yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (27)
  • medya (0)

  1. yeni parçalarını merak ediyorum ayrıca patron diss atacak kadar önemsediyse vardır bir sebebi

  5 ekim 2018 07:09

  2. hiçbir müzik bilgisi veya yeteneği olmadan piyasaya girmiş kişi. bunu kendi de kabul ediyor zaten. hıdı dı hıdı dı şeklinde kelimeleri söyleyerek, alta kanye west şarkılarından alt yapı çalarak, hayvanlara eziyet edip klip çekerek bu ülkede yolunuzu bulabileceğinizi gösteren biri. müzisyen demek istemiyorum müzisyenlere hakaret olmasın.

  5 ekim 2018 16:00

  3. "Mahallemiz esmer" Klibinde oynattığı insanların tanıdığım kişiler olması oldukca garibime giden durum , yakın arkadaşlarımın arkadaşı olan biri .Başta bu sebeple izlemiştim ama sonrasında sporda ağırlık çalışırken şarkılarının bağımlısı oldum .Efe ile youtube'da videosunu izledim oldukça samimi biri gibi duruyor gözüktüğü gibi değil . Yeni şarkısını merakla bekliyoruz.

  3 ocak 2019 11:29


  4. bu kadar da sağır olmayın, lirikleri hiçbir şey anlatmıyor. youtuber tayfasıyla takılarak kolay ünlü olmayı tadımladı, bir yıl içerisinde kimsenin hatırlayacağını düşünmüyorum. (gizlinot: stop making stupid people famous)

  20 şubat 2019 23:21

  5. mahallemiz esmer şarkısını seviyorum, garip hoş bir tını bırakıyor kulakta. ama her yaptığı şarkı gittikçe daha vasat oluyor sanki. son albümünde ki babafingo da bence diğer klip çektiği şarkılara göre oldukça kötü.

  izlediğim videolara göre karakteri düzgün birine benziyor, rap yeteneği de biraz oturmuş gibi. ama umarım güzel ve etkileyici şarkılar yapmayı başarır yoksa bir süre sonra insanlar sıkılacak ve bu unutulmasına neden olacak.

  20 şubat 2019 23:51

  6. Son zamanlarda dinlediğim(gizlinot: Arkadaş zoruyla dinledim) en kötü şey, bunun da birkaç sebebi var. Öncelikle sevenlerinin "ama bu trap, bunun olayı bu" diye savunduğu, anlamsız kelim- pardon, heceler bütününden oluşması. O kadar ki yazma sürecinin bir dakikadan uzun sürdüğünü iddia etmek zekaya hakaret olur. Bir diğer sebep, altyapı eksikliği yüzünden şarkıların çeviri gibi gelmesi. Bazı Siyahilerin oluşturduğu bir altkültür var, rap yapıyorlar, daha öteki konumundalar, birbirlerine nigga diyorlar, ot içiyorlar, bazıları gangster gibi takılıyor ya da gangstermiş gibi şarkılar yazıyor vs. Ama bu altkültürü direkt kopyalamak çok komik bence. Türkçe müzik yapıyorsun, içinda nigga, zencilerim için vs. Geçiyor, ×20 kere. Demiyorum ki "bunlar bizim kültürümüzde yok, bunlar yerine yörüklerin maceralarını anlatsın." djfjfkd ama anlatılacak tonla "öteki" var, suçlu var Türkiye'de. O da olmadı çok daha iyi bir uyarlama yapılabilirdi on dakika düşünerek. çok özenti bir müzik var ortada ama ne hikmetse birden patladı, popülerleşti. Zaten uzun uzun girdi yazmamın sebebi de bu. Dünya üzerinde sürekli iyi müzik üretiliyor ama sürekli bunun gibi parçalar ilgi çekiyor.

  Neyse lafın kısası şu:

  Bun ları din leye rek din leye rek bo şuna prim mrim ver meyin yo ye nigga

  14 mart 2019 00:00

  7. Şarkı sözleri işe yarar bir fikir ya da herhangi birşey içermiyor. Klipleri manasız sadece güzel bir erkek vücudu sürekli saçma sapan hareketler yapıyor. O saçma gözlüğü de takmasa yakışıklı çocuk en azından ama maalesef fiziksel olarak güzel olmakla izleyicide itici olmadan olumlu hisler uyandırabilmek arasında her zaman pozitif bir korelasyon olmadığının kanlı canlı kanıtı bu adam. Yeni nesilde de böyle bir sıkıntı oldu işte, nerde derinliksiz şey var “eğlendiriyor ağbi ya” diye yapışıyor. Ayrıca Şahsen rap dinleyecek kadar kafamı yoracaksam dinlerken söyleyenin yaptığı tespitlere şaşırmayı falan bekliyorum ben en azından. Adam böyle Heceleye heceleye boş yapınca kafam yoruluyor. 

  16 mart 2019 00:44 16 mart 2019 00:54


  8. rap bu değil ya,bir sürü anlamı olmayan heceleme yaptığı sadece, dünya genelinde onun yapmak istediği tarzda müzik yapan ve çılgınlar gibi iyi olan müzisyenler var.Youtube tayfa ile iyi reklam yaptı ama bu sadece ona yaptığı bir kaç şarkıda görüntülenme sağlar uzun vadede one hit wonder olacağını düşünüyorum. hatta bende düşüncemi böyle söyleyeyim '' bu mü-zik de- ğil , bu mü- zik- se ben ne din- li -yor -muş-um.''

  16 mart 2019 13:43 16 mart 2019 13:47

  9. Ne bu önyargı yahu anlayamadım.Adam çalışkan, özgüvenli ve başarılı.Bu kadar hızlı giriş yapıp, bu kadar çabuk sevilen kişiler bir elin parmaklarını geçmiyoken ve destek olmak varken köstek olmak ayıp olmuyor mu seviyoruuuuuuuz hem de çok

  16 mart 2019 14:31

  10. sözlükte adını görüp, bir klibini "vah vah" çekerek izlediğim trapçi. kesin öncesinde yazılmıştır diye ekşi sözlüğe bakarken, kendisi ile ilgili sorunu açıklamış (link: https://eksisozluk.com/entry/85990199 bu girdiyi) buldum. müzik evrenseldir, ancak bir başkasının kültürünü kullanmaya bu kadar açık olup bir yandan bağlamından bu kadar uzak olmak. ilginç.

  27 mart 2019 21:45

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar