yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • medya (0)

  12. adele'e bayıldım. giyim tarzı, saçları, gözleri. tam bir girl crush oldu benim için.(gizlinot: swh) sırf onun hatrına bile izlenebilir bir dizi.

  16 mart 21:38

  11. 1 günde bitirdiğim çerez dizi. çerez dediysem hafife almak için değil kısa diye söylüyorum yoksa çok iyi. Sonuna kadar sıkıntı ve meraktan çığlıklar attım son sahnede zaten bayılmışım. son bölümde çözülüyor baya beğendim. aferin.

  16 mart 16:38

  10. (bkz: aniden gelen saç kestirme isteği)ni tetikleyen dizi.

  16 mart 14:32


  9. dizinin başrollerinden eve hewson (dizideki adıyla adele ferguson) u2 solisti bono'nun kızıdır.

  3 mart 19:57 3 mart 19:58

  8. Afişe dikkatli bakıldığında spoiler veriyor, son iki bölüm hariç durağan ilerliyor.

  3 mart 16:07

  7. Sıcağı sıcağına yazayım, taze bitti. Bi kere çok ağır ilerliyor ilk bölümlerde çok sıkıldım. Bu yüzden x1,5 hızda izledim. Bi tuhaflık olduğu belli en başından ama tam olarak ne oluyo çözememiştim. sadece son iki bölümden keyif aldım. Ama sonunda şoke oldum diyebilirim. Hiç aklıma gelmezdi böyle bir son. sırf bu son hatrına izlemeye değer bence. 

  2 mart 23:37

  6. Yavaş akan ama kolay izlenen, beğendiğim bir dizi. Açıkçası ben diziyi izleyemeye başlamadan önce doğa üstü ögeler taşıdığını bilmiyordum. Diziyi sadece psikolojik gelirim sanarak izledim (gizlinot: Asdfg) son bölümler benim için sürpriz oldu. Havada kalan çok nokta olsa da izlerken keyifli vakit geçirdim.

  ***spoiler***

  Eve Hewson o kadar iyi oynamış ki, Adele'in önceki ve sonraki halleri arasındaki farkı çok açık görebiliyorsunuz. Eskiden feminen ruha sahip, bolca gülen, danseden kız sonra eril enerjiye sahip, donuk, keskin hareketleri olan birine dönüşüyor. David sevdiği kadın başka birine dönüşünce onu artık sevemiyor. Dış görünüşünüz ne olursa olsun önemli olan enerjinizdir sonucunu çıkarabiliriz buradan.

  Dizinin sonu beni çok üzdü. Tamam ters köşe, beklenmedik bir son ama tüm karakterlere aynı anda üzülmek çok koydu. Bir de yangın çıktığında Louise neden evin önünde uykuya daldı? Astral seyahatle ne yapabilirdi ki? Bu kısımlar benim için havada kaldı maalesef.

  ***spoiler***

  2 mart 22:50 2 mart 22:51


  5. dün bütün bölümlerini arka arkaya izlediğim mini dizi. 

  hakkında çok yorum okumamıştım, sadece timelessmag'in attığı story'den görüp izledim. 

  ----spoiler içeriyor----

  son iki bölüm hakkında konuşmam gerekirse  çok hızlı işlenmeye çalışmış. rob'un gay'liği daha önce işlendiği için aslında adele'e yaptığına çok şaşırmadım. astral seyahat gibi bir konunun işleneceğini tahmin etmediğim için yine de şaşırttı. 

  asıl şunu söylemek istiyorum, bu hikayede en çok adam'a üzüldüm. louise'in direkt ölmesi bile rob'un olmasından daha iyiydi. rob, david takıntısından dolayı ona da zarar verebilir. zaten kitap sonunda olaylar daha farklıymış.

  ----spoiler içeriyor----

  2 mart 17:42

  4. Spoiler olmadan yorumlamaya çalışacağım. Bence son iki bölüme kadar bir şeyler vaad ediyordu senaryo. Gerilimli hikayeleri oldum olası severim. Şaşırtıcı sonları çok severim. Bu mini dizide son iki bölüm aceleye gelip iyi işlenememiş bence. Sona odaklanmaktan kurgusu iyi yapılamamış ve seyredene saçma gelecek havada kalan noktalar olmuş. Güzel diziymiş diyecekken vasat kalmış diyorum o yüzden. Sondaki sürpriz güzel, tahmin edememiştim ben. Beğendiğim oyuncular Ewe Hewson-Adele ve Robert Aramayo-Rob. Rollerinin hakkını sonuna kadar verdiler. Bu arada ek bir bilgi olarak Ewe Hewson'ın Bono'nun kızı olduğunu öğrendim az önce. Karışık bir yorum olduysa kusuruma bakmayın, seyretmemiş olanları düşünerek açık vermek istemedim.

  28 şubat 08:55

  3. Geçen haftasonu bir günde bitirdim diziyi. Gizem türü dizileri sevdiğim için beğendim. Bana durağan da gelmedi. 10 üzerinden 6-7 falan bence izlenir.

  Yalnız pek de orijinal bir konu değildi. Çok abartıldı sürprizliymiş, ters köşeymiş, aman o neymiş o nasıl sonmuş öyle diye. Okuduğum yorumlar bu yöndeydi.

  2005 yapımı 'the skeleton key' filminden esinlenmenin ötesine geçilmiş. Herhalde bir ben izlemişim bu filmi fark eden olmamış. Aynı fikri alıp günümüzde daha popüler olan 'astral seyahat' fikriyle ısıtıp önümüze sunmuşlar.

  27 şubat 15:53