yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • oylar (8)
  • medya (1)

  10. Hem roza hastasıyım hem de korkunç atopik bir cildim var. Kışın özellikle göz çevremde atopik dermatit olmayan, kortizon kullanmadığım çok az gün vardır. Buna artık dayanamadığım için kendisine bir şans vermek istedim. Sabahları ve gece yatmadan temiz cildime uyguluyorum şubat ayından beri hiç pul pul olup yanma hissi yaşamadım sanki bi tık yağlı olduğu için makyajın kalıcılığını azaltıyor gibi ama sürmeden makyaj yaptığımda da dermatit olacağım için bunu kabul ederek kullanıyorum çok memnunum

  25 mayıs 2023 22:23

  9. artık onsuz yapamam diye düşündüğüm mucize krem.

  son bir yıldır inanılmaz kötü bir egzama atağı geçiriyorum, henüz sebebi tespit edilemedi. ancak cildim özellikle de göğüs seviyemin üstündeki tüm cildim ve kollarım inanılmaz hassas ve kuru.haliyle normalde zaten hassas bir bölge olan göz çevrem basbayağı yaralandı bu süreçte. şiş, kabuk kabuk, yarık yarık, yer yer kanayan, yer yer kuvözdeki prematüre bebek cildi gibi cılk vaziyetteki aşırı hassas, kuru ve kızarık cildime değil bir şey sürmek, dokunamadığım günler oluyordu. ya da bu kızarıklık safhasının hemen ardından cildimin böyle koca koca parçalar halinde kuruyup kar tanesi gibi kabuk kabuk döküldüğü günler oluyordu.

  la roche posay'in egzamaya yönelik ne ürünü varsa denedim ama olmadı, hassas cildimi yaktı kavurdu hepsi. kortizonlu kremler dışında krem kullanamıyordum ama o da uzun süreli kullanımda cildi incelten ve belli bir sürenin üzerinde kullanılmaması gereken bir madde sonuçta.

  derken, aklıselim bir immünologa denk geldim ve bana atoderm serisini önerdi. ben nedense la roche posay'e daha çok güvendiğim için (??) bioderma'ya geçmemiştim. oysa biraz araştırdıktan ve doktorlara sorduktan sonra anladığım kadarıyla la roche posay özellikle güneş koruma serisinde çok iyi, sivilceli ciltlere yönelik eh işte? ama hassas ve egzamalı ciltler konusunda bioderma rakipsiz galiba. ya da en azından mevcut yaygın izlenim bu yönde.

  velhasıl, tüm atoderm serisini edindim neredeyse. intensive göz kremi 100 ml tüpte, tüpün içinde minik bir poşetli mekanizma var, böylece son damlasına kadar ürünü dolu görünen tüpten sıkarak kullanabiliyorsunuz. gerçekten tüp bittiğinde açtım baktım, içinde bir damla falan kalmıştı sıyrılacak krem.

  ben o tarumar olmuş göz çevremi sabah akşam ve gün içinde ne zaman gerilse o zaman bu kremi bol keseden sürerek toparladım. kortizonu filan sürdürmeme gerek kalmadı. bazen cildim fazla hassas olduğunda atodermin yüz için olan kremleri bile yakarken, bu göz kremi yakmadığı için yüzüme de sürdüm arada. yanma hissi sıfır. nem hissi %1000. hatta epey bir parlıyor cilt, üstte bir tabaka kalıyor bir süre yani. yapışkan filan değil bu tabaka ama orada olduğunu belli ediyor biraz yani. ben bundan rahatsız değildim çünkü krater gibi olmuş cildim resmen içiyordu kremleri.

  bu kremi sürdükten sonra üstüne sadece birkaç kez makyaj yaptım (bu süreçte pek makyaj yapamadım çünkü) ama makyajla genel olarak iyi anlaştı diyebilirim. sadece bir iki seferinde fazlalığı peçete bastırarak emdirmek zorunda kaldım çünkü o bahsettiğim tabaka yüzünden üstüne makyaj uygulayamadım.

  100ml kremi ben 4 ayda bitirdim. temizleme amaçlı hiç kullanmadım (göz temizleme için svr palpebral jel tercih ediyorum). ama göz çevreme günde 2'den daha sık sürmem gereken günler oldu, ayrıca arada yüzüme de sürdüm dediğim gibi. eğer sadece sabah ve akşam sürsem sanırım maksimum 6 ayda biterdi. ben normal 15 mililitrelik göz çevresi kremlerini de genelde 2 ayda filan bitiriyorum bu arada, belki kullanımla alakalıdır. benim göz çevrem çok kuru olduğu için daha çok kreme ihtiyaç duyuyor olabilirim. yani şöyle söyleyeyim başka insanlar o küçük 15 ml tüplerden gözlerinin altına 3 nokta değdirip onu tüm göz çevresine yayıyorlar ya, ben hem göz kapağıma hem göz altıma 4-5 nokta değdirip dağıtıyorum, oradan anlayın.

  21 mayıs 2023 22:26

  5

  8. göz altım çok kuru ve bu sebeple kapatıcılar hep pul pul durur. Kozmetik göz kremleri de kapatıcımın altında hep soyulunca biodermaya şans vermek istedim. Gerçekten çok iyi, makyajın altında inanılmaz güzel duruyor. Makyajımı çıkartmayı hiç denemedim ama başarılı olacağına inanıyorum.

  Yalnız sürdükten sonra ağlayınca gergin bir his oluyor, ona dikkat edelim (gizlinot: swh)

  20 mayıs 2023 17:42


  7. Yaklaşık bir aydır göz çevremde nemlendirme amaçlı kullanıyorum ve gayet memnunum şimdiye kadar bir sorunla karşılaşmadım. 100 ml olması beni başta çok şaşırtmıştı 6 ay içinde bitebileceğini pek sanmıyorum ama göreceğiz. dertsiz tasasız tatlı bir ürün olduğunu düşünüyorum indirimde yakalayınca alınır.

  6 nisan 2022 20:18

  5

  6. Çok kuru ve sürekli egzama nükseden bir göz çevrem var. Bana çok iyi geldi yapısı böyle hafif yapışkan gibi aynı zamanda makyaj çıkarmak için kullanılıyormus öyle denemedim. 100 ml ama açıldıktan sonra 6 ay içerisinde tüketilmesi gerekiyor maalesef. 6 ay sonra çöpe atacağımı sanmıyorum hadi 2 ay da benden..

  1 temmuz 2021 00:42

  5. Bu kremi gözlerim alerjiden şiş ve egzama olduğu sırada satın almıştım. Göz çevrem anlayabileceğiniz gibi aşırı hassas, kuru ve genetik olarak çöküklük-morluk var. Dolayısıyla benim bir göz kreminden tek beklentim beni kör etmeden güzelce nem vermesi. Beklentisi benim gibi olanları çok tatmin edecek bir krem çünkü harika nem veriyor. Saatlerce sürüyor verdiği nem yalnızca gece boyu da değil. Yüzümün çok hassas olduğu ve ne süreceğimi bilmediğim birkaç zamanda yüzüme de sürmüştüm, aynı etkiyi alamasam da hassasiyetime iyi gelmişti. Satın aldığınızda vücut kremi almış gibi hissediyorsunuz 100 ml olduğu için, çok garip bir tercih bu boyutta bir göz kremi üretmek fakat makyaj çıkarmak için de kullanılabiliyormuş hiç denemedim. Bir kremim olsun her şeyde kullanayım diyorsanız uygun olabilecek bir krem. Bu tüpü ölmeden önce bitirebilirsem ikincisini de satın almayı düşünüyorum.

  2 haziran 2021 18:25

  5

  4. aşırı hassas, atopik kuru göz çevreme çok iyi geldi bu krem. daha önce nasıl keşfetmedim diye üzülüyorum hatta.

  göz çevrem çok sık olarak aşırı kurur, kızarır, pul pul olurdu. nedense bugüne kadar gittiğim tüm doktorlar da bana kortizon içeren göz merhemi verip gönderdi. bunun dışında günlük olarak kullandığım hiç bir göz kremi işe yaramadığı gibi bir çoğu daha da kötü yaptı.

  bu kremi ise tesadüfen keşfettim. bütün o hassasiyet, pul pul görüntü gitti, bebek gibi pürüzsüz canlı bir göz çevrem var artık. milia filan da yapmadı. gramajına göre fiyatı da çok uygun. ayrıca makyaj temizliğinde de kullanılıyor. daha ne isterim, aradığım ürünü buldum sonunda.

  1 mart 2021 22:38


  3. göz kreminden tek beklentiniz nemlendirmesiyse alınabilecek en uygun kremdir. ilk olarak krem gramaj olarak çok yüksek. çünkü makyaj da çıkarabiliyormuşuz bu kremle. ben bu amaçla hiç kullanmadım açıkçası. bu boyda bir göz kremi zamanında nasıl biter tabi ona bir şey diyemem. atoderm serisinden olduğu için nemlendirmesi çok iyi. tek özelliği de bu. tavsiye ederim.

  21 ocak 2021 16:28

  2. Uçup gitmiş fiyatlar arasında alternatif ararken, diğer bioderma ürünlerinden de halihazırda memnunken güvenip şans vermek istedim. Makyaj çıkartmak için hiç kullanmadım. Ama duş sonrası yada makyajdan önce tatmin edici buluyorum nemlendirmesini.Çok da bereketli.Şans verilebilir.

  11 temmuz 2020 02:21

  4

  1. Bioderma'nın kuru ve hassas cilt için olan atoderm serisinin krem, losyon, makyaj çıkarma suyunu kullandım. Hepsinden ayrı ayrı memnun kaldım. Günlük Göz kremi ararken de atoderm serisinin bu kremi çıktı karşıma. Ama süslü de dahil ayrıntılı yorum bulamadım dermoeczanemde falan birkaç tane Sadece iyi-kötü diye yorumlayanlar dışında fikir yoktu.  hadi deneyelim madem diyerek aldım. 

  Öncelikle Kremin boyutu görece çok büyük. miktar 100ml ama göz kremi özelliği dışında göz makyaj temizleme kremi Olarak da geçiyor paketinde. O yüzden 6 ayda 100 ml bitebilir diye düşünüyorum. Kuru, mor, hassas göz çevreme bir hafta oldu kullanmaya başlayalı. İlk sürdüğümde garip yapış yapış bir his oluştu göz kapaklarımda özellikle. Dedim bunu kullanamayacağım galiba ama devam ettikçe o his kayboldu garip bir şekilde. sabahları göz çevreme geçiyorum akşama doğru makyaj çıkarmak için kullanıyorum. Krem olarak verdiği nemden memnun kaldım diyebilirim. Makyaj çıkarmak için de harika iş çıkarıyor diyemem ama bitirilir yani. İritasyona sebep olmadı. Kokusu zaten yok serideki diğer ürünler gibi.

  Nemlendirme özelliği dışında bir şey beklemeyin zaten öyle bir vaadi de yok.

  Bence fiyat, miktar, performans düşünüldüğünde sabah kremi olarak gayet kullanılır bir nemlendirici krem.

  E:imla

  9 haziran 2020 21:07 9 haziran 2020 21:10