sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • oylar (9)
  • medya (1)

  14. yaklaşık 1.5 ay önce edindiğim güneş koruyucu. üzerindeki açıklamada yüz için 6 pompa uygulanması gerek diyor fakat bu benim için çok geldi. ben dışarı çıktığım süre ve kalacağım süreye göre 2 veya 3 pompa uyguluyorum ve bu şekilde de gayet koruyucu. yüzüm lekelenmeye çok müsait, bu ürünü kullanırken ekstra bir lekelenme olmadı. yapısı ise pudralı. bu sebepten ben kullanırken biraz yoğun bir nemlendirici uyguluyorum. parlamaya müsait bir yüzünüz varsa parlama yapabilir (ben nemlendirici + dry touch kullanıyorum ve parlama oluyor, tek başına hiç denemedim.). yine de koruma performansı sebebiyle yeniden tercih edilebilir. ben bu ürünü bir internet sitesinden set halinde (sette ek olarak vücut için spf 50- tam boy ve after sun- seyahat boy var) 95 TLye almıştım.

  15 haziran 10:23

  13. Avene markasının ürünlerini uzun yıllardır kullanırım, genelde de memnun kaldım. Bu da en güvendiğim ürünlerinden biri olan (link: https://www.suslusozluk.com/avene-emulsion-spf-50-güneş-kremi Avene emulsion güneş kreminin) yenilenmiş hali. Yapısı az da olsa değişmiş, biraz daha hafif ve akışkan olmuş. Dolayısıyla sürümü daha kolay olmuş. Verdiği hissi la roche posay'in anthelious kremine benzettim. Önceden böyle değildi. Ama keşke ambalajını değiştirmeselermiş. Önceden pompadan sıktıkça içindeki azalıyor, ambalaj küçülüyordu ben de bitmeye yakın kesip içindekini kalanı kullanıyordum. Şimdi nasıl olacak bilemedim. Koruması ise hala mükemmel. Komedona meğilli cildimde şimdilik bir değişiklik yok, bakalım onu da gözlemliyorum çünkü bu gerçekten hassas noktam.

  Edit: (yazar: japonlubirseyler) bitince ambalajı kesmeyi denemiş mesaj atıp beni uyardı. İçinde ürün kalmıyormuş. (link: https://www.suslusozluk.com/avene-fluid-spf50-dry-touch?i=1022790 Şu girdisinde) bahsetmiş.

  Ama aslında eksik açıklamışım tek sorun o değildi. Ambalajı küçüldükçe ne kadar kaldığını tahmini olarak anlayabiliyordum. Şimdi görünmüyor da çat diye bitecek ortada kalacakmışım gibi.(gizlinot: Swh)

  14 haziran 21:50 14 haziran 22:17

  3

  12. Bitmek bilmeyen bir güneş kremi. Hayatımda ilk defa düzenli güneş kremi kullanmaya başladım ve bilinçli olarak aldığım ilk güneş kremi de bu oldu. Hakkında tek bir yorum yapacak olursam herhalde şu olurdu: “almaz olaydım.”

  Baştan bu ürünü hiç beğenmediğimi belirterek başlayayım. Koruyuculuğu güzel ancak bu ürün da-ğıl-mı-yor. Yüzümde kaskatı, bembeyaz, zamk gibi bekliyor öyle. Emilmiyor, dağıtılmıyor, hiçbir sürme ve yayma tekniğine bana mısın demiyor. Bunu sürmeye başladığımdan beri insanların alay konusu oldum, mumya gibi geziyorsun diyen mi ararsınız, saçına neden sürdün diyen mi. Şuraya belki birine yardımcı olur diye değerlendirmesini de yapayım, başkaları da yanmasın. 

  Cilt tipim: normal, alın bölgesinde hafif kuruluğa meyilli, sivilce ve siyah noktaya meyilli olmayan, yanaklarda çok hafif pembelik olan bir yüz. Ek olarak çok açık buğday tenliyim. 

  Olumlu özellikleri

  -çok yüksek koruma

  -geniş spektrumlu güneş kremi

  Olumsuz özelliklerine gelirsek:

  -emilmemesi

  -elle çok zor sürülmesi

  -bembeyaz iz. Abartmıyorum bembeyaz. Boynuma sürüyorum, fondöteni yarıda bırakmışım gibi duruyor. Elime sürüyorum, elimde de bembeyaz. 

  -önce yapış yapış sonra kuru bir his. Ellerimi yıkarken hissediyorum o garip hissi. 

  -kaşlarımda ve saçlarımda beyaz beyaz topaklanması. Bunu hiç anlamadım bile. Kaşlarımda kuruyup kalıyor. Sürmemeye çalışıyorum ama nafile. 

