yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (0)

  1. sana 4 sene dersi alttan aldırandır. geçme notunun bir puan iki puan altında bırakır özellikle ki sen sinir krizleri geçir, etmedik küfür (gizlinot: sinkaf ) bırakma. egon batsın.

  23 haziran 2016 23:53

  2. ilkokula çok yenik başladım çünkü tam o sene dedem öldü. ailem perişandı hepimizin ruh sağlığı bozulmuştu ve ben tam olarak psikopat bir öğretmene düştüm. asla okula uyum sağlayamıyordum her gün ağlıyordum ki ben anaokuluna koşarak giden bir çocuktum çok sosyal ve sıcakkanlıydım. bu kadın benim hayatımı bitirdi. uyum sağlayamadığım için derslerde de başarılı değildim annemi çağırıp bu kız gerizekalı bi test yaptırın demiş. bunun üzerine incelenen yerde zekamın gerinin aksine ileri olduğu çıkıyor. sonra annem beni o okuldan alıyor ve doğru egitimi alacağım yere yolluyor. ama o etiket size bir kere yapıştı mı asla kurtulamıyorsunuz mesela üniversite kazanmak zeka işi değil. çalışma işi çok net. sorulara göre oynayacaksın. gerizekalı olan insan bile oturup ezberler yine yapar üniversiteyi bir zeka belirtisi olarak görmeyin. ama bunu dememe rağmen bende hala o hocaya kendimi kanıtlama güdüsü var ve buna engel olamıyorum. küçüçük bir çocuğa gerizekalı nasıl diyebilirsin kafasına nasıl vurabilirsin. şimdi buraya çok farklı şeyler yazabilirdim kendisi ile ilgili ama olmaz terbiyeme yakışmaz. dedesini yeni kaybeden birine bu yapılmaz. sen o egonla bir çocuğun geleceğini kendine olan güvenini kararttın. ben hala bunları düşünüp gözlerimi dolduruyorum. çocukları harcamayın çocukları kazananın sevgili hocalarım.

  not: sen benim özgüvenimin katilisin kadın.

  24 haziran 2016 23:46 24 haziran 2016 23:47

  3. mimar egosuyla birleşince patlama yaratan egodur. mimarlık eğitimi süresince bezdirendir. sorularınıza cevap veremeyen hocalarda ise komik olandır.

  25 haziran 2016 00:13


  4. o da ne ki siz bir de fakülte güvenlik görevlisi egosunu görün. ne çektirmişti bize o soğuk kış günlerinde imansız.

  25 ekim 2016 14:15

  5. Çünkü Türkiyede ünvanın neyse osun. İnsanlar adının önündeki ünvana saygı duyuyor sana değil.Kendini bilen dersine girmek için öğrencilerin birbiriyle yarıştığı, uluslararası yayınlarda makaleleri yayınlanan akademik çevreden büyük saygı gören profesör hocalarım bizimle kapı önü çay sigara yaparken ünvan kademesi azaldıkça hatta araştırma görevliliğine yaklaştıkça bu ego katlanıyor.

  Neticede ilim ilim bilmektir ilim kendin bilmektir

  Sen kendini bilmezsen bu nice okumaktır

  Adeta hoca egosu için yazmış yunus emre

  25 ekim 2016 14:51 25 ekim 2016 14:52

  6. üniversiteden mezun olup iş güç sahibi olunca ya da buna gerek yok, lan azıcık okuyup edince facebookta gördüğüm lise öğretmenlerimin yazıları paylaşımları, bu konunun sıcak hava gazından ibaret olduğunu düşündürüyor bana. vay be o zamanlar nasıl da havalı gelirlerdi :) hangi mesleği yaparsan yap hele ki öğretmensen devamlı kendini geliştirmek zorundasın eğitimin sonu yok.

