sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (16)
 • medya (2)

1. süngerlisi, yapışkanlısı, metali derken birçok çeşidi bulunan saçlara çok iri dalgalardan kıvırcığa kadar pek çok şekli verebilen, nostaljik saç şekillendirme aleti. sanırım kalın telli ve gür saçlarda daha iyi sonuç veriyor.

gece uyurken kullanılabilen süngerli (yumuşak) bigudileri tercih ediyorum. önce saçlarımı iyice kurutup düzleştiriyorum. saçta nem kalmaması hem gece kafamın üşümemesi hem de bigudi açıldığında saçların hemen bozulmaması için önemli. sonra 10-12 bigudiyle tüm saçlarımı isteğe göre sıkı veya gevşek şekilde sarıyorum. sararken saçların düz/taranmış olmasına ve uçlarının da bigudiye düzgün şekilde yerleştirilmesine dikkat ediyorum. saçı daha sonra güzel gösteren bu detaylar çünkü. sarma işi bitince son bir kez üstünden fön makinesıyla geçip yatıyorum. her bir ruloda yeterli saç varsa bigudiler kafamdan çıkmıyor ama isterseniz siz bir file veya eşarp bağlayabilirsiniz. kafada bigudiyle uyumak çok kolay değil ama imkansız da değil, insan zamanla alışıyor.

sabah bigudileri bukleleri bozmadan çıkarıp parmaklarımla tarayarak buklelere doğal bir görünüp veriyorum. bigudileri sarmadan önce köpük veya açtıktan sonra sprey kullanırsanız şeklin dayanıklılığını artırabilirsiniz. işte bu kadar.

sabah şekilli saçlarla evden çıkmak için erken uyanmama gerek olmuyor, bigudinin bu tarafını seviyorum. en sevdiğim özelliği ise ısı içermediği için saçları daha az yıpratması ve kırmaması. ayrıca biraz yer kaplasa da çok hafif, istediğiniz yere götürebilirsiniz. eliniz alıştıktan sonra da sarmak çok zaman alan bir iş değil. tek eksisi uykuya dalmayı zorlaştırması ama her güzelin bir kusuru var.

22 temmuz 2014 09:44 22 temmuz 2014 09:45

2. en ucuz, en az zararlı, ve bana (kalın telli, gür, kuru saç) en çok yakışan saç şekillendirme sekli.. evlendikten sonra bigudi ile yatağa girmek pek hoş olmadığı için çok sık kullanamıyordum. sonra elektrikli bigudi ile sahalara geri döndüm. ama dalgalar güzel olmasına rağmen, kafam kocaman olduğu için yarım toplamak zorunda kalıyordum. pazar gününden beri kısacık saçlı olduğum için bir süre ayrı kalacağız..

saçları kırar diyorlar, ama güzel sararsanız kırmaz. alışınca 5 dakikada sararsınız, daha dayanıklı olsun derseniz, jöleyle köpükle sarın.

sözün özü, (yazar: bebe)ye katılıyorum:)

22 temmuz 2014 10:19

3. saçları düz olan ben hep ablasını kıskanır saçı kıvırcık olsun ister. onun saçı niye kıvırcık benim düz diye etrafa saldırır. 13-14 yaşlarında bigudiyi keşfeder. rastgele aldım marketten. bilmiyorum da. sardım. aman allahım içleri su dolu olanı almışım. kafam bir ağır bir ağır. biri dedi saç kurutma makinesiyle ısıt. bir gece kafada durması gerekiyormuş. yok imkanı yok yatmanın. deli oldum gece çıkardım. bir daha o gün bugündür bigudi görmek istemedim. şimdiki gibi internet yok ki bakasın nasıl kullanılıyor. sağolsun sebi bebi kamış önerisini uyguladım gayet güzel. başarılı.

23 temmuz 2014 20:27

4. saçlarım kıvırcık gür ve kalın telli ancak artık düz saçlılar da biliyor ki kıvırcık saçların da şekillendirmeye ihtiyacı var sunkissalba aldı youtuber buna bizi ikna etti diye düşünüyorum :)) neyse ben de yıllardır türlü türlü bigudi aldım, defalarca denedim, hiçbirinden olumlu sonuç olamadım sosis olanlar kafamda kalmıyor kayıyor kayınca da güzel şekil vermiyor, süngerliler çok ince bukleler yapıyor vs. olmuyor güzel bir sonuç çıkmıyor, çıkarabilenlere de ayrı hayranım :))

26 temmuz 2014 20:32

5. geçenlerde yıllar sonra denediğim saç şekillendirme şeysi. saçlarımı açtıktan sonraki görüntü çok hoşuma gitti. yüz hatlarımı yumuşattı. (link: http://www.suslusozluk.net/b/toni-and-guy-casual-sea-salt-texturing-spray-sa%C3%A7-spreyi toni and guy sea salt sprey) sıkarak sardım saçlarımı. sonuç; çok güzel kokan saçlar ve aşırı sertleşmemiş doğal duran bukleler.

