yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (6)
  • medya (1)

  1. Çok beğendiğim sülfatsız yüz temizleme jeli, bence tam bir fiyat-performans ürünü kendisi.

  Ürünle tanışmam hamileliğimin başlangıcında cildim aşırı kuruyunca kendime vücut için sülfatsız yıkama jeli aramamla başladı. Ürünü araştırma, arama, sipariş etme, teslim derken benim vücuttaki cilt kuruluklarım (düzenli nemlendirmenin de etkisiyle) yatışınca ürünü vücut için kullanmaktan vazgeçtim. Haziran başında daha önce kullandığım yüz yıkama jelim (youth to the people kale temizleyici) bitince bunu kullanmaya başladım.

  Ürün cildimi kurutmadan, gıcır gıcır yapmadan son derece başarılı bir şekilde temizliyor. Ürünü kullandıktan sonra cildimdeki aşırı kuruluklar (yanak ve alın) ve yağlanmalar (t-bölgesi) geçti. Fiziksel güneş koruması kullandığım için öncesinde yağ bazlı bir temizleyici (heimish) uyguladıktan sonra bu temizleyici ile ikinci yıkamayı yapıyorum. Ayrıca sabahları da kullanıyorum. 

  Fiyat-performans ürünü olduğunu düşünüyorum çünkü fiyatı 60-65 tl civarında olmasına rağmen boyutu 400 ml (normalde temizleyici jeller 150 ml olur) ve çok az miktarı tüm yüzü temizlemek için yeterli oluyor.

  Bu üründen önce kullandığım oskia renaissance, youth to the people kale ve cerave hydrating temizleyicilerden de memnun kalmıştım, ancak cerave dışındakiler fiyat olarak çok pahalı kalıyor. Oskia renaissance cleansing jel en sevdiğim temizleyicidir ve henüz bırakın uygun fiyatlıyı high end muadilini bile bulamadım ancak hem fiyatı yüksek hem de türkiye’de satılmıyor. Cerave’yi çok hafif yapılı ve nemlendirici yapıda olduğu için soğuk kış aylarında kullanmayı daha çok seviyorum. Avene trixera’nın temizleme performansı cerave’ye göre daha yüksek olduğu için güneş kremini yoğun uyguladığım yaz ayları için daha uygun bence. 

  Cildim bu aralar karma ve bu ürünün tüm cilt tipleri için uygun olacağını düşünüyorum, temizleyici arayışındaysanız bu ürüne de bakmanızı tavsiye ederim.

  8 temmuz 2019 22:53

  5

  2. Sabunsuz, parabensiz ve çok kuru-hassas ciltler için üretilmiş yüz temizleme jeli.

   Her şey zoretanin tedavim devam ederken yana yakıla yüzümü daha fazla kurutmayacak bir temizleyici aramamla başladı (gizlinot: swh) O günden beri seviyeli bir ilişkimiz var sözlük, şu anda 3. şişeyi kullanıyorum hatta. Beni her açıdan mutlu etmeyi başarabiliyor. Şu an 400 ml'lik devasa boyu (uzuuuun süre gidiyor emin olun) 65-70 tl civarında. Köpürmesi, yıkama sonrasında verdiği temizlik hissi gerçekten çok güzel, ayrıca kış mevsiminde bile benim sahra çölü cildimi germedi mutluyum (gizlinot: kalp kalp)

  Hafif bir kokusu var, çok hassas değilseniz tahammül edilebilecek bir seviyede. Özetlemek gerekirse 10/10 bir ürün ancak tabii ki her ürün her ciltle uyum sağlayacak diye bir şey olamaz, kuru ciltliyseniz ve güzel bir yüz temizleme jeli arıyorsanız şans verin derim süslüler

  15 nisan 2020 22:14

  5

  3. geceleri yüzümü temizlerken kullandığım ve makyajsızken çok çok az bir miktarı tüm yüzü temizlemeye yeten temizleyici. Hiçbir hassaslığa, kurumaya, gerginliğe sebep olmadı ve büyük şişesiyle aylarca yetecek gibi duruyor.

  Düzenleme: (gbkz: avene xeracalm cleansing oil) edinmemle birlikte geceleri ikinci adımım olan ürün, sabahları illaki yüzümü yıkayacaksam da tek başına bununla yıkıyor, oil cleanserı akşam güneş kremini çıkarmaya bırakıyorum.

  3 temmuz 2020 23:53 23 temmuz 2020 12:25


  5

  4. Kuru ciltliyim, yaklaşık 7 aydır kullanıyorum çok memnunum. Güneş kremi kullandığım, makyaj yaptığım günler temizleme yağından sonra, diğer günler tek başına kullanıyorum. Hem temizlediğini hissettiğim hem de cildimi kurutmayan ilk jelim. Boyutu ve fiyatı itibariyle de oldukça uygun. Cilt tipinize uygunsa alın aldırın :)

  14 temmuz 2020 14:04

  5. Özellikle burun çevremde ve gözümün üzerinde egzema çıkması üzerine yeni bir temizleyici arayışındayken bu içeriği sülfatsız, fiyatı muadillerine göre uygun olan temizleyici jel ile karşılaştım. 

  Daha önceden la roche effaclar jelini kullanıyordum, artık sivilce karşıtı olan yüz temizleme jelleri yüzümde kızarıklık, tahriş ve kaşıntıya sebep oluyor. Avene’nin bu ürünü yüzümde hiç böyle bir his yaratmadı, temizleme hissi veriyor, severek günde 2 kez 4 aydır kullanıyorum. 

  Kullandıktan sonra yüzümde gerginlik dahi yaratmıyor fakat daha iyi nüfuz ettiğini okuduğum için sonrasında hemen nemlendiriyorum. Tavsiye ederim.

  Tek eksisi kokusu olabilir, tıraş losyonu gibi bir kokusu var. Ama geçici bir koku, yıkadıktan sonra kalmıyor.

  3 eylül 2020 08:59

  6. şu anda 2. şişeyi kullanmaktayım. cildim çok kuru, aynı zamanda çok çabuk sivilcelebiliyor. bu jel hem çok güzel temizliyor hem de aknelenme yapmadı.

  bitince tekrar alacağım.

  17 eylül 2020 18:27