  25 ekim 2016 16:55

  7. Resmen sizin birşey öğrenmeniz değil benim egom önemli o yüzden hemen beni poh pohla yoksa dersten kalırsın mantığını gördüğüm özellikle üniversitedeki hocalarıma bela beddua kontejanından bolca hediye ettim. Biz çok gördük börek pasta yüklemesi yapıp hocaya 20 sayfalık staj dosyasıyla(Staj dosyası alt sınırı yetmiş sayfa) 90 alanları , Canım istedi hepinizden 20 puan kırdım diyenleri, Yaz okulu açmyorum seneye bir daha alın paralı okulda okuyorsunuz paranız var zaten diyenleri. Temennim iyi bir akademisyen olup arkamdan aynı lafları ettirmemek ve hiç bir ahı belayı almadan mesleğimi idame ettirmek

  15 nisan 2017 17:47


  8. meseleyi senin neyi öğrendiğin değil, illa benim sana verdiklerimi, verdiğim şekliyle ne kadar alabildin noktasına getiren, her durumda kendini ön plana çıkarmayı eğitimci kimliğinden fersah fersah üstte tutan insanların sahip olduğu eğitimin kilitlenmesine neden olan berbat bir karakter yozlaşmasıdır. derste verilenleri cümlesi cümlesine, aradaki virgülüne kadar isteyen, öğrencinin sorgulayıp kendi akıl süzgecinden geçirerek anlatmasına asla önem vermeyen eğitimciler her durumda kendilerini haklı çıkarmakta bir sorun görmüyor genellikle. Yeter ki onların bu saplantılı egolarını besleyin.

  hazırladığın ödevi benim sana ismini verdiğim hocaların kitaplarını dahil etmemişsin ki deyip kapağını bile açmadan geri gönderen, öğrencinin işi çalışmak, hep daha iyi olmaktır diye süslü cümlelerle hazırlanan ödev üzerinden belli etmeden gizliden gizliye emeğini sömüren, hazırlanan dosyaların taslaklarını madem bu şekliyle olmamış alayım onları hocam dendiğinde bende kalsın deyip kendisi hazırlamış gibi derslerinde kullanan hocalar olduğu sürece ne eğitim kalitesi ne de akademik yaşam için bir fark yaratılabilir. hoca olmaktan çok daha önemli bir nokta olan insan olabilmenin ayrımına varmış, vaktiyle kendisinin de geçtiği yollardan geçen öğrencilerin emeğine saygılı hocaların sayesinde bir yere kadar ilerliyoruz. onlar da olmasa eğitim anlamında çoktan bittik zaten. olayı sadece titr sahibi olmaktan ibaret görüp, kişiliğine ya da eğitimci kimliğine değil, sadece sahip olduğu adının önündeki ünvanına saygı bekleyenler egolarına yenik düşenler oluyor her seferinde. Sıfatlar isimlerin önüne geldiğinde onları niteler evet ama, isim olmadan tek başına da hiçbir anlam ifade etmez. Özellikle akademik alanda çokça unutulan bir şey bu ne yazık ki.

  15 nisan 2017 18:58

  9. ben de çok karşılaştım bu tip insanlarla. Sonuçta sizler de bizim gibi aynı yollardan geçtiniz, siz de öğrenci oldunuz. Tamam egonuz olabilir ama bu başkalarını küçümsemeniz anlamına gelemez ki. Bir de bazıları var ki kendi egolarını iyice şişiren yalaka öğrencilerinden başkalarını neredeyse insan yerine koymuyorlar, kendimden biliyorum. En basitinden bu yakınındaki öğrencilerden biri sınav kağıdına bakmak istediğinde ona yanlışlarına kadar cevapları söylerken ben de bakacağım dediğimde gördüğüm muamele çok çok farklı. Bir de sevdikleri, egosunu iyice şişiren öğrencilere biraz daha ek puan verenlerden hiç bahsetmiyorum bile.

  Bir başka örnek olarak da, bir şey anlatırken siz bilmezsiniz, anlayamazsınız edalarıyla anlatanlar mı dersin bir konuyu anlamadığımızda küçük düşürücü cümleler kullananlar mı dersin.

  15 nisan 2017 20:20 16 nisan 2017 07:49

  10. arttırıyorum genç hoca egosu.

  bir de şeyler vardı lisede resim öğretmeni, beden öğretmeni gibi pek ciddiye alınmayan hocalar en disiplinlilerdi.

  17 nisan 2017 02:01