yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • oylar (5)
  • medya (0)

  1. şu an kullandığım güneş kremi, koruması güzel evet ama ben memnun kalmadım ve bir daha almayı düşünmüyorum, en önemlisi çoook yağlı, yüze sürünce pırıl pırıl ayna gibi görünüyorsun ve bu olayın geçmesi uzun süre alıyor, cildi yağlı olanlar için uygun değil bence çünkü resmen yağ, bu ürünü sürdükten sonra kremi yedirirken eliniz hızı alamayıp alından çeneye hızla ilerleyebilir :D:D

  şu günlerde roaccutane kullandığım için bu yağlılık bana iyi geliyor ama cildi karma veya yağlı olanlar için (bkz: bioderma akn mat) ı öneririm, hatta direk (bkz: )hamilton everyday face)i öneririm ki gözümde bu ürünü geçen bir güneş kremi daha olmadı.

  ve son olarak photoderm olmas yani güneş ışınlarını yüze değer değmez yansıtıp cildin emmesini engellemesi ürün teknolojisinde aşmış ve oldukça güven bir olay yiğidin hakkını yemeden yazımı sonlandırmak istemedim :D:D

  17 eylül 2014 13:01 17 eylül 2014 13:02

  2. çok yağlı bulduğum, sevemediğim güneş kremi. bence uzak durun.

  24 nisan 2015 20:01 ed.25 nisan 2015 02:21

  3. su bazlı olup sıvı yağ sürmüş gibi parlama yapmayı başaran ilk ve tek ürün sanırım tebrik ediyorum kendisini.

  not: yanaklarımda hassasiyet olan biri olarak bana yetersiz gelmiş krem. solante' ye şans vereceğim.

  24 nisan 2015 23:18


  4. bu ürünü kullanana kadar en kötü güneş koruyucu kremin (gbkz: vichy çok yüksek korumalı ultra akışkan yüz kremi spf 50+) olduğunu zannediyordum. beterin beteri varmış. daha önce de söylendiği gibi aşırı yağlı parlama yapıyor. sürdüğünüzde yüzünüzü kirli gibi hissettiriyor.

  fiyat olarak denk olmasa da bunu alacağınıza (gbkz: shiseido ultimate sun protection cream 50 spf) alın. en azından paranız çöpe gitmez.

  19 eylül 2015 12:21

  5. suratınıza zeytinyağı sürmüş gibi dolaşıyorsunuz. Kullandığım en ama en kötü güneş kremi. Yahu yağlı ciltler için olanını almıştım oysa ki. Resmen suratımda bir yağ kütlesi ile dolaştım. Ayrıca sivilce yapıyor bu meret.

  19 eylül 2015 12:26

  6. Yıllardır vazgeçmediğim güneş kremim. Yanılmıyorsam piyasadaki en yüksek korumaya sahip güneş kremi. UVB ye karşı koruması da oldukça yüksek çünkü. Makyaj yapmadığım için o konuda yorum yapamayacağım ama evet krem cildin üstüne "oturuyor" ve parlıyor. Kremin formülünü birkaç sene önce değiştirdiler, önceden cilt tarafından emilen bir formülü vardı, şimdi cilde daha çok oturuyor. Ciltte parlıyor ancak yağlı değil (yağlı bir hissi var ancak hoş olmayan), benim cildim yağlıdır ve ne yağlanmaya ne de sivilceye sebep oldu. Benim biodermayı tercih etmemin bir diğer sebebi de kremin yüksek oranda alkol içermiyor oluşu.

  3 mart 2016 23:47

  7. Eczacının yağlı ciltler de kullanabilir dediği için aldığım güneş kremi. Kesinlikle yanlış bilgi vermiş. Yağlı ciltlere uymayan bir güneş kremi. Yüzünüze resmen yağ sürmüş oluyorsunuz. Pırıl pırıl parlıyorsunuz. Ciltte emilmiyor ve 2-3 gün kullandıktan sonra sivilce çıkardı. Bence kuru ve kuru/karma ciltlere uygun.

  6 haziran 2016 14:01


  8. kuru ciltli olmama rağmen sevemediğim güneş kremi.

  çok yoğun bir krem, sürümü bana göre zor ve emilmesi fazla zaman alıyor. üzerine ben makyaj yapamıyorum çünkü üzerine ten makyajı yaptığımda hep sivilce oluştu. yoğunluğu nedeniyle günlük kullanım için doğru değil hele makyaj da yapılacaksa daha hafif bir ürün tercih edilmeli.

  korumasını ise pek anlayamadım. buğday tenli olduğum için kızarmıyorum direk kararıyorum ve bu ürünü kullandığım süre zarfında da pek değişkenlik olmadı, daha da karardım. diğer taraftan kardeşim beyaz tenli ve her sene çok fazla kızarıyor, o da kullandı ve cilt yanığına zerre etkisi olmadı. cilt yanıklarını aza indiren güneş kremleri olduğu için ben korumasını bu bağlamda başarısız buldum ancak güneş lekelerine ne gibi bir etkisi olur bilemiyorum.

  biraz markaya güvenip tercih etmiştim ancak tekrar alacağım bir ürün değil. mümkünse testern deneyip almanızı tavsiye ederim.

  26 temmuz 2016 16:29 26 temmuz 2016 17:04

  9. Aldığıma pişman olduğum güneş kremi. Beyaz tenliyim, cildim karma. Su bazlı olmasına rağmen (yazar: beatrice) gibi ben de ağır ve yoğun buluyorum. Gerçekten bir türlü emilmiyor gibi. Yüzüm sürekli vıcık vıcık. Sanki koyduğum yerde kalıyor.

  Ayrıca hassas cildimde sivilce yaptığından da şüphelendim bir dönem ama emin olamadığım için kullanmaya devam ettim. Şimdilik sıkıntı yok gibi ancak en yakın zamanda biriciğim, göz bebeğim avene'e dönüş yapacağım.

  Bu arada nereye yazsam bilemedim ancak bu kremi tavsiye eden cilt doktorum söylediği için başlık altına yazayım.(gizlinot: daha üç beş yere de yazarım gerçi ben) (gizlinot: swh) özellikle hassas ciltlere özel cilt ürünlerinin, alerji yaptığı takdirde doktor raporu ile İadesi sağlanıyormuş. Firmalar da gönderilen ürün ile ilgili inceleme yapıp tutanak tutuyormuş. Ben yeni öğrendim, bilmeyen diğer süslülere faydası olur belki.

  27 temmuz 2016 02:12 27 temmuz 2016 02:13

  10. haziran ayında aldım bu ürünü yaz boyunca zaman zaman kullandım. fakat kesinlikle tekrar almam. tam olarak emilmiyor cilt tarafından ve yağlı bir görüntü oluşturuyor.ayrıca ciltte bembeyaz bir tabaka oluşturuyor. iyice yedirmek için uğraştıkça hassas olan cildim daha da hassaslaşıyor. tavsiye etmiyorum.

  4 kasım 2016 16:04