yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  aqua, alcohol denat, olive oil peg 7 esters, propylene glycol, betaine, peg/ppg-18/18dimethicone, aloe barbadensis leaf juice powder, panthenol, chamomilla recutita flowers extract, acrylates/c10, 30 alkol acrylate crosspolymer, peg 26 buteth 26, peg 40 hydrogenated castor oil, decylene glycol, parfüm, 1,2-hexanediol, 2 hexanediol, tris(tetramethylhydroxypiperidinol) citrate, cl19140, cl42090, phenoxyethanol, sodium hydoxide, terrasodium glutamate diacetate, potassium sorbate, sodium benzoate

  3.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • oylar (2)
  • medya (1)

  1. Seneler önce denize girdikten sonra kullandığım ürün, bence mükemmel bir ürün. Ben ki hem güneşte hem rüzgarda kızarırırım, kızarmayı bırak pembeleşmedi bile olmadı.

  1 ekim 2015 03:15

  2. Yeterince süre kullandığıma göre artık yorum yapabilirim bu ürüne.

  Yağsız olması ve aloe vera içermesinden dolayı yağsız nemlendirici niyetiyle aldım ve geceleri iki pompa kullanıyorum. İki pompa aslında fazla bile geliyor, bir yeterli aslında.

  Gece cildimi moos yosun özlü jel ile yıkadıktan sonra bunu kullanıyorum. Önce bir ferahlık hissi veriyor ancak ardından hafif bir yanma hissi başlıyor. Tahriş olmuş ciltte kesinlikle korkunç olacaktır, aman diyim :(

  Neyse efendim bu his de 10- 15 saniye sürüp geçiyor. Tamamen emilmesi bir 10 dakikayı buluyor. Sabahları aydınlık bir görüntü veriyor ve verdiği görüntüden memnunum. Bunu da bir gün atlayınca anladım, cildim önceki göüne göre daha kızarık görünüyordu. Sonraki gün kullandığımda daha yatışmış bir cildim vardı yine.

  Seboreik dermatitimin azdığı dönemde rahatlıkla kullandım, hiçbir şekilde beni zorlamadı.

  Ancak silikon içerdiği için ciltte bir tabaka oluşuyor, bunu da sabah yüzümü yıkarken elime gelen kayganlıktan anlıyorum. Bu da bu ürünü iyi bir makyaj bazı yapabilir bence sanki.

  İçeriği sadece aloe vera değil, bayağı bir madde içeriyor. Dediğğm gibi silikon türevi madde içeriyor, gerisini okumadım bile.

  Olması elzem bir ürün değil, benim beklentim sadece nemlendirici görevi görmesiydi, başka da bir şey beklemiyorum. yağsız oluşu ile sanırım yazın nemlendirici olarak memnun kalacağım.

  20 mayıs 2016 23:15

  3. bu ürünü kistik aknelerimin ve sivilcelerimin arttığı dönemlerde özellikle nemlendirme görevini yerine getirsin diye aldım.

  Beklenen gün geldi, bir buçuk hafta önce çenemde devasa, elle tuttuğumda kökü bütün çenemi kaplayan, devasa bir kistik akne ve alnımda büyümeye müsait bir kaç kaşıntılı sivilce çıktı. Sivilcelerime ve kistik akneme sadece moos yosun özlü likid ile müdahale ettim ve nemlendirici olarak da bu jeli kullandım ve kesinlikle çok memnun kaldım!!

  Aknem çıkana kadar olmazsa olmaz bir ürün demiştim ama asıl kıymetini şu anda anlıyorum. Varolan kistik aknem ve sivilcelerim büyümedi, yeni sivilcelere yol açmadı ve moos yosun özlü likid ile müdahale ederken ben sivilcelerime gayet güzel cildimi nemlendirdi ve hassasiyeti yatıştırdığını şimdi şimdi anlıyorum.

  Hakkını yediğim bir ürün olduğunu kabul etmeliyim, gönül rahatlığı ile akneli ve sivilceli dönemlerimde kullanacağım bir ürün.

