yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (1)

  9. İki kez mini boyunu alıp bitirince son sephora indiriminden 100 mlliğini satın aldım. Bu kokuyla ilgili çevremden henüz iltifat almasam da bende özellikle birkaç saat sonraki haliyle mutluluk hissi uyandırıyor. Hem temiz hem ferah hem de sıcak hissettiriyor. Fiyatı Designer parfümlerle yarışır hale geldi. Kalıcılığı tende de kıyafette de iyi bence.

  11 şubat 22:28 12 şubat 00:07

  8. Küçük boyunu dolap'ta nispeten ucuz bulunca aldım. Benim tenimde baccarattan daha güzel durdu.

  Baccarat bekledikçe bende acılaştı, batikonumsu kokuya büründü. Bunda ise medikal tını olmakla beraber rahatsız edici değil. Baccarattan daha tatlı ve feminen olduğunu düşünüyorum. Mesela baccarat yüzde 70 feminen yüzde 30 maskülen iken bu yüzde 90 feminen. Daha tatlı daha sıcak bir parfüm. Koku benzerliğiyse %90. Kaliteli bir muadil olmuş, hangisinin sizde daha iyi duracağı teninize bağlı. indirimde büyük boyunu alabilirim.

  Kalıcılık konusunda da; iki parfüm de yapısı gereği 30-40 dakika sonra koku reseptörlerimi inaktif ediyor ve kokuyu alamıyorum. Ancak arkadaşlarım ben çok alamadığım halde güzel koktuğunu söylüyorlar.

  9 nisan 2023 21:25 9 nisan 2023 21:27

  7. bence güzel değil, esinlendiği parfümü denemedim ama kendisi çok hitap etmiyor bana. yayılıma önem verirseniz alınabilir yayılımı fazla. ama en can sıkıcı kısmı şu an 100mlinin 1000₺ olması. daha birkaç ay önce 500 değil miydi 1000 ne? üstelik nishane gibi niş ve özgün bir parfüm markası da değil. neyin kafası?

  25 nisan 2022 00:19


  6. kesinlikle ilk sıktığınızda, o bahsedilen hastane kokusunu net bir şekilde alıyorsunuz. ama daha sonra tende bıraktığı koku o kadar güzel ki kesinlikle denemeye değer. kaliteli bir koku, farklı. hem erkek hem de kadınların kullanımına uygun olduğunu ben de düşünüyorum. herkesin mutlaka bir şekilde koklamasını tavsiye edeceğim parfüm.

  2 şubat 2021 21:43

  5. herkese hitap etmeyecek, seveni varsa da bence erkeklere daha çok yakışacak bir parfüm. denemek için aldığım üçlü setin içinde no94 paketin her yerine akmış, şişesi etrafına sızmış olarak geldi. hastane odası-kötü traş kolonyası arası bir doldurma parfüm izlenimi vardı ve bunu yoğun şekilde akmış olmasına bağlamıştım, hafifleyince güzel bir koku kalacak diye bekledim olmadı. henüz hiç sıkmadım ama şişeye her yaklaştığımda hala yoğun şekilde kokuyor ve midem kalkıyor.

  4 ocak 2021 09:24

  4. lütfen yaygınlaşmasın dediğim canım parfümüm. yılbaşında seti, normal tekli satılanın fiyatından daha ucuz olunca almıştım. bir de çanta boyu var bende. şuanda zamlanmış. bence bir kış parfümü, ama lütfen herkes almasın :)

  6 kasım 2020 11:59

  3. İlk sıktığınızda sanki sargı bezleri ve tentürdiyotla dolu bir hastane odasındaymışsınızcasına ağır bir medikal koku veren parfüm. Ancak belli bir süre geçtikten sonra biraz tatlılaşıp güzel bir hava alıyor. Ben o medikal kokuya inanamadım, cidden muadili olduğunu söyledikleri Baccarat Rouge 540 için de medikal bi havası var derler ama ben bu kokunun o parfümde bu kadar yoğun olduğunu zannetmiyorum. Tene oturduktan sonra klasikten oldukça uzak olan o farklı havası devam ediyor, kokusu biraz biraz tatlılaşıyor olsa da kalıcılıkta sınıfta kalıyor bence. Tenden tene değişir tabii... Bir de konudan alakasız; benim şişemin içinde minik minik zerrecikler görünüyor sıvı içinde yüzen, her seride aynı mıdır bilemedim.

  edit: ne kadar sıkarsanız sıkın sizi boğmayan, öksürtmeyen değişik bir yapısı var. Bugün biraz abarttım, koku yayılıyordu ama ne ben ne başka biri bunaldı. Bir tek yine "burası alkol kokuyor allah allaaah" diyen oldu o kadar. 🤣

  5 kasım 2020 22:19 16 mart 2021 16:59


  2. mağazasında denediğim ve içimi bayan, bana tuhaf bir koku gibi gelen bir parfüm. koku olayı kesinlikle kişisel o yüzden koklamadan almayın derim.

  21 ekim 2020 20:55

  1. Hakkında konuşulmaması beni üzen parfüm. 

  Bu parfümün en önemli özelliği; tüm dünyayı kasıp kavuran, kokusu ile herkese her şeyi yaptırabileceğiniz iddia edilen ünlü parfümer m. Francis kurkdjian’ın kendi adını taşıyan niş parfüm markasının en ünlü parfümü olan bacara rouge 540’nin klonu olması. Ben bacara rouge 540’i denemedim ama parfüm yorumlayan herkes bu parfümün %90 ve üzeri oranda bacara rouge’a benzediğini söylüyorlar. hatta güvendiğim insanlardan bacara rouge’un kokusunu bilen biri kesinlikle bacara rouge sıktığınızı sanar diyenler de var. 

  Nasıl bir parfüm? Bence kesinlikle farklı ve niş kalitesinde bir parfüm. Üstelik designerlardan daha uygun fiyatlı. İçinde safran, amber, sedir ağacı ve yasemin notaları var. Kesinlike farklı bir koku, o loreal markalarının klasik parfüm dokusu asla yok. Bence güzel bir koku, ben birkaç defa denedim her denediğimde beğeniyorum ama ağıe bir koku. Öyle içime çekmek isteyeceğim bir koku değil. almaya niyet ettiğimde içindeki o baharatımsı tını beni itiyor. Ben daha feminen sıcak kokulardan hoşlanıyorum ve amberli değil de daha miskli parfümlerden yanayım.

  Unisex bir parfüm bence feminen tarafa biraz daha yakın ama ben bu parfümü erkeklere daha çok yakıştırırım. 

  Bacara rouge’u merak ediyorsanız veya niş kalitesinde farklı ama çok pahalı olmayan bir parfüm istiyorsanız mutlaka bakın. 12 ml’lik çanta boyu 85 tl’e satılıyor şu an. Denemek için küçük boyunu alabilirsiniz. Hatta ben de dayanamayıp bir küçük boy edinebilirim. 

  Not: aynı markanın asıl sevdiğim, ağır olmayan çiçeksi ve temiz parfümü jardin imperial. Bunu da buraya iliştireyim. 

  21 ekim 2020 20:25 21 ekim 2020 22:09