kaldım güzelim boyadan ve saç rengimden.Şuan daha sıradan turuncumsu bir kızıldayım yine :(

  9 ekim 2014 00:22 26 ocak 2016 17:17

  2. yeşil rengini aylarca kullandığım ve nedense bende hiç akma yapmayan saç boyası.

  15 mart 2016 16:37 5 aralık 2016 20:18

  3. banyodaki fayansların arasına dolması hariç kötü yanı bulunmayan amonyaksız sevdiğimiz bir boya kendileri

  25 mart 2016 01:40


  4. su bazlı saç boyası. çok az miktarda boyanın saç kremiyle karıştırılıp uygulanmasının yeterli olduğunu öğrenmiştim ancak 250 ml'lik ürünün beşte biri bile açılmış saçıma etki etmedi.

  8 mayıs 2016 00:01

  5. Pembesini, mavisini, violetini ve cherry redini kullandım. Çeşitli karışımlar veya tek tek de kullandım. Morunu ve mavisini hala sarı saçların turunculugunu alsın diye bir milim nokta kadar kreme karıştırıp kullanıyorum sarı saç kullanınca ( şimdi küllü kumral gerek duymuyorum). Sarı saçın üstüne bu kullandığım renkler mis gibi tuttu, mavisi çabuk akıyor ama pembeden kurtuluş yok. 4 kez boyadim çıkmadı, çareyi küllü koyu kumral boyayarak buldum. Pembe, kırmızı gibi rrnkler istiyorsanız çok iyi. Saç kremiyle karıştırıp kullanın, çok oigmentli boyalar fazlasıyla yetiyor. Sarı saçı boyamaya yarım pompa moru duşta saç kremine sıkıp bekletmistim 15 dk mesela, gayet mor olmuştu saçım.

  11 mayıs 2016 01:00

  6. Renkli saç hevesine kapılıp kullandığım boya markası. Tecrübem sadece mavi rengi üzerine. Renk seçerken bana mavinin gideceğini düşündüm. Bu boyalar koyu saçta tutmuyor. Tam renk versin derseniz saçlarınızın boyayacağınız tutamlarını açtırmanız gerekecek. Saçlarım boya değmemiş ve koyu kahve renginde olduğu için ben de bunu yaptım. Önce kendim yapmayı düşündüm ama sonra ilk deneme olacağı için kuaföre yaptırmak istedim. Tabii bu işlemi yaptıralı belli bir zaman geçti, ben bu girdiyi ancak yazıyorum. (gizlinot: swh) Artık yüzde kaçlık oksidan kullandılarsa çok bekledim kuaförde. Sıkıldım. Kesin %20 falandır. Yıkayalım artık dedim. Turuncu barındırmayan güzel bir sarı oldu.

  Önce turkuaz sipariş ettim. Madem yapıyorum, koyu olmasın kendini belli etsin dedim. Youtube'da gördüğüm gibi saç kremiyle karıştırıp uyguladım. Bu yöntem boyanın rengini açmak ve boyayı çoğaltmak içinmiş. Kremli boya tutmadı tabii. Turkuaz zaten açık bir renk. Bu tarz açık renkleri istiyorsanız kesinlikle sade kullanmalısınız. Sonra kremsiz uyguladım biraz test etmek için ve boya tuttu. Ancak turkuaz bana yakışmadı.

  Bu sefer internetten açıcı ve aynı seriden mavi rüyayı sipariş ettim. Saçlarımı tekrar açtım %30'luk oksidanla. 1 kaşık toz açıcıya karşılık 2 kaşık oksidan ölçüsünü baz alarak karıştırdım, sürdüm boyalı kısımlara ve 50 dk bekledim. (+Kabınızın ve karıştırdığınız kaşığın metal olmaması gerek.) Bu sefer daha güzel bir sarı oldu. Turkuaz silindi. Tecrübe kazanınca anladım ki saçı kuaförde açtırmak tam bir ziyanmış, boşu boşuna maddi kayıp. Üstelik ben önlerden 3-4 tutam açtırdım sadece. Köklere bile değmedi. Neyse, bu işlemin üzerinden de biraz zaman geçtikten sonra saçlarımı boyadım, kafama bone geçirdim ve 4 saat bekledim. Bu kadar beklemek şart değil, benim vaktim vardı, hem de daha iyi işlesin diye. Çok güzel bir mavi oldu. Bana yakışan ton buymuş. Açık renk insanı değilmişim.

  Bu boyalar ilk boyandığı zaman duşta feci akıyor yapısından dolayı. Ama boya fayanslara işlemeden akıtırsanız iz kalmıyor, kalsa da zamanla silinir zaten. Havlular da boyanıyor, ancak makineye atarsınız çıkar. İlk duştan sonra da akmaya devam ediyor tabii ama şiddeti daha az. Saç rengim çok az açıldı şimdiye kadar. Kuruduktan sonra zaten sıkıntı yok, yastığım kıyafetlerim falan boyanmadı. Spor yaptım terledim, akmadı. Sanırım suyla direkt temas etmesi gerekiyor akması için.

  Aklınızda varsa deneyin, hevesinizi alın derim. N11'de 15 lira gibi uygun fiyatlara bulabilirsiniz. 250 ml'ye göre gayet iyi.

  Edit: oraya buraya, halıya, masaya, yüzünüze vs bulaşırsa asetonla çıkarabilirsiniz.

  11 ağustos 2016 23:45 13 ağustos 2016 13:20

  5

  7. mavisinin her tonunu aldım, şubat sonundan beri de kullanıyorum, gerçekten bu kadar bereketli bir saç boyası olamaz. açtırma işlemini kuaförde yaptırıp ilk boyayı da kuaföre sürdürdükten sonra evde gayet rahat uygulanabilen bir boya.

  ama ilk iki üç yıkamada su dakikalarca boya renginde akıyor.

  mavi tonlarında bir tek turkuazı beğenmedim, yeni açılmış saça tutunamıyor ve kesinlikle açık yeşil bir renge sahip. öyle ki, mavi akmış da o renge gelmiş gibi duruyor saçta.

  akmıyor, akmıyor arkadaş, bu boya bildiğin akmıyor. yıllarca kuaförümün "nötr renkler çabuk akar, haftaya bir yenilemen gerekir, hiç girme mavi işine" dediği için yıllarca erteledim.. bir şeyi moda olduğunda yapmaktan nefret etmeme rağmen ben de bu seneyi maviyle geçiriyorum <3

  22 ağustos 2016 13:22


  8. Mavi rengini severek kullandığım oldukça bereketli bir ürün. Canım ne zaman sıkılsa açıyorum saçımın bir kısmını ve boyuyorum

  14 ekim 2016 05:08

  9. Sanırım saç dökülmesine sebep oluyor. Hiç saçım dokulmezken geçen hafta boyadigimdan beri deli dehşet saç döktüm.. Korkuyorum.. Zaten ne biçim bi boyaysa, akmiyor, heryeri boyuyor, saçı yipratmasa bile kimyasalin dibinde bir boya galiba. Halbuki çok kullandım fakat bu etkisini ilk defa gördüm. Şampuan ve saç kremim aynı ama bilemedim..

  25 ekim 2016 14:45

  10. geçenlerde açılmadan kaynaklanan turunculuğu alması için mor şampuan yapma gayesiyle violet rengini aldım. İlk dedikleri gibi saç kremi ile şampuan ile denedim bi etki olmadı. Ben de amaan bu seferlik boyayayım nasılsa işsizim deyip boyadım. İlk gördüğümde çok değişik geldi ama sonra gitgide alıştım. Sadece ışığın tonuna göre saç rengim farklı farklı görünüyor. Sarı ışıkta mürdüm gün ışığında eflatun beyaz ışıkta mavi görünüyor. şampuanı saçımın sadece bir yerine sürerek kullandığım için sadece oralar baya akmış ben de başka yerleri de şampuanladım fazladan akma eşitlendi. Bu aralar biraz aktı daha doğal bir renk oldu. İsana'nın be blonder şampuanı boyayı iyi akıtıyor. Bunun dışında duşakabin bende de boyandı ama cif çok kolay ve hızlı temizliyor o rengi. vücuttaki lekeleri de kruidvat micellar su ile sildim çıktı. Bende başka micellair su yok ama denersem editlerim :)

  14 aralık 2016 01:25 14 aralık 2016 16:22