yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • oylar (7)
  • medya (4)

  1. piyasadaki açık ara en kalıcı allıklardan olduğunu iddia edebileceğim seri. krem allıklar elbette marka farketmeksizin daha kalıcılar ancak, nars multiple da kullanmış biri olarak pot rouge'u daha başarılı buldum.

  adında belirtildiği üzere dudaklarda da kullanılabiliyor fakat ne yazık ki tek başına kullanıldığında kuruluk yaratıyor. altına balm sürdüğünüzde piyasadaki "lip stain"ler kadar kalıcı olduğunu söyleyebilirim.

  3.7 gr olan bu üründen 2 rengi 2012'nin sonbaharında aldım. sürekli olmasa da sık sık kullanıyorum fakat bitecek gibi görünmüyorlar. açılı allık fırçasıyla dağıtarak ya da parmaklarınızla noktalayarak uygulayabilirsiniz.

  renk skalası çok başarılı. özellikle parıltıdan sıkınlara ilaç gibi geliyor. yazın "calpyso coral" hemen hemen her tende iyi duruyor. sonbahar ve kış aylarında çok açık olmayan tenlere abartılmadan sürüldüğünde "chocolate cherry" (kabında korkutucu görünse de ) dudaklara da uygulandığında çok keyifli. krem allık denemeyi düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim.

  7 ocak 2014 16:13

  2. üç rengini kullandığım, başarılı bulduğum allık serisi. krem/likit/jel allıkları toz allıklara nazaran daha çok severim. daha canlı ve doğal dururlar gözümde. bu allıkların yenilenmiş serisinin kapağı menteşeli (ne denir bilemedim başka:) eski serisi kavanoz gibiydi, kapakları çevirilerek açılıyordu. yeni ambalajda farkettiğim kadarıyla gramajını da düşürmüşler. yeni seriden poder pink ve calypso coral renklerini eski seriden de pink truffle'ı kullandım. powder pink çok tatlı bir doğal kahverengimsi pembe. calypso coral'ı elden çıkardım çünkü rengi pek kullanmadığımı farkettim. pink truffle powder pink'in bir ton daha sonbahar için olanı. ciddi bir ortama gireceksem bunu kullanıyorum. yalnız söylemeliyim ki yeni ambalajlı serinin dokusu daha bir yapış yapış. yapı olarak eski seri daha bir güzeldi.

  21 eylül 2014 13:21

  3. Pale pink rengini kullandığım allıktır. Dudakta pek kullanmıyorum, yanaklarımda kalıcılığı fena değil. renk olarak bir çok makyaja yakışacak türden. Ben genelde toprak tonları kullandığım için uyumlu buluyorum. Yalnız Chanel'in ve MUFE'nin meşhur krem allıklarından sonra dağıtması bana birazcık zahmetli geldi. Fakat hakkını yemek istemem; bildiğimiz klasik krem allıklar içinde kesinlikle öne çıkan bir ürün.

  25 şubat 2015 06:00


  4. yapısal olarak the balm krem allık-rujları bunlara çok benzediğini düşünüyorum. en azından bendeki calypso coral ve balm jovi'deki(gizlinot: the balm balm jovi rockstar palette) krem ürünler için geçerli bu.

  2 nisan 2015 19:41 2 nisan 2015 20:02

  5. sıvı allıklardan hoşlananların bu üründen de hoşlanacağını düşündüğüm, krem yapılı oldukça dayanıklı allık/ruj.

  öyle ki; parmak uçlarınızla iki pıt pıt dokunup yanaklarınıza sürüyorsunuz, işte o kadar.. krem yapısından dolayı da yanaklarınızda allık tozlarından eser olmadan yanaklarınız renkleniyor tabii ki.

  8 ağustos 2015 08:59 8 ağustos 2015 09:03

  6. rose rengini çok severek kullanıyorum. yok böyle kalıcı ve pingmentli bir allık. rengi ruj olarak da yakışıyor ama fırçayla sürmeye üşendiğimden kullanmıyorum pek dudağımda.

  15 kasım 2015 23:17

  7. blushed rose (gizlinot: 3 numara) rengine sahibim dudaklarımda severek kulanıyorum ancak yanaklarıma uygulama yapmak için güzel bir krem allık fırçası arıyorum. Önerisi olan süslüleri mesaj kutuma beklerim. (gizlinot: parmakla allık uygulamayı sevmiyorum )

  Normalden daha uygun fiyata almak isteyenler ELCA'ya bakabilirler, ben kendiminkini oradan almıştım. (gizlinot: online sitesinde 85 TL, ben Elca 'dan 53 tl 'ye almıştım geçtiğimiz yıl.)

  16 kasım 2015 00:14


  8. en kolay ve doğal duran uygulama için stippling fırça kullanılması gereken krem allık.

  4 ocak 2017 23:14

  9. Pale pink renginin deneme boyunu kullanıyorum yanaklara güzel bir canlılık katıyor. Güzel dağıtmadığımda kötü bir görüntü oluşuyor tabi ama özenli bir şekilde sürdüğümüzde çok doğal gözüküyor. Fazla sürüp heidi gibi de olabiliyorum bazen ama ben o görüntüyü bile seviyorum . Dudaklarda duruşu hiç güzel değil . Buna bende olan rengin uygun olmaması da etken tabi dudakta çok soluk gözüküyor bu renk . Bu bittiğinde farklı bir rengini almayı düşünüyorum ama kolay kolay bitcek gibi gözükmüyor . 

  13 şubat 2018 19:20

  5

  10. yaptığım bir alışverişte blushed rose renginin deneme boyunu hediye etmişlerdi. normalde krem allık seven/kullanan birisi değilim. alıp denediklerim de kalıcılık olarak hiç tatmin etmemiştir. azıcık bir miktarı iki yanağı birden renklendirmeye yeterli geldiği için deneme boyunu bile kolay kolay bitirebileceğimi sanmıyorum. kendisi özellikle cilt makyajı yapmadığım zamanlardaki kurtarıcım ve gördüğüm en kalıcı krem allık.

  19 ekim 2018 18:35