yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • medya (0)

  1. başrollerinde erika Linder, natalie krill'in oynadığı güzel bir kanada yapımı lgbtiq+ filmi.

  şimdi spoiler uyarımı yaparak devam ediyorum.

  spoiler.......................................... you shall not pass asdfghjkl spoiler.......................................................

  90 dakika süren kısa bir film. bir takım klişeleri barındırmakla beraber bu sahne neden vardı ki şimdi diye sorduğum anların da olduğu, çok az diyaloğun olduğu bir film.

  esas kızımız olan dallas, nişanlı jasmin'e abayı fena yakıyor, dallas'a karşı koyamayan jasmin de oldukça çekici bir kadın ve nişanlı olmasına rağmen dallas'a aşık oluyor. nişanlının iş seyahatinde olduğu bir kaç gün boyunca durmadan sevişen çift sonunda adamın eve gelmesiyle yakalanıyor. Burada sevişme sahnelerinin oldukça güzel olduğunu, mavi en sıcak renktir'deki la vie d'Adele) gibi saçma sapan pozisyonların olmadığını ve gereksiz uzun olmadığını belirtmeliyim. daha çok tribadism denen, cinsel organların ve göğüslerin sürtünerek orgazm olunan pozisyonun olması, yüz yüze olmaları filmde hoşuma giden bir şeydi. (gizlinot: kıvılcımlar çıktı asdfghj)

  gay kadın temalı filmlerde özellikle çok fazla dikkatle izlediğim öpüşme ve sevişme sahnelerinde çoğunlukla tutku, gerçekçilik, doğallık pek göremiyorum. dikkat etmemin sebebi oyuncuların ne kadar rahat olduğunu görmek istemem. şu zamana kadar sadece (gbkz: the l word)'de bu rahatlık ve doğallığı gördüm. bu filmde de oyuncuların sanki zaman zaman gergin ve sanki zoraki öpüşüyormuş hissini duydum ancak gereksiz fazla ah ohların dışında bu sahneler güzeldi, beğendim. (gizlinot: öpüşme/sevişme uzmanı domates bildirdi asdfgh)

  filmde sanki bir konu yok gibi, konuşma çok az, belki de bundan dolayı dallas karakterini canlandıran 90 doğumlu, aynı zamanda model olan erika'nın oyunculuğu iyi değil. jasmin'nin erkek arkadaşına dönmesiyle kendini içkiye vuran dallas çok duygusuz oynamış ki kızımız çok duygulu bir karakter değil. içip içip bir streaptease kulübüne gidiyor, karşısında dans eden kadın kucağına geliyor ve dansçıyı tatmin ediyor. eee neden şimdi dünyaya gelme amacın bu mu dedim.

  filmde, erkek arkadaşın diğer kadını tehdit etme, dövme vs gibi klişesi yok. Güzel biten, jasmin'in dallas'ı tercih edeceğini bilmenize rağmen bizi bundan bu şekilde haberdar edip bitmesi bana ilginç ve güzel geldi.

  spoiler bitti....................... you shall pass, even fly afghjklkjhgfds. spoiler bitti........................................

  gelenek bozulmasın, eyyorlamam bu kadar da diyeyim ve tavsiye edeyim izleyiniz.

  doldurmam için ukteyi veren sevgili (yazar: tirmik tirmik)

  31 mart 2017 21:50

  2. uktemi doldurduğu için sevgili domatese teşekkür ediyorum. bir iki şey de ben yazayım.

  makineleşmiş ilişkilerin insanı çatı ustası dallas (gizlinot: ilk oyunculuk deneyimi olan allahu ekber vuuhuu model erika linder) ile moda dergisi editörü nişanlı jasmine (gizlinot: natalie krill) arasında aniden başlayan ve ortalığı yangın yeri yapan aşkı anlatan 2016 yapımı kuir drama filmi. bildiğim kadarıyla abd galası henüz yapıldı, bu sebeple az izlenmiş ve puanlaması da az kişi tarafından yapılmış. (gizlinot: yorumlardan da görebileceğiniz) "wowowow haram"cılar sebebiyle imdb puanı şu anda 5,7 ancak film "anlaşılabilirse" 6,5-7'yi bulur diye düşünüyorum.

  konusu biraz klişe olsa da (gizlinot: tırnak içinde heteroseksüel hayat yaşayan karakterimizin ansızın hemcinsine aşık olması) ben böyle filmleri izlemeyi seviyorum. film imdb'de (gizlinot: kadın senarist, yönetmen ve oyunculardan oluşan filmlere verilen) "f" derecelendirmesi almış. bu sebeple kadın kadına aşkı da tutkuyu da seksi de erkek gözü katmadan salt kadın gözüyle anlatabilmiş. bu da özellikle sevişme sahnelerinin çok gerçekçi ve erotik olmasını sağlamış -ki bu domatesin de değindiği gibi kuir filmlerde nadir rastlanan bir durum.

  erika linder'in ilk oyunculuk deneyimi olduğundan kendisi filmde biraz donuk kalmış ancak zaten donuk bir karakteri oynadığı için bu durum çok aşırı göze batmıyor. ama şimdi yalan yok, batsaydı bile bu kadın her türlü izlenir yani. çünkü su gibi.

  31 mart 2017 22:30 1 nisan 2017 08:33