yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20)
  • medya (2)

  1. gelin makyajımı kendim yapmaya karar verdiğimden beri araştırdığım yöntem. Normalde bu tür ağır uygulamalar sevmesem de o gün makyajımın daha kalıcı olması için deneyeceğim.

  Fondöten olarak MUFE HD, kapatıcı olarak da Nars Radiance Creamy Concealer kullanmayı düşünüyorum. Pudra olarak da yine MUFE HD Loose Powder kullanacağım. En azından şimdilik planım böyle.

  30 temmuz 2015 16:35

  2. Makyajımda kullanmayı sevdiğim bir yöntem hem cildime mat bir görüntü veriyor hem makyajımı güzel sabitliyor.

  30 temmuz 2015 19:49

  3. Çok uğraşıp bir türlü beceremediğim pro makyaj tekniği, ünlülerin çoğunun makyajının sırrı. Ya fondoten ve pudra gözeneklerimi doldurdu, eskisinden de gözenekli göründüm (nasıl oldu bilmiyorum ama valla iğrenç oldu), ya pudrayı dağılmayacak kadar az ama doğal görünmeyecek kadar çok sürdüm, yine olmadı. Kesin benim dandik ürünlerimden ötürü olmuyor dedim (fondoten: revlon, şeffaf pudra: amway, kapatıcı: estee lauder) ama o kadar da dandik değiller dimi kızlarcım?

  Neyse yılmadım, denemeye devam edeceğim.

  9 eylül 2015 17:44


  4. Deneyip sevmediğim teknik. Bi kere ekstra bi olayı yok, hangi ten ürününün üzerine o kadar pudrayı boca ederseniz edin tabii ki kalıcı olacak, tabii ki matlaştıracak. Bir de cakey görünümü var. Daha daha kötüsü göz altına ne kadar fazla pudra uygylanirsa o kadar yapay ve yaşlı görünüm veriyor, çizgiler kendini daha fazla belli ediyor. Yani özel günde, makyajın çook kalıcı olması gereken bir gün dışında uygulanmasını doğru bulmuyorum kendimce.

  9 eylül 2015 21:23 ed.9 eylül 2015 21:30

  5. gözleri olduğundan daha küçük ve şiş mi gösteriyor ne ?

  30 kasım 2015 10:57

  6. her moda olan şeye atlamamak lazım. isterseniz evde olduğunuz bir gün deneyin sonra gün ışığında ama mutlaka gün ışığında yüzün yüze yakından bakın ne demek istediğimi anlayacaksınız. daha öncede dedim 80lerden, 90lardan kalma bir teknik. ben bunu bülent ersoyda görmüştüm. gözle inanılmaz kötü görünen gözaltları ekranda pürüzsüz çıkıyordu. neden o zaman hd görüntü yoktu da ondan.

  19 aralık 2015 19:14

  7. birkaç kere deneme fırsatım oldu bu tekniği. elmacık kemiklerimi daha çok belirginleştirdiğini gözlemledim . makyaj yaparken vakit varsa ilk önce ten makyajımdan başlayıp göze geçmeden önce uyguluyorum pudrayı. asla 10-15 dakika bekleyemedim, sabırsızım biraz.

  19 aralık 2015 23:30


  8. İlk defa geçen pazar denedim. Bence sonuç gayet güzeldi. göz altı kapatıcım bütün gün durdu falan ama hatam sanırım kot kazak giyip avmde dolaşmaya çıktığım bir günde yapmam oldu. Yani bence günlük makyajda değil de özel bir günde, ne bileyim düğüne giderken falan yapılmalı. Hatta sanırım ben anca kendi düğünümde yaparım yani günlük makyajıma o kadar ağır geldi, düşünün.

  20 aralık 2015 16:18 ed.20 aralık 2015 19:21

  9. Muhtemelen makyaj teknikleri alanında kullanılan yöntemler arasında en sakat olanı budur. Göz altı gibi tatbik edilecek ürünleri bile titizlikle seçmek, onları da mümkün mertebe dikkatli bir şekilde uygulamak gereken hassas deriye pudra gibi nem çekici ve kurutucu etkili bir malzemeyi boca edip bir de belirli müddet bekletmenin, gelecek yıllarınızda derin ve sayıları belirsiz kırışıklıklar ve mimik çizgilerinin yanı sıra çeşitli alerjik sonuçlar olarak geri döneceğini öngörmek zor olmasa gerek. Yabancı memleketlerde yenen her halt hayırlı ve uğurlu değil, herşeyi örnek almak doğru olmaz. Kendinize bunu yapmayın.

  23 mart 2016 18:23

  10. bülent ersoy'un gözaltlarını anımsatan makyaj tekniği.

  kalın kaş moda olur derler. kaşlarını incecik alan insta kontür videosu kızları ben hep doğallıktan yanaydım zaten diyip incecik kaşları ido tatlıses kaşına çevirirler. aynı kızlar kat kat fondoten, kapatıcı, pudra vs. vs. sürdükleri tenlerinin üzerine fix plus sıkıp pudra görünümünü azaltmaya çalışırlar. sonra aynı kızlar kim kardaşyan yaptı diye bebek gibi ciltlerini corrector+concealer+ pudralarla çılgınca bake ederler. kendilerine ne görüyorsanız yapmayın be gizel gızım demek istiyorum.

  düğün gibi özel gecelerde cildi parlamaya yatkın kişiler t bölgesine uygulanabilir belki parlamayı minimuma indirmek için. ama gözaltı gibi incecik bir deriyi uzun vadede kurutucu, kırıştırıcı ürünlerle yormak pek akıl karı gelmiyor bana.

  23 mart 2016 18:46