sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
2.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (10)
 • oylar (1)
 • medya (1)

1. Biodermanin kizariklari azaltacagini vaadeden spf 30 iceren bb kremi. Ben açık rengini kullandim ama beyaz tenlilere pek uygun degil koyu kaldi yüzümde yazin belki bronzlasinca uygun olabilir.

Koruma faktörünün yüksek olmasi iyi. Kizariklıklari hafifletiyor çok az da olsa. Temizledikten sonra kizariklariklarim hafifledigini gördüm.

Beğenmediğim yönü cildimle pek bütünleşmedi yapi olarak. Cildim kuru karma, yüzümü kurutmadi ama nemlendirmedi de. Tekrar alacağım bi ürün değil bu yüzden.

4 ocak 2015 11:22 12 ocak 2015 15:27

2. Lisa eldridge in yaptığı makyajlarda kullandığı, paulaschoice sitesinde etkilerinin bilimsel olarak anlatıldığı bakım yapan krem. Yuzunuzde iken etken maddeler kızarıklıklar üzerinde çalışıyor. Sanırım turk doktorlardan da beğenenler var.

Oksitleniyor mu, nedir anlayamadım ama hakikaten koyu. O sarımsı renk olmasa zaten kızarıklıklar kapanmaz. Lisa nın dediğine göre sarı tonlu malzemeler kızarıklıkları kapatabilir.

6 ay içinde kullanılması gerekiyor sanırım. Maalesef ben bitiremedim. Etkisi gitmiş şekilde kullanıyorum şu an heralde.

Yağlı bir yapısı var denebilir. Yağlı cildimle kullanmak için sivilce bakımımı yapıp suruyorum. Gun içinde de burun kenarları ve alna hafif pudra. Turuncukasadan uygun fiyata almıştım.

30 mart 2016 14:31

3. Ar, anti-rougeur yani kızarıklık karşıtı krem.

30 mart 2016 14:33

4. İki sene önce peşpeşe 3-5 tüp bitirdiğim kapatıcımdı. Cildim buğday, krem koyu olmasına rağmen çok güzel kapatıp, doğal durup, parlama da yapmıyordu. Belki akşamüzeri 5-6 gibi bir tazelemek gerekiyordu, o kadar. Öyle ki, ofiste 3-5 kişinin (hem de bu taraklarda bezi olmayan) bile dikkatini çekmişti, "cildine ne yaptın ışıl ışıl?" diyenler olmuştu... Sonra benim roza hastalığım mı coştu, kremin rengi mi koyulaştı bilemedim, aşırı koyu durmaya başladı. Bıraktım.

İnstagramdan Biodermanın sayfasına yorum bile yazdım, kremin kıvamı, kapatıcılığı ve hatta tedavi ediciliği süper de, gözünüzü seveyim tek ton değil en az bir 3 farklı tonda üretin şunu yazdım...

Kaale alırlar da üretirlerse geri döner alırım.

Zira alta nemledirici, üste SPFli bir krem, en üste fondötenle uğraşacak ne vaktim var ne sabrım -ne de bütçem tabii..

Böyle hepsi bir arada ürünler İstanbul gibi koşturmacanın içindeki kadınlar için kurtarıcı.

Hele bir de rengi tutsa.... (Bioderma duy sesimizi:)

9 kasım 2016 01:41

5. İnternette uzunca bir süre araştırma yaptıktan sonra yanaklarımda oluşan kızarıklıklara çare olur diye düşünerek almıştım. Ancak bir faydasını görmedim. Kızarıklıklarımın sebebi de cildimin hassas olmasından kaynaklı. Makyajla hemen kapanıyor ancak kalıcı bu ürünün farklı bir etkisini görmedim. Sarı alt tonlu olduğu yazılmış. Bende açık tonu var ve sıcak alt tonlu olduğunu düşünüyorum. Mac te NC25 ideal tonumdur. Bu ürünün açık tonu bana koyu geliyor. Bu duruma dikkat ederek alın. Yüzümün tamamında bir bütünlük sağlamıyor. Daha da pembeleştiriyor. Yağlanmaya meyilli cildiniz varsa pudrayla dengelemeniz gerekebilir. Normal ciltlere daha uygun. Velakin kelam ben bu ürünü hiç sevmedim. Belki size etkisi farklı olur.

17 aralık 2016 22:40

6. Benim de light rengine sahip olduğum bb krem. Ben bu ürünü haziran ayı gibi almıştım her ne kadar yüzümü güneşe maruz bırakmaktan kaçınsamda sanırım o dönem cildim bronzmuş yoksa bu ürünü almamın başka bir açıklaması olamaz. Yani bir ton falan değil baya baya koyu bu ürün benim için mecburen elimde bulunan ve yapısını hiç sevmediğim darphin cc krem ile karıştırarak uygulamak zorunda kalıyorum. Yine de ürünün bir bb kreme göre çok güzel kapatıcılığı olduğunu söylemeliyim. Daha koyu tenli olsaydım ( ki kesinlikle bembeyaz değilim buğday tenliyim) bu ürünü sürekli almaya devam ederdim.

2 şubat 2017 16:57

7. light renkli olanını aldığım ve aldığıma pişman olduğum ürün.

light demesine rağmen rengi o kadar koyu ki tenimle asla bütünleşemedi, ben burdayım diye bağırıyor. koyu turuncu garip bir rengi var ve oksitlenip daha da koyulaşıyor.

bolca yağlandırıyor ve acaip kötü kokuyor. sürdüğüm bir gün karşımdaki insan bile kokusunu alıp bu ne böyle tepkisi verdi.

19 haziran 2017 21:14

8. Açık tonu bile ciltte 5 ton koyu duruyor. O koyuluktan dolayı kirli bir görüntü oluşuyor haliyle. Benim cildimi çok yağlandırdı ve sivilce yaptı. Kızarıklık yaşayan ciltlere uygun bir ürün ama kuru kızarıklık için.Cildiniz yağlı/karma tipinde ve kızarıklık sorunu varsa bu ürün size göre değil. Hatta piyasadaki birçok kızarıklık kremi size göre değil. Bütün kozmetik firmalarını yağlı ciltlerin de kızardığını ve hassas olabildiğini düşünerek yeni ürünler çıkarmaya davet ediyorum. 

Edit: imla

25 nisan 2018 22:51 25 nisan 2018 22:52

9. rosacea sebebiyle doktor önerisiyle kullanmaya başladığım sensibio serisinin en güzel ürünü bence. hem yüzümdeki kırmızılıkları çok güzel kapatıyor, hem de güneş koruyucu etkisi sebebiyle ekstra güneş kremi kullanmak zorunda bırakmıyor. alerjik cilt sebebiyle fondöten vs kullanamayan benim için büyük bir nimet cidden. indirime girdiğinde çifter çifter stokluyorum canımın içini :)

bütün gün işin stresinden elini yanağından çekemeyen bana bile bütün gün dayanıyor, kalıcılığı muazzam. bana göre tek eksisi renginin benim ten rengime göre bir tık koyu kalması ama çok hoş bir rengi olduğu da bir gerçek. muhtemelen daha açık renk olsaydı yanaklarımdaki kırmızıkları da kapatamazdı zaten.

27 haziran 2018 15:41

10. Ürün tek başına bir performans sergilemiyor ama yazın hafif bir güneş lekesi ile dalgalanan cildinizi eşitleyen, çok da kapatıcı özelliği olmayan bir ürün. Buğday tenli olduğum için bu mevsimde rahatlıkla kullanıyorum. Sabah yüzümü yıkıyorum ve direkt bu ürünü sürüyorum, nemlendirmiyorum bile çünkü T bölgesi yağlı biri olarak ürünün nemlendirici özelliği bana kafi geliyor. Üzerine bir de pudra geçiyorum tabi yoksa günün ortalarına doğru parlama yapabiliyor, işte o zaman da puda ile matlaştırıyorum ve tüm gün beni idare ediyor. Mükemmel değil ama vasat da değil.

1 kasım 2018 16:45