yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  1. Asistani oldugu kisiymiscesine ego kasan kisidir. Insani sinir eder. Odanin icerisindeki yuksek yetkili bile onun kadar egoist degildir, gulumser ve alcakgonulludur. Bakis devirmekte master yaptiklarina inanmaktayim.

  28 nisan 2016 20:09

  2. Şöyle bir şeydir:

  *Asistan hoca ilkokulda ders anlatır öğrencinin yani bendeniz tarafından yazılı eleştirilmesi gerekir. Beden dili ile alakalı kolları bağlamanın öğrenci üzerindeki etkisinden bahsettim. Kendini güvende hissetmeme, korunma ihtiyacı gibi durumları anlatır

  -(toplantıda) bazı öğretmenler traditional yöntemi takip eder ebru'da bana böyle böyle yazmış. (gizlinot: wtf)

  -(rapora yazılı verdiği feedback) abartmıyorum altı sayfa metinde tek bir cümlenin altı çizilmiş ve şu not iliştirilmiş "kendimi korumak için bir nedenim olduğunu sanmıyorum ;)"

  *yer sakarya üniversitesi

  -burayı odtü yapacağız

  *rus hocadan inciler

  -hm demek ödevinizi yapmadınız. Siz ailenizle, eşlerinizle edebiyat konuşmazsınız, zaten okul bitince kitap da okumazsınız. Benim dersimden başka da james joyce görmezsiniz bu okulda. (Bu dersten önce in a station of the metro, lady lazarus, declaration of independence, holy bible, inferno, richard the third, a midsummer night's dream vb. analiz ettiler)

  -ne demek kavgam sizde yasaklı değil ?

  *bir kurultayda görevli olmamız istenmekte. katılmak İstemediğimi söylememe rağmen beni de dahil ettiler. Görevim "çay/kahve" servisi yapmak. Kurultay günü gitmediğim için "hocam" bana küstü (!)

  *ben sizin üstünüzüm. Ben size selam vermeden bana selam veremezsiniz. (hocamı marketten tuvalet kağıdı alırken görebileceğim kadar küçük bir şehirdeyiz. Havan kime ??)

  Ay daha yaz yaz bitmez...

  28 nisan 2016 20:41 28 nisan 2016 22:55

  3. Bugünkü sınavımda beni ayar etmiş asistandaki egoyu ben hayatımda görmedim. Bağıra çağıra emir vermeler, bütün sınav boyunca kendi kendine triplere girip milletin sırasına pat küt elini vurmalar falan ayar oldum. Hayır kendini ne sanıyo onu anlamadım. Baya okulun sahibi sanıyo heralde kendini.

  28 nisan 2016 22:38

  4. X beyden sonra burda ben gelirim, benim borum oter !

  demesiyle kendisine dalmam bir olmuştur, kezzap atın şu yellozlara !

  (gizlinot: asistan bile değil sekretersin lan )

  29 nisan 2016 02:07 29 nisan 2016 02:09

  5. kraldan çok kralcılık müessesesinin güzide örnekleridir

  29 nisan 2016 08:04

  6. o asistanların yerinde olsaydınız, yaşadıklarını, gördüklerini yaşasaydınız, değil ego yapmak, hayatta nasıl kaldıklarına şaşırırdınız. bilip bilmeden arkadan konusmanın, genelleme yapmanın ne kadar kolay olduğunu gördüğüm başlıktır.

  egolu olan var mıdır her meslekte olduğu gibi tabii ki vardır ama genelleme yapmak ne kadar yanlış, hele ki terbiye sınırı aşan sıfatlar kullanmak.

  29 nisan 2016 11:02 29 nisan 2016 11:07

  7. açılın araştırma görevlisi geldi.

  başka meslekler için genelleme yapmak ne kadar yanlışsa araştırma görevlileri için genelleme yapmak da o kadar yanlış. ben de "asistan" dediğiniz o gruba giriyorum arkadaşlar ve gayet öğrencilere bir abla gibi yaklaşıyorum. şu an sorsanız bölümde "buffy hoca da nekaa egoist" diyen kimse çıkmaz. ha sınavda zor soruyo diyebilirler ama sadece o kadar :)

  araştırma görevlisi olmak tam bir şizofren işidir yaşamayan bilemez. hocaların yanında öğrenci, öğrencilerin yanında hoca oluyorsunuz. sürekli bu iki kimlik arasında gel-git halindesiniz. bir yandan kendi tezinizle uğraşırken bir yandan bölümün işlerine bir yandan da hocanızın işlerine koşuyorsunuz. nefes alacak vaktiniz olmuyor. tüm bunların arasında bir de bazen sizi adam yerine koymayan öğrencilerle karşı karşıya kalıyorsunuz. işte o zaman otorite sağlamak için bazen mecburen çemkirmek zorunda kalabiliyorsunuz.

  ha gerçekten de bazıları aşırı egoist olabilir ona bir şey diyemem çünkü meslekle değil karakter ile alakalı bir durum.

  29 nisan 2016 11:54

  8. Yazılanları okuduktan sonra ne kadar şanslı olduğumuzu anladığım başlık.

  Bizim bölümün asistanları o kadar tatlı insanlardı ki bize yardımcı olmak için ellerinden geleni yapıyorlardı. Asla ne bir ego, ne bir ezme, ne bir azarlama yaşatmadılar bize. Aksine her adımda yardım ettiler. Oturup muhabbet ediyorduk düşünün o derece. Ama içlerinde bir tane çürük elma vardı (gizlinot: hem diğer asistanlara hem de öğrencilere üstünlük kurmaya çalışan, biraz kendini fazla önemseyen bir tipti ) ama onu da kimse takmıyordu kendi halinde takılıyordu. üniversite zamanımı gerek hocalarından gerekse asistanlardan dolayı çok mutlu olarak geçirdim.

  Şu da var bizim hocalarımızda aynı şekilde mükemmel insanlardı. Sadece hocamız değil dışarıda da her sonumuzla ilgilenmeye çalışan insanlardı. Bence asistan egosunun birazda hocayla ilgisi olabilir. Eğer hocası egolu, öğrenciyi hor gören bir yapıdaysa asistanda öyle davranıyor olabilir. BiZe hocalarımız kötü davranmıyordu ki asistanlar nasıl davransın.

  29 nisan 2016 13:24 29 nisan 2016 13:28

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar