sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (10)
 • medya (0)

1. günümüz şartlarında, abartmadan, özellikle kadınların yapması gereken şey. malesef biber gazi bile işe yaramıyor artık. çakı, çantanıza tutturulmuş bi yorgan iğnesi, öldürücü olmayacak bi şok cihazı vs...

madem adalet işlemiyor, şiddete şiddetle cevap vereceğiz.

ayrıca,

(gbkz: özgecan'ı unutmadık)

(yazar: femme) uktesiydi.

13 şubat 2017 00:43

2. Bireysel silahlanmaya hayır !

13 şubat 2017 00:47

3. Toplumun alt kesimlerinde hani senin benim gitmedigimiz yasadigimiz sehrin yoresel ve politik kesimlerinde yaklasik 6-7 ay once baslamis artan ivmeyle de devam edilen uygulama.dun aksam annemle konusurken evet cikarsa zaten bittik,hayir cikarsa da ic savas cikar morrimel bana muhtemelen biz ikimiz ölürüz gibi geliyor demesinin uzerine benim de dusundugum eylemdir.

ezidiler-turkmenler en son kizlarini ve eslerini isid e vermemek icin once ailesini sonra kendini beylik tabancasiyla vurdu yakin zamanda.uzaklarda degil,bizim cografyalarda.hani su bizim topraklarda once kadinlar uyanir,sonra gunes dogar.cunku gunesi kadinlar dogurur diyen ezidiler ve bizim turkmenler..

Oyle bir seye umarim gerek kalmaz diyemiyorum cunku er gec gerek kalacagini biliyorum.cunku zaten dunya uzerindeki topraklarin her metrekaresi avuc avuc gozyasiyla dolu.cunku zaten burasi orta dogu ulkesi.

13 şubat 2017 08:31

4. yanımda taşıdığım biber gazı bu tanıma giriyor mu bilmiyorum ama açıkçası düşüncem rızam olmadan ilişkiye zorlanıp üzerine katledilmektense o biber gazını münasip bir tarafına sıkmayı(!) yeğliyorum. ve yine türkiye yine hayat kadınlara zor.

onun dışında eline her silahı alanın erkek ağa paşa eşkiya kesildiği güzide ülkemde bireysel silahlanmaya hayır.

13 şubat 2017 11:17

5. Biber gazini hiçbir yerde bulamadığım için yanımda saç spreyi taşıyorum. Allah göstermesin bir şey olursa göze siktigimda yakacagi için aynı mantıkta olabilir diye düşünüyorum.

13 şubat 2017 12:02

6. kendinize guvenmiyorsaniz almayin. silah almak demek kullanmak demek, kullanabilmek demek. ben kendime guvenmedigim icin almayi dusunmuyorum.

silah kullanma certifikasi alinirken ruh hastaliklarindan akli ve ruhi dengesi saglamdir raporu, EQ testi falan yapilmadan onune gelene silah verdikleri icin, ammunition sinirlamasi olmadigi icin, daha gecen gun ruhi dengesi bozuk adamin kac kisiyi silahiyla taradigi icin, binlerce insanin simarikliktan silahlandigi, sonra colugunun cocugunun kolayca ulastigi okuluna goturup insanlari oldurdugu icin, asla desteklemeyecegimdir. bu liste uzar gider.

dovus sanatlarini tavsiye ederim. bende yakinda krav maga'ya baslamayi dusunuyorum.

13 şubat 2017 15:37

7. bir sürü it kopuğun hali hazırda zaten yaptığı şey.

13 şubat 2017 15:41

8. İçinde bulunduğumuz hayat ne yazık ki çok stresli , herkesin mutsuz olduğu bir toplumda yaşıyoruz. Geçim sıkıntısı zaten açlık seviyesinde , iş ortamı çok acımasız , siyaset , ekonomi herşey berbat. Bu durumda bireysel silahlanırsak eğer bana neden baktın bam, neden yemek yapmadın bam, neden solladın bam gibi gibi durumlar yaşanır. Silahların bence bireysel verilmemesi gerektiğini düşenen biriyim. Ne yazık ki kötü insanlar varlar , inşallah yavaş yavaş yok olurlar ama bu şekilde kendimizi asla koruyamayız. Bunun yerine daha güzel nesiller için sevgi dolu bir ailede sevgi dolu çocuklar yetiştirip kötü insanları azaltabiliriz. E tabii ki tek başına yeterli değil. yasaların da daha sert ve katı olması gerektiğini düşünüyorum , caydırıcı olması için. Umarım her gün daha güzel bir gün olur ve bu şekilde kendimizi korumamız gerekmez.

13 şubat 2017 17:06

9. kesinlikle karşı çıktığım bir uygulama.10 kişiden belki 2 kişi zorda kalıp da kullanacak diye bunun yolunu açmak, toplu ölümlere davetiye çıkarır. hele ki son zamanlarda çıldırmış insanlarla dolup taşmış bir ülkede yaşadığımızı düşününce.

kim vurduya gitmemiz şu an bile an meselesiyken böyle bir durumda oluşabilecek tehlikeyi bile bile göze almak dahi korkutucu. çünkü biz genel olarak sorunlarımızı konuşarak, insancıl yollarla çözmeyi pek beceremeyen bir toplumuz. agresif ve en ufacık bir olayda bile patlamaya hazır insanların bu kadar fazla olduğu bir toplumda, bireysel olarak silahlanma çok zararlı bir uygulama.

silahlanmanın önüne geçmek, halihazırda silah taşıyanlara bile bir sınırlama getirmek gerekirken, insanları buna teşvik edecek şeylerden olabildiğince uzak tutmak, bugün için en mantıklı hamledir diye düşünüyorum.

kaldı ki silah savunma aracı falan da değildir.kendimizi bir silahla savunup, karşı tarafı böylece vazgeçirebilir ya da silahı bir tehdit unsuru olarak gösterebilir miyiz acaba diye düşünenler varsa bu sadece basit bir avuntudur.

silah taşımak bir yere kadar hak olarak düşünülse de, bir adım sonrası o silahın kullanılabileceği ihtimalidir. işi ya da mesleği gereği silah taşıyıp yeri geldiğinde kullanan insanlar, bunun eğitimini almış olanlar için bile belli çapta risk taşıyan bir durum. balistikten yeterince anlamayan birinin bunu kullanacak olması bile tüylerimi diken diken etmeye yetiyor benim. kriminal vakaların genelinde altta yatan sebep, hep koruma içgüdüsüdür.herkesin bu içgüdüyle silahlandığı bir durumda işin içinden çıkmak iyice zorlaşacak mantık olarak.

ayrıca atış poligonlarında eğitim esnasında en ufacık bir detayın atlanması bile, ölümcül sonuçlar doğurabilirken, sokak ortasında ya da herhangi bir mekanda hayal edemiyorum yaşanabilecek olayları. bizi koruması gereken temelde devlettir, silah taşıması gereken de devletin polisidir. polis bizi koruyamıyorsa, o zaman ben kendimi korurum diye kalkıp da silahlanma yolunu seçmek o zaman devlete ne gerek var algısı yaratır ki bu aslında daha da tehlikeli bir durum.

13 şubat 2017 20:48 14 şubat 2017 00:20

10. Günümüzde, özellikle türkiye'de kadınların gerekli her türlü önlemi almasından yanayım. Gerekirse devlet tarafından isteyen kadınlara, sağlam bir psikolojik test ve temiz bir sicil gerekli olacak biçimde silah taşıma ruhsatı verebilir. Gerçi şu an devlet hastanelerinde yapılan psikolojik test basit 1-2 beden hareketinden oluşuyor. Bu kadar geçiştirilecek bir konu olmadığı ortada ama son zamanlarda gördüğümüz üzere gerekli gereksiz herkese değil de olması gerektiği gibi, koruma amaçlı olarak ihtiyaç duyan insanlara verilse çok daha iyi olur. ha kötü bir niyeti olan kişi silahı zaten bulur alır bir şekilde o ayrı ama en azından psikolojik aşamada dikkat gösterilsede rahmetli vatan şaşmaz olayındaki gibi sonuçlar yaşanmasa.

bunun haricinde elektro şok aleti de iş görebilir. Biber gazı taşımak suç diye duymuştum birkaç yerde. Eğer bu konuda hukuki olarak detaylı bilgi sahibi olan bir süslü varsa ve bizi aydınlatabilirse çok sevinirim.

29 ağustos 2017 23:37