  Benim tecrübem bu şekilde oldu süslüler. Büyük hevesle, iyice araştırarak, korumasına bakarak almıştım, bitiremeden başka bir tane alacağım. Bunu da masama bırakıp lavabodan her çıktığımda ellerime sürmeyi planlıyorum. 

  2 haziran 22:01

  11. Pompadan ürün gelmemeye başlayınca bir umut şişesini kestim. Sistemi maybelline kapatıcı gibiymiş. Boşuna kesmiş oldum. Benim gibi elinde olanlar varsa diye söyleyeyim dedim. Ürün hakkında yorum yapacak olursam geçen yazdan beri kullanıyorum. Aynısından bir tane daha alacağım. Verim aldım.

  2 haziran 14:14

  4

  10. Yeni bitirdiğim ürün. Alırken bu kadar bereketli çıkacağını tahmin etmemiştim. 1 yıla yakındır kullanıyorum. Fiyat/performans olarak ürüne rahatlıkla iyi diyebilirim. Beyaz kalıntı sorunu bende olmadı çünkü cildim özellikle güneş ürünlerini zor ve yavaş emdiği için kremleri bol bol sürmeyi seven biri değilim. T bölgesi yağlanma eğilimli karma cilt sahibi biri olarak bu kez fluid yerine cleanance spf 50’yi deneyeceğim zira avene’in cleanance hydra nemlendiricisi kadar memnun kaldığım hiçbir krem olmadı bugüne dek. Aynı etkiyi güneş kreminde de alırsam herhalde ömür boyu aynı koruyucuyu kullanırım:)

  1 haziran 23:21

  9. Karma ve hassas cildi olanlar icin iyi bir urun. Begendim ben. Mat ve puruzsuz bi goruntu birakiyor. İki gundur kullaniyorum ve sevdim. avene'in karma ve hassas ciltliler icin (bkz: mattifying fluid nemlendirici) si nem vermiyor kizceler. Bu da aklinizda bulunsun.

  28 mayıs 18:16

  5

  8. Kendisini kullanıyorum yaklaşık iki haftadır Yüzüm dahil her yere. yapısı su gibi akışkan. Sürdükten sonra beyazlık bırakmıyor ya da farkedilmeyecek kadar az bırakıyor. Zaten hemen yayılıyor yüze. Ben koku vs. Gibi bir sorun yaşamadım. Ayrıca bu kış yüzümü peelinglerle o kadar yordumki baya kurudu. Bunun nemlendirme özelliği de var. Tabi ben altına başka nemlendiriciler de kullanıyorum ama bu benim cildimle alakalı. Yani normal ve normalden kuruya ciltler için sadece bu ürün yeterli olur diye düşünüyorum. Bu dönem gerçekten hiç hassas olmayan cildimde her gün başka birşeyle karşılaşıyorum. Bunlardan biri de gözlerim. Hep kullandığım şeylere karşı tepki vermeye başladı. Hemen şişiyor, yaşarıyor filan. Ama bu hassas ciltler için üretilmiş ve gözlerimin bi içine sürmüyorum, hiç bir tepki vermedi. Son olarak sivilceye çok meyilli cildimde sivilce de çıkarmadı. Fiyatının 200 ml içinde uygun olduğunu düşünüyorum. Yani fiyat performans ürünü değil, fiyatının üstünde performans sergileyen bir ürün oldu benim için. 

  7 mayıs 13:20

  7. Acnelyse tedavisi gördüğüm için eczacının önerisiyle aldığım güneş kremi.Ürün hassas cilde uygun olduğu için diğer güneş kremlerim gibi yüzüme sürdüğümde yakmıyor.Sürüldükten sonra yüzde kadifemsi bir duruşu oluyor,az miktarda alıp güzelce yedirdiğimde beyazlık sorunu yaşamıyorum.Bende sivilce yapmadı.Tavsiye ediyorum.

  12 nisan 18:14

  6. Roaccutane tedavisi gördüğüm için hemen edindiğim güneş kremi. Dağılması evet biraz zorluyor fakat yüzde asla yağlı bir his bırakmaması, hemen emilmesi ve sivilce yapmaması -kullanan arkadaşlarımda- gönlümü fethetmeye yetti bile.

  8 şubat 18:12

  5. Kendisinden beklediklerimi karşılayabilen güneş koruyucu krem. Bir aydan fazla bir süredir kullanıyorum. Yağlı olan cildimi daha da yağlandırmayan ve ağırlaşmayan bir güneş kremi arayışındaydım. Gerçekten de isteklemi karşıladı, memnunum. Kıvamlı bir yapısı var. Beyazlık bırakıyor ama itiraf ediyorum bu beyazlık beni hiç rahatsız etmiyor. 

  21 ağustos 2018 21:58