yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (83)
  • medya (0)

  1. yani Autonomous sensory meridian response.

  özel bazı durumlarda birini izlerken, duyduğunuz ya da gördüğünüz her şey sizin beyninizde ufak karıncalanmalara sebep olabilir. ayak parmaklarınızdan yukarı çıkan ya da ensenizden aşağıyı inip ürpermenize sebep olan bu özel ses, görüntü kaynaklarına asmr deniyor.

  bunu en çok bob ross'un fısıltılı sesi ve fırça hışırtılarıyla yaşayanlar var. Ancak şunu eklemek lazım, herkesin asmr'si farklı. şahsen benim tüylerimin diken diken olduğu, iç gıdıklanması yaşadığım yer, kuaförler. fön sesi yoksa, tek başımaysam ve makyaj ya da saç kesimi yaptırıyorsam, bu işlemi yapan çalışan da fısıltıyla konuşup tatlı tatlı işini yapıyorsa mest oluyorum. hatta uyku basıyor biraz.

  genel olarak para sesi, su sesi, fısıltılı ses, makasın saç keserkenki kıtırtısı, çizim yapan birinin kaleminin kağıt üzerinde çıkardığı tıkırtı, sayfa çevrilme sesi, makyaj fırçalarının sesi, tırnakların hafifçe tıkır tıkır gezinmesi, saç taranması, masaj hareketleri, birinin sincapvari şekilde kıtır kıtır bir şeyler yemesi gibi bir sürü farklı asmr var.

  bu konuda youtube çok bereketli. makyaj rol oyunlarından tutun da, doktor muayenesi rol oyunlarına dek binlerce video mevcut. benim gibi bu aralar uyku sorunu çekenlere (link: http://www.youtube.com/user/VisualSounds1/videos?sort=p&view=0&flow=grid Visualsounds) veya (link: http://www.youtube.com/watch?v=WHSYJXVN0_U gentlewhispering) kanallarını önerebilirim. ama ben fısıltı ve makyaj fırçalarından hoşlanıyorum, o açıdan kendi favori asmr kanalınızı kendinizin bulmanızı öneririm.

  26 haziran 2014 00:18

  2. çocukken fark etmiştim, 'ayol birileri saçımı tarayınca bana bir şeyhler oluyor nooluyor yeahu' diye düşünürdüm, ama kimseye bahsetmemiştim, dalga geçilmesinden çekinmiştim galiba. şu an gerçekten böyle bir şeyin olduğunu, bunun bir isminin olduğunu farkedince tuhaf bir rahatlama hissettim (gizlinot: öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler ) (gizlinot: swh ) artık saçımı tarattırmaya gururla devam edebilirim .d

  26 haziran 2014 01:04 26 haziran 2014 01:08

  3. Bazı klavyelerin sesi,plastik tarak sesi,fısıltı <3,yağmur sesi... benim için bunlar.

  6 ağustos 2014 23:44


  4. dalga sesleri, kesinlikle. okyanus misali (gizlinot: swh)

  7 ağustos 2014 08:26

  5. okulda sıra arkadaşım defter sayfaları çevirirken, kalemle oynarken..

  evde annem saçımı okşarken..

  kütüphanede sayfa çevirirken hissettiğim garip hislerdi ilk başta.

  sonra tesadüfen youtube da gezinirken tekrar buldum. inanmayacaksınız belki ama,

  asmr yazın lütfen. sayfa çevirme, saç tarama, role-play, fısıldama, hikaye okuma, parmaklar ile bişeylere vurma vb. bir sürü çeşidi var bunun. ve işi ilerletip 3d mikrofonlar kullanan, 'asmrtist' ler var. evet bu mikrofonlar tıpkı gerçek gibi kulaklıklarınızı taktığınızda, videodaki kişi sağ tarafa konuşurken sadece sağ kulaklıktan adeta gerçekten size fısıldıyormus hissi veriyor.

  sevdiğim bir kaç asmr'tist, ;

  heather feather

  massageASMR (dimitri)

  softlygaloshes

  ASindyMR

  31 ekim 2014 00:15

  6. ya böyle bir şey olduğuna şuan inanamıyorum, ben de niye tahtaya tebeşirle yazı yazılınca, saçım kesilince (gizlinot: makasın kırt sesi ) , biri yanımda namaz kılınca (gizlinot: özellikle kişi sureleri mırıldanarak okuyorsa çıkan o ses ) kollarımdan belime kadar bir karıncalanma ama tuhaf bir huzur hissediyorum diyordum. iç gıcıklanması ve uyuşukluk, hiçbir şey düşünememe ve bir rahatlama. ay çok garip ve çok güzel ya çıldırıcam.