  16 haziran 2016 20:05


  4. Bunun testerını vermişlerdi bana geçenlerde aklıma gelince yüzümdeki kızarıklıklar için süreyim dedim belki biraz yatıştırır diye resmen cayır cayır yandı yüzüm. Emilip kuruduktan sonra resmen yüzümde silikon taşıdığımı hissettim. (gizlinot: içeriği de öyle temiz değilmiş zaten) merak ediyorsanız almadan önce sample kullanarak denemenizi tavsiye ederim fiyatı çok uygun değil.

  11 şubat 2017 18:33

  5. İçinde aloe vera gel den çok silikon bulunan ürün. Vücuduma uyguladım bu yüzden sadece. Nemlendirmesi de vasatın altında. Öylece duruyor koca şişe arada masamda nemlendiricim yoksa elime sürüyorum bitireyim diye.

  11 şubat 2017 19:47

  6. ambalajında yazdığı gibi nesinin %100 aloe vera olduğunu anlayamadığım ürün. aşırı alkollü ve parfümlü. yüze kullanmaya uygun olduğunu düşünmüyorum. gerçekten %100 derken ne kastetmiş olabilirler onu düşünüyorum. bahsettiğim ürün (link: https://www.turuncukasa.com/babe-100-aloe-jel-100ml-49660 şu)

  18 haziran 2018 19:34

  4

  7. Nemlendirici, yumuşatıcı özellikli yağsız jeldir. Ürünün şişesi üzerinde %100 aloe yazmasına rağmen icerik bilgisinde 2.sırada alkol, 7.sırada aloe vera yer alıyor. Silikon bile aloe veradan önce yer alıyor. Rengi şeffaf yeşil,akışkan ve hafif yapışkan yapıda bir urun. Cilt tarafindan kikay emiliyor.Yazın güneş sonrası vucudumda ve saçımda kullandım.serinlik hissi veriyor. Yatıştırıyor gibi geliyor; ancak uzerinde iceriginin temiz olmaması verdiği hissin önüne geçiyor.

  Icerik bilgisi: aqua,alcohol denat,olive oil peg 7 esters, propylene glycol,betaine,peg/ppg-18/18dimethicone,aloe barbadensis leaf juice powder,panthenol,chamomilla recutita flowers extract,acrylates/c10, 30 alkol acrylate crosspolymer, peg 26 buteth 26, peg 40 hydrogenated castor oil, decylene glycol,parfüm,1,2 hexanediol,tris(tetramethylhydroxypiperidinol) citrate,cl19140,cl42090,phenoxyethanol, sodium hydoxide,terrasodium glutamate diacetate,potassium sorbate,sodium benzoate

  ilgili medya:
  1
  27 ekim 2018 20:42


  8. ilk aldığımda ben bunu yüzüme de kullanırım dedim ve kullanmamla yüzüm cayır cayır kızardı ertesi gün sivilceler bastı. Yüze kullanılmaması gereken tuhaf ürün.

  27 ekim 2018 22:24

  9. ne yazık ki cildimin ememediği üründür kendisi, yapışkan bir tabaka olarak cildimin üstünde kalıyor. yağsız nemlendirmesi nedeniyle hevesle alınmış fakat bir kenara atılmış şekilde son kullanma tarihini bekliyor

  10 mayıs 2019 17:29

  3

  10. Ön yüzünde %100 aloe yazmasına karşın arka yüzündeki içerik bilgisi kısmında alkol, parfüm vs. yazmakta. Ben yüzümü temizledikten sonra nemlendirme amaçlı kullandım. Daha önce de yazılmış cilde emilimi uzun sürüyor yapış yapış bir his veriyor ama ben masajla uyguladığım için sorun olarak görmedim bu durumu. Kullanım sonrası cildimde belirgin bir fark göremedim. Ancak gün boyu sağladığı nem hissi kayda değer. Benim gibi karma ciltli t bölgesi yağlı olanlar için yağsız nemlendiriciler sınıfında kullanılacak ürünlerden biri olabilir.

  12 kasım 2019 14:53