yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20)
  • medya (0)

  1. spoiler vermek istemiyorum uzun zamandır insani duygularımı bu kadar içten hissetmemiştim, yerli filmlere gitmekten çok hoşlanmazdım lakin gittiğime değdi. ağlamak istiyorsanız gidin.

  29 ekim 2017 23:00

  2. Uzun zamandır gittiğim en iyi filmdi. İyi ki ismail hacıoğlu oynamış süleyman bey'i. Bütün salon salya sümük içinde kaldı. Giderken mutlaka waterproof rimel sürün. Ben ettim siz etmeyin. 

  29 ekim 2017 23:07

  3. Beni uzun süre sonra tekrar sinemaya gitmeye ikna etmiş filmdir.

  Belgeselini televizyonda izlediğim zaman zırıl zırıl ağlamıştım; aylaya çok üzülmüştüm, hayatını hep zorluklarla yaşamış birisi , düşünün ki kadın savaş yıllarında askerlerle beraber yaşadığı zamanları hayatının güzel zamanları olarak hatırlıyor.

  Filminide 1 yıldan beri bekliyordum.Sinemada iyi birşey izleyeceğimi fragmanlardan,, eldeki öyküden falan tahmin ediyordum ama film gerçekten tahminlerimide aştı.

  Az biraz spoiler

  Filmin ilk yarısı o kadar güzeldi ki hele süleyman yani ismail hacıoğlu -galiba bu yaşımdan sonra fangirl oldum- ve küçük kız ayla arasındaki iletişime bayıldım.Hem komedi hem dram hem aksiyon olabildiğince vardı ama keşke hep 1950 lerde kalsaydık, nasıl ki filmin başındaki süleymanımız canımız gitti yerine yaşlı süleyman geldi birden ne oluyor oldum, Çoğu kişi çetin tekindorun oyunculuğunu beğenmemiş falan ama bence sorun oyunculuktan ziyade bizim genç süleymanla aylanın kavusmasını görmek istememizdeydi.

  Misal film boyunca dolmuşum dolmuşum kavusma sahnesinde patlıcam, hazırım yani,

  süleymanla ayla hemencecik kavuştu ben yükselemeden bitti.

  Bilmiyorum sonu daha farklı olsaydı misal biz karakterlerin genç hallerininde yaşlı halleriyle beraber falan kavuştuklarını görseydik baya iyi olurdu sanki..

  Herneyse tüm bunlara rağmen çok iyiydi film tabi ismail hacıoğluda bayaa iyiydi.

  30 ekim 2017 00:19


  4. ben bu filmi aylarca bekledim. onedio'da şans eseri ayla ve astsubay süleyman'ın hikayesini gördüm. izledim. o buluşma anı filan. hüngür hüngür ağlattı beni. gün boyunca aklımdaydı. gerçekten içim parçalandı. filmine henüz gitmedim ama gitmek çok istiyorum.

  30 ekim 2017 01:09

  5. faşistliği eleştirmenizi anlarım (ki bence en sert şekliyle eleştirilmesi gerekilen türden bir akım) ama nedir bu milliyetçilik düşmanlığı allah aşkına? Görüşünüz ne olursa olsun milliyetçilik demek ülkemizin her türlü açıdan gelişmesi, yükselmesi demek. Bunu hepimiz biliyoruz, e koca koca da kadınlarız. Yaşanmış bir hikayeden uyarlanmış, koreli küçük bir kızın türk askerler tarafından evlat edinilmesini anlatıyor film, e kore savaşına da biz katıldık arkadaşlar, ne yani "türkçülük <333"? Neyi anlatacaktı?

  Savaşın o insanların üzerindeki etkilerini, toplumu ve o tarihin kültürünü gayet sağlam bir kadroyla anlatan, özenildiği belli olan başarılı bir yapım. Gidin izleyin.

  Hele yedi yaşındaki kim seol'un oyunculuğu çok iyiydi, kendisi çok yetenekli.

  30 ekim 2017 11:22 14 kasım 2017 21:06

  6. Henuz gitmedim ilk firsatta gidecegim ama giderken asla makyaj yapmayacagim film, fragmaninda bile agladim filmi dusunemiyorum

  30 ekim 2017 12:29

  7. yeni izledim de geldim. ben de bir kaç söylemek istiyorum. açıkcası ben gayet beğendim. son zamanlardakı saçma sapan yerli filmlerden sonra ilaç gibi geldi. bundan sonrası spoiler olacak.

  ---spoiler---

  ismail hacıoğlu , ali atay ve minik kim seul'un oyunculuklarına bayıldım. rolleri çok iyi taşımışlar ve karakterleri izleyiciye çok iyi yansıttıklarını düşünüyorum. büşra develi'nin lensleri beni çok rahatsız etti yani keşke daha kaliteli bir lens kullansalarmiş çünkü bazı lensleri gerçek gibi oluyor.bazı sahneler arasında çok hızlı geçiş yapılmıştı. özellikle süleyman dilbirliği'nin sevgilisinin olduğu kısımlarda rahatsız ediciydi. ilk kısım akıp gitti resmen. sonra aradan yıllar geçti. yaşlanmış hallerini gördük ve ismail hacıoğlu'nun yaşlanmış halini nasıl çetin tekindor yaparsınız. tamam çetin tekindor'u çok severim büyük oyuncudur ama daha minyon tipli bir adam seçseler iyi olurdu.çetin tekindor'un oyunculuğu beni çok rahatsız etmedi ama saç kuyrugunu saklama çabaları gözümden kaçmadı değil tabii. bir de o gazeteci kadının ingilizce kulağımı nasıl tırmaladı anlatamam ya kadın filmin atmosferini bozdu resmen. gelelim son kısıma ayla ile karşılaşma sahnesi gerçekten vurucu olmustu. gözlerim doldu o sahnede ama ama sonra gerçek olan karşılaşma sahnesini gösterdiler ya işte orda mahvoldum. tüylerim diken diken oldu. ışıklar açıldıgında tüm salonun gözleri dolu doluydu ve burunlarını çekiyolardı ben de dahil.

  neyse çok uzattım lütfen kötü film diyen insanlara aldanmayın ve gidin izleyin. izlenmesi gerekn bir film çünkü.

  31 ekim 2017 17:07


  8. Daha Dün izledim filmi. Diyeceğim beklentinizi çok yüksek tutmayın. Ben ettim siz etmeyin. Dedem kore gazisidir ama bize anlattığı tek şey gemiyle 1 ayda varamadıklarıydı. Memlekete gider gitmez ayla'yı soracağım ona kim bilir belki duymuştur, görmüştür ayla'yı. Film oscar adayı değil, oscar aday adayıdır bu arada. Zaten birçok Türk filmi oscara aday adayı olmuştur ama daha hiç 'aday' olamadı bilginize.

  ---------Spoiler-------

  Ayla'ya okuma öğretirken ''ali Ata bak " kısmının orda Ali Atay yazıyor.( Ali'yi oynayan oyuncunun gerçek ismidir.) görünce göz yanılsaması falan zannettim ama araştırınca hakikaten böyle bir şey varmış. (gizlinot: Ekşide yazmış biri ) O sahne anlamsızca tebessüm ettirdi.

  -------Spoiler-------

  1 kasım 2017 17:54

  9. Ya ben dugusal insanım tencereyi kapaktan ayır ağlarım insanıysanız (gizlinot: benim gibi) hic gitmeyin.Filme girmeden evvel patlamıs mısırınızın yanında bi adet tansiyon hapı 79 paket selpak bir ağlamalık omuz almanızı tavsiye ederim.Pms döneminde gidilmemesi özellikle tavsiye olunur.son zamanlarda izlediğim her anlamda en kaliteli türk filmi olarak gönlümde taht kurdu.

  Not:ciğerimden yanık kokusu geliyor sözlük. (gizlinot: tutmayın beni koreye gidecem)

  6 kasım 2017 00:34 6 kasım 2017 00:35

  10. Bugün nihayet gidebildim. Öncelikle çok duygusal bir film söylendiği kadar var. Tüm salonu ağlattı denildiğinde abartı gelmişti bana. Ama gerçekten benim girdiğim salonda da başta ben ve erkek arkadaşım olmak üzere sağımdaki solumdaki önümdeki insanların burnunu çektiğini gözlerini sildiğini gördüm.

  Milliyetçilik konusuna gelecek olursak ben rahatsız edici düzeyde bir Türk milliyetçiliği yapıldığını düşünmüyorum. Kaldı ki Kore savaşına zamanında en büyük Askeri birlik yollayan devletlerden biriymişiz. Bu karar ne kadar doğruydu yanlıştı tartışılır tabiki. Ama bu çok kahramanca bir durum bunu anlatırken biraz milliyetçilik yapılsa bundan niye rahatsız olur insan anlamadım. Beni asıl rahatsız eden filmin ana sponsoru olan Türk hava yollarının filmin içindeki abartı ve gereksiz reklamının olduğu sahneydi. O sahne gerçekten insanı irite eden ve filmin gerçekliğinin bir parça kopmasına neden olan bir sahneydi ve aşırı gereksizdi.  

  Sonuç olarak ben filmi çok beğendim çok etkileyiciydi. Herkesin gidip izlemesini tavsiye ederim.

  6 kasım 2017 00:52 6 kasım 2017 00:55