  4 mayıs 2015 23:46 4 mayıs 2015 23:49

  7. mutsuz, huzursuz, keyifsiz ya da sinirli olduğum zamanlarda sakinleşmemi, kafamın dağılmasını ve uykuya dalmamı sağlayan sesler bütünü. çoğu insan için garip gelen bir şey biliyorum, arkadaşlarıma bahsettiğimde hepsi tuhaf gözlerle bana bakmışlardı. ben özellikle fısıltıdan ve sakız çiğneme sesinden (gizlinot: tuhaf evet) çok hoşlanıyorum. aslında günlük hayatta biri yanımda o şekilde sakız çiğnese cinnet geçiririm, yeme/içme/çiğneme seslerine asla tahammülüm yok ancak asmr'da bu etki tam tersi oluyor. bir de yine saçma gelebilir ama yemek yeme videolarını izlemek de çok keyifli oluyor. hem bir sürü ülkeden farklı yemekler öğrenmiş oluyor hem de çıkan seslerle (gizlinot: vurmayın) rahatlıyorum. birkaç tavsiye verecek olursam,

  (bkz: asmr angel) - bir ingiliz olan tatlı charlotte ablamız farklı farklı şeyler yapıyor. kimi zaman fısıldayarak öylesine muhabbet ediyor, kimi zaman biscuits of britain başlığı altında farklı farklı püskevitler deniyor, kimi zamansa kitap okuyor ya da minecraft oynuyor. kendisinin aksanı ve tipi çok sevimli, sesi ise inanılmaz rahatlatıcı. bu yüzden favorim.

  (link: https://www.youtube.com/user/TheASMRAngel )

  (bkz: sassesnacks) - bu ablamız da amerikalı, kanalı tamamen yemek yeme üzerine kurulu. gecenin bir yarısı kendisini izleyip öküz gibi yemişliğim çoktur ancak hem muhabbeti keyifli, hem de gerçekten farklı yemekler deniyor. biraz atarlı oluşunu ise çok seviyorum.

  (link: https://www.youtube.com/user/oldladyasmr)

  (bkz: whisper turkey) - kendisi nadir türk asmr'cılardan. yaptığı şeyler kısıtlı olsa da sesi, özellikle de fısıltısı bir harika dostum. geceleri telefondan herhangi bir videosunu açıp kulaklığı takip uykuya dalmışlığım çoktur.

  (link: https://www.youtube.com/user/TheMixedtype)

  28 temmuz 2015 21:33


  8. kuaföre, güzellik ya da masaj salonuna gitme isteğimizin altında yatan nedenlerden birisi aslında bu. yabancı bir elin yüzümüde, saçlarımızda usulca gezinmesi anlatılamaz derecede karmaşık duygular tatmamıza sebep oluyor. cinsel bir haz değil tabi ki bu duyumsanan şey. işin garip olan kısmı zaten böyle olmaması.

  28 temmuz 2015 22:54 28 temmuz 2015 22:56

  9. insanların böyle seslerle uyuduğunu düşününce nasıl olur ya? dediğim sesler dizisi. mesela makas kesme sesi var, dinledikçe beynimi tırmalıyor sanki. ben genellikle herkes yattıktan sonra yatarım çünkü konuşma sesine katlanamam. burada bi linki açtım sanırım fısıltı sesiydi ve genellikle videolar fısıltı sesi oluyorlar, ben hayretler içinde bakakalıyorum ve kapatıyorum. karşımdakinin bilinçli olarak fısıltılı konuşması düşüncesi midir bilmem ama bana sanki bağırarak konuşsa daha iyi gibime geliyor. misofonya var sanırım bende ondan böyle :(

  29 temmuz 2015 08:33

  10. bende en çok michael jackson dinlerken meydana gelen hadisedir. hele şarkı liberian girl ise bitene kadar tüylerim diken diken halde olur. geçmişte yaşadığım mutlu anları hatırladığımda da aynısı olur. arctic monkeys'i ilk defa sahnede canlı canlı izleyişimde ne hissettiysem o anı hatırlayınca da aynısını hissederim. mutsuz ve huzursuz olduğum zamanlarda biraz da olsa rahatlamak için hep o anı düşünürüm o yüzden. onun dışında sevdiğim insanların kokuları da bende aynı etkiyi yaratıyor. babama ve sevgilime ne zaman sarılıp koklasam göz bebeğime kadar uyuşuyorum.

  29 temmuz 2015 09:48

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar