yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  ethylhexyl palmitate, cetyl ethylhexanoate, peg-20 glyceryl triisostearate, peg-10 isostearate, synthetic wax, onsen-sui, phenoxyethanol, butylene glycol, lithospermum erythrorhizon root extract, tocopheryl acetate, fragrance, ethylhexylglycerin, water, 1,2-hexanediol, 2-hexanediol, bambusa vulgaris leaf/​stem extract, aspalathus linearis extract, angelica archangelica root extract, malpighia glabra (acerola) fruit extract, polydiethyleneglycol adipate/​ipdi copolymer, acrylates/​ammonium methacrylate copolymer, acrylates/​methoxy peg-15 methacrylate copolymer

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (32)
  • oylar (29)
  • medya (1)
  5

  32. Yıllar içinde neredeyse her rengini kullandım diyebilirim çok çok büyük farkları olmamakla birlikte ben karma cildimde en çok sarı olanın etkisini seviyorum. Daha nemli bırakıyor cildi. Waterproof rimel çıkartabiliyor bende tek başına. Hafif buğulanma yapıyor fakat geçici. yakma falan yok. ama ben yine de öncesinde çift fazlı micellar ile çözmeyi daha çok seviyorum rimelimi temizleme yağlarındansa genel olarak.

  Hassasiyet yaratmasın; akmasın, kokmasın temizleyici balm olarak ne önerirsin diyenlere ilk önerilerim arasında kendisi. Emülsifiye olup ciltten arınma konusundaki performansı da başarılı.

  8 haziran 22:32 8 haziran 22:38

  5

  31. yeşil versiyonundan bir kutu bitirdim. kullandığım tek katı formdaki yağ bazlı temizleyici. ama sıvı formda kullandıklarıma göre çok çok memnun kaldım. gözümü hiç yakmadı buğulandırmadı yüzümü de çok güzel arındırıyordu. 

  8 haziran 17:22

  3

  30. pembe kavanozdaki versiyonunu kullanıyorum. maskarayı çıkarmada pek iyi değil ne yazık ki. bunu arındırdıktan sonra tekrar bebek şampuanı ile gözlerimi yıkıyorum. bitince tekrar almayı düşünmüyorum..

  7 haziran 11:53


  2

  29. Original olarak geçen pembe versiyonunu kullandım. Sanırım ülkeye katı temizleme yağı olarak gelen öncü ürünlerden olduğu ve karşılaştırma yapabilme şansı olmadığı için ilk zamanlarda çok sevilmiş ve bayağı övülmüştü. Ben memnun kalmadım ve piyasada pek çok alternatifi varken tavsiye etmiyorum.

  Çift aşamalı temizlik yapılacaksa büyük ihtimalle makyaj çıkarılmaya çalışılıyordur bunun da en zor kısmı hassas bir şekilde temizlenmesi gereken ince derinin olduğu göz ve etrafı. Bu sebeple makyaj temizleme yağlarının performansını göz etrafındaki etkisinden ölçebiliriz. Yüzün geri kalanında bir sorun yaşamadım zaten makyajı eritiyor ve sivilce ekstra yağlanma vb yapmadı.

  Suya dayanıklı maskara veya eyeliner kullanmıyorum çıkarması çok zor olmuyor. Ama bu temizleme balmı gözü resmen buğlandırıyor. Kullanıp yüzümü yıkadıktan sonra 2-3 dakika boyunca net göremiyorum. Göz sağlığım için endişe ettiğimden dolayı göz makyajı için ürünü kullanmaya devam edemedim. Göz makyajı için de kullanamayacaksam makyaj temizleme yağının ne anlamı ve işlevi var?

  Kavanozda balmlar pek hijyenik değil zaten cosmed veya missha pompalı şişede temizleme yağları çok daha iyi alternatifler.

  İlgisini çekenler için tam içerik listesi: Ethylhexyl Palmitate, Cetyl Ethylhexanoate, PEG-20 Glyceryl Triisostearate, PEG-10 Isostearate, Synthetic Wax, Onsen-Sui, Phenoxyethanol, Butylene Glycol, Lithospermum Erythrorhizon Root Extract, Tocopheryl Acetate, Fragrance, Ethylhexylglycerin, Water, 1,2-Hexanediol, Bambusa Vulgaris Leaf/​Stem Extract, Aspalathus Linearis Extract, Angelica Archangelica Root Extract, Malpighia Glabra (Acerola) Fruit Extract, Polydiethyleneglycol Adipate/​Ipdi Copolymer, Acrylates/​Ammonium Methacrylate Copolymer, Acrylates/​Methoxy PEG-15 Methacrylate Copolymer

  7 haziran 11:45

  4

  28.  denemek amacıyla 50ml pembe verisyonunu aldığım temizleme balmı. İlk denememi az önce yaptım ve ilk izlenim olarak 1 senedir cosmed cleansing oil kullanan biri olarak amerika'yı yeniden keşfetmiş kadar sevindim kendisiyle tanışmama. Ben boşuna eziyet çekiyormuşum boşuna maskara arınsın diye kirpiklerimi ovalayıp döküyormuşum. Kirpiklerim dümdüz olduğu için her makyaj yaptığımda suya dayanıklı maskara kullanmak durumda kalıyorum. Suya dayanıklı maskaramı yaklaşık 5 saniye içinde çözdü. Benim için makyaj temizleme eziyetini %50 azalttı kendisi. Ben sadece maskaram için aldım yoğun, katı bir yapısı olduğu için güneş kremi arındırmak için tercih etmeyi düşünmüyorum (gizlinot: Cildim beyaz nokta ve sivilceye çok yatkın). Eğer Uzun süreli kullanımda gözaltımda milia yapmazsa ömür boyu arkadaşım olacağını düşünüyorum.

  15 nisan 19:40

  27. banila.co mini 7'li makyaj temizleme balmı setini yeni satın aldım. benim gibi her çeşidini merak eden varsa memnun eder.

  kutunun içinden bir tanesinden maksimum 3-4 kullanımlık 5 çeşit ürün çıkan mini bir set. ben minileri ve yeni ürün denemeyi sevdiğim için elbette kullanırım ve fakat küçük bekliyordum da bu kadar minik beklemiyordum sanırım. online stokları tükenmiş. kaçıranlar üzülmesin. çok tatlı ama küçük ama tatlılar. indirimsiz fiyatını hak etmez. 

  9 mart 22:08

  5

  26. 1 numaralı yağ bazlı temizleyicim bu. (Heimish, iunik, clinique/take the day off gibi çok beğendiklerim arasında nambır van. Adını hatırlamak için nöronlarımı zahmete sokmak istemediğim rezalet ürünler de denedim. Bu listede 1 numaraya yerleşmek kolay değildi yani) 

  Pembe ve lila renklerinden 2şer adet tam boy; sarı ve yeşilden denemek için seyahat boy bitirdim. (Napıyıon sen bu kadar balmı derseniz, güneş kremi sürdüğüm her gün kullanıyorum 3-4 yıldır) 

  Lila fav ım, pembeyi lila stokta kalmadıysa alırım. Sarı ve yeşil meh. o kadar bayılmadım ama yine de alınır çok darda kalınırsa. 

  Yalnız yeni bir seri yapmışlar açık yeşil renk kutuda (asitli enzimli menzimli bişey adı) o çok kötü! Hiç yakışmadı banila, derhal geri al onu. 

  11 ocak 10:17


  5

  25. ilk kore cilt bakım ürünüm. Heimish'in makyaj temizleme balmıyla arada kalıp içeriği daha temiz olduğu için bunu tercih ettim. Pembe olanını kullanıyorum. Bir hafta kullanımda sivilce gibi herhangi bir yan etkisi olmadı. Suya dayanıklı makyaj ürünlerini de çok rahat çıkardı. Kıvamı katı olmasına rağmen elin ısısıyla hemen yağa dönüşüyor ve kolay durulanıyor. Sanırım artık kendisiyle devam edeceğim

  19 aralık 2023 14:55

  24. klasik ve diğerlerine nispeten büyük olan versiyonunu aylarca, belki bir sene boyunca kullandığım ve çok memnun olduğum, her açıdan kusursuz, yağ bazlı temizlemenin queen'i olan üründür.

  12 aralık 2023 22:10

  5

  23. mavi ambalajlı revitalizing versiyonunu kullandığım temizleme balmı. öncelikle kutusu ve verdiği kalite hissi çok hoş. yanında bir de spatulası var elinizi kutuya daldırmanıza gerek kalmıyor. hafif kokulu bir ürün ama rahatsız etmiyor. aylardır neredeyse her gün kullanmama rağmen çeyreğini bile kullanmamışımdır çok bereketli olduğunu söylemeliyim. birazcık ürünü parmaklarıza alıp ovuşturarak eritiyorsunuz -ki bu birkaç saniye sürüyor- daha sonra yüzünüze masaj yaparak cildinizi temizliyorsunuz. ben göz makyajımı da temizliyorum ve gözlerimi yakmıyor. burnuma ve çeneme ekstra vakit harcadığımda elime gelen siyah noktaları hissediyorum. daha sonra da bir dakika kadar ıslatarak masaj yapıyorum ve süte dönüşüyor, duruluyorum. yüzümde sivilce, iritasyon yapmadı ve kurutmadı. sürekli indirime girdiğini hesaba katınca da uygun fiyatlı olduğunu düşünüyorum. hep alacağım güzel bir temizleme balmı.

  12 aralık 2023 21:51