5 ağustos 2014 15:58 5 ağustos 2014 15:59

6. ince telli (gizlinot: ve yağlı) saçlarımda bütün gün dayanıklı bukleler yapmam için maalesef yeterli olmayan, aslında oldukça pratik bir saç şekillendirme gereci. sprey de pek sıkmak istemiyorum. böyle olunca saçım 1-2 saat içinde sönüyor.

5 ağustos 2014 16:43 5 ağustos 2014 16:44

7. sabah bonus oluyorum, günün ortalarında bol dalgalı sahil kızı, gün sonunda pırasa. benim için bigudi bu.

5 ağustos 2014 17:11 5 ağustos 2014 17:31

8. hiç işe yaramıyor saçlarım öylesine yumuşak ki şekil alması neredeyse imkansız

30 ağustos 2014 21:31

9. Bugün 2. Kez tecrübe ettiğim saç kıvırma aparatı. Ben neyi alacaksam önce araştırırım. İnsanlar sünger olanların daha iyi olduğunu yazmışlar. O yüzden süngerlilerinden aldım 3 paket. Zaten 2,5 paket kullandım, anca yetti çünkü sardığım tutamlar kalın değildi, saçlarım gür. Fahiş fiyatlara da satılmıyor, ucuzlukçularda bile rahatlıkla bulabilirsiniz. Youtube'da yabancı videolar arasında gezerken sosis olanların da gayet iyi sonuç verdiğini gördüm ama gratis'te pakedinin 16 lira olduğunu görünce ondan vazgeçtim. İki denemeyi de banyo yaptıktan sonra yaptım.

İlk denemede saçlarımı taradım güzelce, köpük sürdüm boydan boya. (Çok kullanmayın yoksa kazık gibi saçınız olur. Bir avuç içine göz kararı sıkın.) Sarmaya başladım. Tepeye tam çıkmadan yarının biraz üstünde çıtçıtlarını kapattım. Bitince kafamı sardım dağılmasın diye ve yattım. (çıtçıtlı olduğu için çıkmasının imkanı yok. Sarma gereksizmiş, onu anladım.) Sabah uyanınca açtım. Tabii sünger olduğu için 2-3 tel saç yapışmış oluyor. Onları da yavaşça çıkardım. Gayet güzel tutmuştu. Maşayla ne kadar olursa bu da öyleydi.

İkinci denememde süngere yapışan saçların köpükten kaynaklandığını düşünüp köpüksüz sardım. Saçlarım hafif nemliydi. Köpüğü açtıktan sonra sürerim diye düşünüyordum. Değişen bir şey olmadı, yine birkaç saç süngere yapıştı. Demek ki bu süngerli bigudinin kaderiymiş.(gizlinot: swh) ilk denememe göre de fazla güzel olmadı.

Bigudiye bulaşma sebebim maşam olmaması, maşa almak istememem ve saçımın yıpranmasını istememem. Genel olarak memnunum. İlerde başka tür bir bigudiyi de deneyebilirim. Saç modelim şu an omuzlarımda olduğu için pratik buluyorum. Uzatacağım, o zaman da yarıya kadar sararım diye düşünüyorum.

14 şubat 2016 18:38 14 şubat 2016 22:21

10. saçlarımın, saçma sapan şekilsizliğinden dolayı benim için artık olmazsa olmaz bir ürün. büyük veya orta dalgalar elde etmek için bir sürü bigudim var.Haftanın 2 gecesinde mutlaka kullanıyorum. duştan sonra saçlarım doğal haliyle kuruduktan sonra yandan ikiye ayırıyorum ve üstten alta doğru 6 parça bigudi ile sarıyorum. Üstüne bir de eşarp sarıyorum, oldu bitti. Ertesi sabah buklelerim hazır. Eşarp şampuanın kokusunu saklıyor ve mis gibi bir koku yayılıyor saçlardan. bigudiler çıktıktan sonra ya bir fırçayla tarıyorum, ya ellerimle açıyorum, doğal dalgalar veriyorum ya da dağınık, salaş topuzlar yapıyorum. Yaz-kış severek kullandığım bir aparat.

1 temmuz 2016 12:43

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar