yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (0)

  1. dün izlediğim film. filmle ilgili yorumlarıma gelmeden evvel sinemada yaşadığım,ilk kez başıma gelen bir olaydan bahsetmek isterim. filmi izlerken spoiler yedim. nasıl mı? film başladı, daha ilk sahnede arkamda oturan kişi '' aa şimdi .... olacak!!'' dedi. ben '' ne, nasıl ya?'' diye şaşırdım. dedikleri oldu. neyse dedim fragmanda falan görmüştür. filmin son 25-30 dakikasına girdik,heyecanlı sahneler... yine arkamdaki kişi '' ee daha neden ... olmadı??'' dedi ve söylediği şey filmde büyük bir olaydı. söylediği şeye şaşırdığım için o sahne gerçekleşince o kadar da şaşıramadım,çünkü heyecanı kaçtı (gizlinot: :D) .

  yani aylarca filmi bekle, spoiler yememek için yorum falan okuma, filmi izlerken spoiler ye, çok tuhaf bir tecrübeydi.

  film ile ilgili yorumum ise beklentimi karşılamadı açıkçası, aceleye getirilmiş bir film gibi geldi. çünkü bazı karakterleri yeterince göremedim. üzdü...

  26 nisan 2019 10:47

  2. filmin en en en sonunda hem mantık hatası var hem de sevmedim saçma geldi. neyse herkes izlesinde şu filmi yardırarak girdi giricem buraya.

  genel olarak ise filmi oldukça sevdim ama hala filimsel açıdan en iyi avengers filmi infinity war <3

  28 nisan 2019 02:30

  3. bugüne kadar izlediğim en kötü marvel filmiydi. önceki filmleri tekrar tekrar izledik gibi oldu. sonu zaten hiç dilediğim gibi bitmedi.

  bu ay hem game of thrones hem de avengers finalleri için heyecanlandırmıştı birçoğumuzu ancak anladım ki avengers açısından boşuna beklemişiz bu kadar zaman.

  28 nisan 2019 15:17


  4. Spoiler

  .

  .

  .

  Marvelin rolünün bu kadar az olması beni biraz hayal kırıklığına uğratsada efsane bir bölümdü. İlk 1 saati falan boştu o boş kısmı daha kısa tutup marvele de az rol verebilirlerdi. 2 dk anca görebildik sanırım.

  .

  .

  .

  .

  Spoiler 

  29 nisan 2019 07:19

  5. heyecanla beklediğim. beklediğime hemen değen hemde değmeyen bir 3 saatti..açıkcası o kadar heyecanlandım ki bir kaç sahnede panik atak krizim tuttu sinemada(gizlinot: swh).mantık hatası çok var. çizgi romanla alakası yok. bazı sahnelerde baya ağladım.bilmiyorum kalbim buruk ayrıldım sinemadan.daha farklı olabilirdi.

  29 nisan 2019 08:09

  6. engellediğim başlık.

  29 nisan 2019 10:45

  7. baştan sona -spoiler ve film değerlendirmesi-

  spoiler diye tekrar uyarıyarıyorum bak.

  ilk olarak film ilk yarı yavaş, ikinci yarı güzeldi. ilk yarının bir kısmında hadi geçin buraları diye geçirmedim değil içimden. karakterlerin çöküntülerini iyi yansıtmışlar ama thor'u koydukları konumu sevmedim. ne olursa olsun avengers ekibinde ki en güçlü karakterdi ve bu adam tanrı. tamam her şeyini kaybetti ama kendini eve kapatıp göbek yapması, oyun oynaması ve film boyunca göbekli göbekli gezmesi hoş değildi. (herkes de adamla alay edip durdu) en azından son savaşta azıcık toplasaydı.

  film captain amerika ve iron man in son filmiydi bu yüzden ağırlığı onlara vermelerini anlıyorum. İron man kendine yakışır bir son ile veda etti, cesur ve fedakârca. Captan America'da ise malesef mantık hatası var. geçmişe gidip yaşadı ama geçmişe gittiklerinde yine kendilerinden o zamanda ki kişi de o zamanda oluyor. (iki kaptanın dövüşmesini hatırlayın) bu durumda kaptan geçmişe gidip yaşadığında asıl kaptan da o zamanda yaşadı, yani iki kaptan var. biri yaşlandı biri hala genç formda. bu bir mantık hatası.

  bunun yani sıra zaman konusunda çok fazla açık var ama bu film zamanı ele alan bir film olmadığı için bu hataları görmezden geliyorum. natasha'nın ölümüne üzüldüm, aman aman sevdiğim bir karakter değildi ama bu filmde çok sıcak geldi bana. captan marvel neredeyse hiç bir şey yapmadı filmde olmasa da olurdu. bu kadar bahsedilince ondan bir kırılma noktası bekledim ama akışı değiştirecek bir şey yapmadı pek savaşta. gemiyi patlattı ama normal şartlarda 3. film de thor da bunu çok rahat yapabiliyor. o bölümü thor'a da verebilirlerdi.

  bu arada 3. film ile endgame'i kıyaslarsam infinity war daha dolu dolu ve heyecanlıydı, her anı daha çok bağlamıştı. ama endgame bir veda filmi 3 ana karakterden (thor, iron man, captain amerika) 2 si marvel dünyasına veda ediyor. sonu hüzünlüydü. artık yeni nesil kahramanlar ile devam edecekler. eski tadı verir mi bilmiyorum ama dr. strange in filmini merakla bekliyorum. natasha'nın filmine de giderim. bakalım geçmişinde neler olmuş.

  29 nisan 2019 23:02 29 nisan 2019 23:02


  8. filmi beğendim ama beklediğime de pek değmedi açıkçası. çok durgundu.

  30 nisan 2019 15:48

  9. 3 saat ne izledim ben dedirten film. resmen diger bütün avengers filmlerinden kesitiler izlettirdiler. kesinlikle beklentileri karşılamadı. zaten ortlarinda bir yerde uyuyakalmisim. uyandım hala aynı yerdeler. bir kaç komik replik yazmışlar, gerisini koyvermisler. sonuna ise hiç değinmiyorum. hiç ama hiç olmamış. sinirden salonu terkedecektim ama allahtan film bitti.

  gerçi bir film daha çekerler paraya sıkışınca. ölenler dirilir, dirilenler ölür, dünya yıkılır yeniden kurulur falan. puanım 3/10.

  yazmayı unutmuşum, thor'un sakalının devamlı renk ve hacim değiştirmesini farkettiniz mi? bazı sahnelerde daha koyu ve yoğun, bazılarında açık renkli ve az. hele son sahnede uzaktan çekmişler, resmen takma sakal. bir yerde balık sırtı örmüşler, açık renkli azıcık bir sakal. kostümler müsamere çakması o ayrı bir konu.

  20 mayıs 2019 15:00 20 mayıs 2019 15:14